Islam bir iktidar aracimidir?

Merhaba.

Islam Dini, muhammedin Ganimetlerin 1/5 benimdir ve istedigim her kadin bana helaldir demesi ile basladi (Kuranda geciyor)

Günümüze bakarsak, Tarihimiz boyunca iktidarlar ve Din adamlari, Islami cahil halki yönetmek icin kullandi. Padishalar rüyama Peygamber geldi, suna buna cihad ilan ediyoruz, diyerek cahil Milleti savasa sürükledi.

Erdogan Allah, Peygamber diyerek bu Milletin cahil kitlesini sandiga sürüklüyor. Fakir gece konunduda yasayanlar, annasini savunurmus gibi Sarayda tanesi Bin lira olan altin kapli bardaklardan su icenleri savunuyor. Kilosu 4 Milyar olan Cay icenleri savunuyor.

Diyanet bakani 1 Milyon TL'lik Mercedes makam araci, aliyor kendisine evine yakuzi yaptiriyor.
TV'de asgeri ücretliler icin aglayan, Allah Peygamber diyen Nihat Hatipoglu o programm basi 10.000 dollar aliyor.

Aynisi Cübbelli Ahmet ve digerleri icin gecerli.

Islam cahiler üzeri gecinmek icin icat edilmis bir aracmidir?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• kuranı kerim okumadığın veyahut padişahın kumesındeki aydınların çevırılerını okudugun çok belli sana gerçek kurandan bır ayet paylaşayım. saray hakkında kuran ne dıyo bak:şuara suresi 146,153, SİZ BURADA RAHAT VE LÜKS İÇİNDE YAŞAYACAĞINIZIMISANIYORSUNUZ BÖYLE BAHÇELER ÇEŞME BAŞLARI EKİNLER İÇİNDE DAĞLARI YONTUP SARAY YAVRUSU KÖŞKLER YAPIYORSUNUZ ALLAHTAN SAKININ VE SÖZÜMÜ DİNLEYİN HADDİ AŞANLARIN VE YERYÜZÜNÜ TALAN EDENLERİN PEŞİNDEN GİTMEYİN... allah ınancı oldugunu söyleyıp kuranı dılınden elınden düşürmeyen ınsanların ıhtıyactan fazlasını ellerınde tutmaları kafanı karıştırdıysa eğer doğru yoldasın çünkü inancın temeli şüphedir, senın bu tezın dinden çıkmak değil gercek allahın dınıne açılan bır kapıdır bu şüpeyı her zaman içinde barındır ve araştır, sana şiddetle kafandaki soru işaterlerıne cevap bulabılecegın bır yazar tavsıye edıyorum ve kısa bır vıdeosunu paylaşıyorum kardeşim... www.youtube.com/watch?v=FxyZwbNAQnQ&feature=share

0|0
    0|0
    • yukarıda izledıgın adam ihsan eliaçık bunun dısında eren erdem mustafa islamoğlu caner taslaman hakkı yılmaz huseyın atay mehmet okuyan atasoy müftüoğlu ali şeriatı gıbı ınsanları arastır, o tv lerde yuzlerce bın alıp masal anlatan sarlatanlara kulak verme, unutma gercek aydın herşeyini kaybetme pahasınada olsa kral çıplak diyebılendir... bu tur ınsanlara kulak vermek gerek...

• Ihsan eliacik, Hadisleri ve Kurani inkar eden bir kafirdir. Dedikleri kuran ve islam ile uyusmuyor.
      Caner taslaman ve diger cahiler, cahilden öte degildir.

Müslümanlara entelektüel olarak satilmaya calisiliyor, Müslümanlarda cahil oldugu icin dediklerinin sacma oldugunu anlamiyor.

• senın kafa uçmuş sen nıhat hatıp ogluna devam et...

Kızlar Ne Diyor 1

• Hangi uyduruk kitabi okudunuz acaba merak etmekteyim su an. Benim bildigim Kuran'da böyle bir sey yazmiyor. Söyleyinde biz de bilelim.

Bugün yeryüzünde yasayan, Islam'dan bihaber insanlarin yaptigi zulümleri, daha merak edip okumadiginiz bir kitaba veya dine yüklemeniz oldukca gülünc.

Okuyun, calistirin saksiyi, onun bunun yaptigini din iman sanmayin. Okuyup anlamaya calistiktan sonra kime, neye nasil itibar etmeniz gerektigini anlarsiniz herhalde. Anlarsiniz anlarsiniz...

0|1
    0|1
    • Ben Kurani okuyorum. Siz ozaman kurani okumuyorsunuz.
      enfal 41 ve Ahzab 50

• @tblisi isteyen istedigine inanir. Ben inegi Allah bilirim kime ne? Ancak var olan bir kitaptan olmadik cümleleri gelip buraya yazmak, ayetleri o engin arapca bilgisi ile kendince cevirmek neyin nesidir?
      Ortalikta gezinen saklabanlari da bu kitaba araci saymak günümüzde insanlarin düstügü en büyük yanlistir.

