Tavaya ekmek banma kültüründen hoşlanmayan var mı benim gibi?

Sucuklu yumurta ve menemen gibi yemeklere tavanın içinde böyle aygır gibi ekmek banmalar falan hiç hoşuma gitmez benim, çok itici bir sahne gibi geliyor bana. Madem aygırlık yapacaksın al tabağına öyle ye.

Sinir oldum bir kaç akrabama az önce ^*^

Güncellemeler:
Bir pembe üye herkesi eksilemiş. benim alakam yoktur

2|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hiç sevmem buram buram avam kokuyor bizim gibi entelektüel insanlara yakışmaz :) balık kızsın sen bir de hasassın :)

1|0
    0|0
    • balık olmamla alakalı mı bilmem ama hele biri sofrada ağzını şapırdatarak yemek yerse o sofradan neye kızdığımı belli etmeden anında kalkarım.

• offf o da ayrı sinir bozucu. 20 gündür susuz kalmış ceylanın su içişi gibi çayı höpürde höpürde içiyorlar. evlerden ırak olsunlar.

allahtan babam ayı bir insan değil çok dikkat eder böyle şeylere.

• Benimkiöde öyle dikkatlidir ama misafir gelince off :/

Erkekler Ne Diyor 14

• Aygırlık demesen iyiydi..

*Yemek kültürünün, sofra adabının, yemek üzerine çeşitli nizamların olduğu zengin bir bölgedeyim..

Balığı elle yemekle tavaya ekmek banmak arasında çok fark göremedim nedense ki; tava kişinin kendisine özel olmalı.. Her yemek için yapılmıyor bunlar zaten.

Patlıcan kebabını dürüm haline getirip suyunu akıtarak yemek bir çok insana itici gelirken, yemeğin asıl yeme şeklidir halbuki.

Tabaklara alındıktan sonra ekmeği banarak yemek daha münasip, aksi halde kaşık veya çatal kullanmalı..

1|0
    1|0
  • Kendim tek yerken öyle yiyorum bende , ama kalabalık ortamda herkesin tavaya yüklenmesi iğrenç bencede =/

0|0
    1|0
  • Bizden değilsin dışlayın bunu :D

0|1
    1|0
  • tadı tavadan çıktıgı zaman kalmaz , korkarım pızzayıda bıçak çatal kullanarak yersın :)

0|0
    0|0
    • hayır çatal bıçak pizzaya hakaret. pizza gibi güzel yemeği bunlarla bir tutmam

• bızım kulturumuzde oldugundan o ekmek banma olayı normal bazı kesımler abes gorebılır , Ankarada bır yere gıttım sosyetelerın takıldıgı bır resteron çatal kasık namına hıc bır sey yok her sey elle yenıyor, sulu yemek yok sadece

• ben sosyetelere özenmediğim için sosyetelerin nasıl yediği ile pek ilgilenmiyorum. bana sadece elle banarak tavadan yemek hoş gelmiyor hepsi bu

• Millet seviyor belki
    Kimse yemeden tabağına alabilirdin biraz

0|0
    1|0
  • Az önce de birisi sucuğu sevmiyodu zaten. Bence çok zevkli. ama Kimse kimsenin yemesine içmesine karışmaz

0|0
    1|0
  • bende şimdi tavaya ekmek banıyordum :(

0|0
    1|0
  • aygırlıkmı yok daha neler

0|0
    1|0
  • banarım

0|0
    1|0
  • Ben aygırım.

0|0
    1|0
  • Evde annem ve babamla birlikteyken yaparım başkalarının yanında yapmam ama Mide bulandırır

0|0
    1|0
  • Of sucuklu yumurta geldi aklıma. Banarım valla, oh mis.

0|0
    1|0
  • nasıl banılmaz yaa tavaya ekmek. Hele fırında güveç sulu sulu offf o sıcak pideyi banacaksın :D

0|0
    1|0
  • banarım çok sağlam banarım, iyi banarım :D

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...