Hiç dişinize tel taktırdınız mı?

Diş teli taktırmak nasıl bir duygu merak ettim :)

Tepkiler oluyormu ?

Korkup, çekinip taktırmam ben diyenler var mı ?

Aman aman benden uzak olsun vs.?

0|0
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• orta okulun sonunda lisenin başlangıcında kullanmıştım.

tabi ozmanlar ergenlikte olunca biraz moralim bozuluyodu neden ben nedennn! diye :) verdiği acı da cabasıydı.. dolayısıyla tedavi süresince bu durumdan çok şikayetçiydim

bunun yanında olumlu tepkilerde oluyodu çevremde sırf bu nedenden olayı ekstra ilgi görüyodum pek bilen olmadığından karizma olsun diye mi takıyosun diyen bile olmuştu

en güzeli;

tedavi sonunda dişlerine kavuşmak için o kadar çektiğin zahmet, acıdan sonra doktorun muayenehanesinde ki aynada gözlerine inanamadığın o ebleh gülümseme oluyo

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• iki sene taktım çok acı veriyor ilk günler hatta ilk 1 hafta çok acı çekiyorsun sonra ağrımıyor sert meyve cinsi şeyler yiyemiyorsun acı geçiyor ama kontrol günün geliyor dr a gidiyorsun telleri sıkılıyor başa dönüyorsun acı bakımından ama teller çıkınca buna değiyor. tabi bide teller çıkınca pekiştirme diye bişey vardı şeffaaf ben onu takmadım ve dr umun azizliğne uğredım 3 tane 20 lik dişimi çektirmeden taktığım için 20 lik dişler çıkarken diğer iki tane dişimi yine bozdu yine taktırıcağım ama 1500 $ az para biriktiriyim yine takılacak.

0|0
    0|0
    • Hemen hemen ayni sorunu yasamisiz..benimde biraz tavsan disi gibim diye Türkiyede tel taktirmaya kalktim doktorum yamukluk yapmis 20lik dislerimi söylemedii..Paramda cöpe gitti cektigim acidaa yanima kar kaLdi...isvicrede tellerle ilgili profesörüne göründüm..Dislerin güzel ve cene yapin zayif diyee önermedi.Sen benim kizim olsan ben sana takmazdim dedi adam..Adam taksa dünya para alicakti ama yapmadi...Bizimkilerse malesef ceplerini düsündüklerinden her halti yapiyorlar.

• evet parama yazık oldu bide tellerin aparatını yapıştıştırmak için silikon gibi bişey sıkmıştı onların rengi dişimden çıkmıyor sarı lekeler kaldı. çok gittim temizletmeye olmadı.

• 1.5 sene öncesinde 2 sene boyunca tel takmıştım. Aslında annem daha küçükken takmamı istemişti ama hep kaçtım,sonunda kabul ettim. Güzel birşey tel takmak çevremde kimsede yoktu,herkez yanıma gelip ''aa nasıl birşey, yemek yiyebiliyormusun'' falan diyordu.İlgi odağı olmuştum. Çok kötü duranıda var durmayanı da, etrafimdekilerin yorumlarına göre bende o kadar kötü durmuyordu. Tek sorun o tellerin yuvalarından cıkıp yanaklarımı cizip kanatmalarıydı, bir de nekadar fırcalasanda hep sarı bir görünümleri oluyordu. Ayda bir kez o telleri sıkınca birşey çiğneyemiyor acı duyuyordum. İyi ki takmışım. tel takmak; dişlerinin kıymetini anlamak için iyi bir yol, ve şimdi birkaç detayı hariç çok iyi görünümdeler.