• İstediğin çeviriye bakabilirsin, ayrıca Kuran'ı anlamak için Arapça ve hatta eski Arapça bile yeterli değil. Kuran'ın çok ciddi bir bölümü Aramice ve İbranice kelimelerle dolu.

Erkekler Ne Diyor 6

• "Islam Dini, muhammedin Ganimetlerin 1/5 benimdir ve istedigim her kadin bana helaldir demesi ile basladi (Kuranda geciyor)"

Lafın için ; Sen Kuran'ın kapağını açan biri değilsin. Kısacası Kuran konusunda duyumlar ile konuşmuşsun , böyle laflar Kuran'da yok.

Ancak islamı amaç değil sefahatı için araç olarak kulllananların yaygın olduğu bir makarna çıkarı döneminde olduğumuz da açık. Sorun islamın kendisinde değil , sırtına hazret sandığı birilerinin bindiğine aldırmadan o binenin oltası ucundaki havuca erişmeye çalışırken istenen yöne gitmeyi marifet sanan eşek kafalılıkta

2|0
    0|0
    • enfal 41 ve Ahzab 50

Kurani acip bikere okusaydin, dediklerimin dogru oldugunu bilecektin. Hani Kuranda bu yoktu ey cahil? Birisi burada Kuranin kapagini acmadiysa oda sensin.

Kurani okumayip onda bu yok demek.

• Aforoz yorumu ya rahiplerden gelir ya da megalomanik düşünüp ne anlıyorsa onda israr edenden.
      Hayırlı xperler dilerim

• Kuranin Ayetlerini okuyup, onun anlamini degistirmeye calismak, orda yazili olanlari görüp hayir burada bu yazmiyor diye kendini kandirma cabalari nasil bir duygu?

Korku basiyor seni degil mi? Bu korkuya tek cözüm gercekleri kabul etmektir kardesim.

• Tüm dinlerin durumu aşağı yukarı böyle. Davut, Süleyman gibi peygamberler direkt kral, misal, dini kaynaklar İsrail kralı Süleyman peygamberi öve öve bitiremez ama tarihçiler o dönemki İsrail Krallığı halkının savaşlardan usandığını, Süleyman'ın da gaddarlığından illlallah ettiğini anlatır.

Peygamberlik babadan oğla geçtiği için, kardeşler arasında peygamber olmak için rekabetler, düşmanlıklar yaşandığını da herkes bilir.

Misal, peygamber olacağı kesin gözüyle bakılan Yusuf'u kardeşleri kuyuya attı.

0|0
    0|0
  • Sen bana cahil diyordun değil mi? Allah'ını seversen de diyemiyoruz sana o yüzden sevdiğin bir şey adına hesabını kapat bence. Okuduğunla gelme buraya anla gel. Her ateist sefilin yaptığı gibi insanlara cahil cahil demeye devam edersen kimse seni siklemez sen de oooo nasılda susturdum diye geçinirsin. Sana soru soruyorum cevabını vermiyorsun. Onun yerine bana cahil diyip sorduğum şeyle alakası olmayan bir şey anlatıyorsun. Git öğren gel.

1|0
    0|0
  • tabi muslumanlar cahil oldugu icin mimar sinanin yaptigi yigma yapilarin nasil ayakta durduguna 2000li yillarda japon muhendisler bile inanmadi. muslumanlar cahil oldugu icin medeni dedigi avrupa evlerine s. ctiklari icin pislikten parfumu icad ederken osmanli kanalizasyon sistemine gecmisti. 700 yildir kanalizasyon sistemi calisan koy var turkiyede. sen neyin cahilliginden bahsediosun?

0|0
    0|0
    • Müslümanlarin cahiligi üzeri.

• Mimar Sinan'ın kendisinin de Rum devşirmesi olması ilginç tabi. Sayesinde camilerimizin mimarisi Aya Sofya ile aşağı yukarı aynı.

Kanalizasyon sistemi de 3000 sene önce Girit'te de vardı. Zamanına göre çok ileri bir teknoloji değil.

Ayrıca parfümü icat eden Fransızlar, dünyanın en gelişmiş kanalizasyon sistemine sahip şu anda:

www.thecitytraveler.com/.../...er-tour-550x421.jpg

Bu sistemle, fiber benzeri alt yapılarını çabucak yaptılar, uzunca bir süredir yer altından binalar arası posta gönderebilen bir sistemleri var:

i.dailymail.co.uk/.../...7000005DC-994_634x501.jpg

• @tblisi aynı dönem osmanlı ve avrupasını karşılaştırdım. Osmanlı mis gibi tuvaletlerde ihtiyaç görürken fransa o haldeydi. Sen kalkmış giritle osmanlıyı karşılaştırıp osmanlıdaki sisteme "çok da ileri bir teknoloji değil" derken birde tutup günümüz teknolojisiyle fransanın kanalizasyon sitemini methediyorsun. Apayrı dönemlerden kıyas yapıp dezenformasyon yapıyorsun...

• Cahillik paçalarından akıyor..

0|1
    0|1
  • Inanmaya bilirsiniz ama kimsenin inancina hakaret etmeyin lütfen arkadaşlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...