1|0
    0|0
  • Her ne dersem diyim benim tel taktırmam lazım :) valla tepki falan umrumda değil şuan da tepki görüyorum ne kadar güzelsin dişlerinden rahatsız olmuyor musun tel taktırmayı düşünmüyor musun falan falan

0|0
    0|0
  • Taktirdim cocukluktan beri dislerimi kontrol eden aile discimizden kazik yedim ve Param cöpe gitti cektigim acida üstüne kar kaLdi 1.ci haftada agladigim sizladigim oldu...Sonraa 20'lik disler durarken tel takilamayacagini ögrendim üstüne cene yapimin zayif oldugunu ögrendim...Sonra söktüm attim...Mutluyum dislerimlee :)

0|0
    0|0
  • benim dişlerimde şuan tel var ama şeffaf o gri metal görünümlülerden değil o yüzden dikkat çekmiyo tedavinin bitip o güzel dişlere kavuşucanı hayal ettikçe bile mutlu oluyosun kimsenin ne dediğine bakma o teller seninle durmuycak ömür boyu :)

0|0
    0|0
  • tel değil ama ağızlığım var ama sesim çok şşşli çıktığı için takmıyorum :)) aslıında kalıcı tel taktırsam kısa bir sürede geçer çok az içte ama bende kalıcı olandan biraz korkuyorum

0|0
    0|0
  • hayir taktirmadim.

0|0
    0|0
  • Ben taktırmadım ama kuzenim taktırdı çok canı yandı onu biliyorum..

0|0
    0|0
  • Hayır hiç taktırmadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Hayır ama taktırmayı düşünüyorum. İstanbul'un çarpık yapılaşması benim dişlerin yanında halt etmiş :D

Maliyeti hakkında bilgi verebilecek olan var mı ? 2500 TL gibi uçuk kaçık fiyatlardan bahsediliyor da sürekli olarak

0|1
    0|0
  • ben lisedeyken taktırmıştım.evet sıkıntıları var ama korkulacak birşey yok.tedavi süreci (genelde 2 yıldır) bittikten sonra inci gibi sıralı dişlere sahip olursunuz :)

0|1
    0|0
  • Taktırmadım ancak kızlara ayrı bir hava katıyor, daha çekiciler.

Katılmayabilirsiniz, kişisel görüşüm.

0|1
    0|0
  • çekinicek bi tarafı yok sağlık için yapılan bişey sonuçta bende de vardı bi iki hafta acı çekiyosun gerilmeden dolayı sonra bişey kalmıyo ilerde pişman olacagına taktır derim

0|1
    0|0
    • Pek sorun yok aslında dişlerimde de

Doktora gidecem yakın zamanda

Gerekebilirmi soracagım.

Önbilgi alıyorum bi nevi :)

• ön kesici dişlerden bir tanesi çarpık olduğu için takmıştım ilk okulda damak gibi birşey sadece o dişe giden bir vidası vardı çıkarıp mekanızmasına bakıyodum ilginç geliyodu o zamanlar altı üstü bi vidası olan damaklık işte oysa ki. ama ilk taktığım zamanlar nefret etmiştim

0|0
    0|0
  • :)bir süreliğine yemek yeme zevkini elinden alsa bile güzel gülebilme şansı veriyor:)ihtiyacı olanlar kesinlikle ortodontik tedavi görmeli bence:)

0|0
    0|0
  • taktırmamak için bir köpek dişimi çektirdim bi tane köpek dişim ömür boyu yok eksikliği hep burda biyerde oh my god

0|0
    0|0
  • Taktırdım. Baya geç yaşta ama faydalı oluyor.

Tepkıler bellı süre sonra kesılıyor, aldırış etmeden kendıme bakıyordum :))

0|0
    0|0
    • tek taktırdığın zaman yaşın kaçtı ve takılı nekadar sürdü?

• Daha alternatıf yollarda var. Gizli tel gibi ama pahalı oluyor :))

• şuan 23 yaşındayım bu sene konuştum dr.la ama üst damakta sorun wamış bende bana pahalıya gelecekti ben yaptıramadım ilerde çalıırsam artık şeffaf tel düşünüyorum

• Sukurler olsun ihtiyacim yok ama arkadasim taktirdi epey uzun bir sure eglenmistik

0|0
    0|0
Yükleniyor...