Osmanlı mı Büyük Britanya mı?

Osmanlı mı Büyük Britanya mı sizce?

• Osmanlı
    60% (6)65% (11)63% (17)Oy Ver
  • Buyuk Britanya
    40% (4)35% (6)37% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2side yarı yarıya come..

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• Büyük Britanya nedir ki, sömürgecilik ile kısa bir süre süper güç olabilmişler. Dünyada en uzun süreli hanedan Osmanlı hanedanıdır. Osmanlı üç kıtaya hakim olmuş, çağ kapatıp çağ açmış, dünyanın en büyük süper gücü olmuştur.

Amerika'da keşfedilmemiş toprakların bile hükümdarı kabul edilen, İspanya, Almanya, Avusturya'ya ve İtalya'nın büyük kısmına hakim olmuş olan Roma-Germen imparatoru Şarlken bile Kanuni'nin Alman seferi sırasında karşısına çıkacak cesareti gösterememiştir.
    Osmanlı, II. Abdülhamit Han devrinde dahi dünyanın 5 ya da 6. büyük devleti idi. Tahttan indirilip İttihat ve Terakki başa geçmeseydi tekrar birinci olabilirdi.

0|2
    1|0
    • Aynen çok doğru 1. olmamız zordu tekrardan ama osmanlıdan hep korktular.

• Hiç de zor değildi. Abdülhamit Han memleketi dahilde kalkındıracak bir çok hamle yaptı. Devletin borcunu 300 milyon altından 30 milyon altına düşürdü. Viyana’dan başka bir yerde eşi bulunmayan modern bir tıp fakültesi açtırdı. Devletin kesesinden beş kuruş harcamadan sadece müslümanların verdikleri paralarla İstanbul'dan, Medine'ye kadar demir yolu ağı döşetti. Sultan Abdülhamid Hanın fevkalade akıllı ve tedbirli siyaseti ile bütün İslam alemini kendisine bağladığını gören İngilizler, onu tahttan indirmedikçe emellerine kavuşamayacağını anladılar. İttihat ve Terakki mensubu yerli maşalarıyla onu indirip Osmanlı'yı da yıktılar.

Kızlar Ne Diyor 11

• Osmanlı İmparatorluğu..

0|1
    0|0
  • Osmanlı

0|1
    0|0
  • Hangi tarihte?

0|0
    0|1
  • en büyük ve güçlü üç imparatorluk: 1. bizans imparatorluğu, 2. moğol imparatorluğu, 3. osmanlı imparatorluğu. sence büyük britanya olabilir mi?

0|2
    2|3
    • eksileyen arkadaşlar son yazdığım şeyde kinaye kullandığımın farkındasınızdır umarım. anlamayanlara cevabımı açıkça yazıyorum osmanlı

• Bence mümkün 1800lu yıllarda Avrupada dışlanmış multecilere Osmanlı sahip çıktı. Kimse ağzını açamadı.

• evet fransa ve ingiltere belli bir zamandan sonra türkiyeyi işgal etmişti

• Britanya'nın varlığını hala sürdürüyor olması sorunun cevabı niteliğinde

1|1
    1|4
    • Eski rejim değil ve eskisi kadar da güçlü değil.

• bizans

0|0
    0|1
  • Hangi yönden ona bagli. Ama ben yasadigim devleti desteklerim tabiki britanya.

0|0
    1|2
  • Sömürge mi yoksa ulaşım mi, asker gücü?

0|0
    0|0
  • Osmanlı

0|1
    0|0
  • Hangi konuda ama? Ben Germen imp diyorum

0|0
    0|0
    • Germen mi :s

• Biliorum da onu beğenmene sasırdım:)

• Maksat marjinallik 😀

• Buyuk Britanya

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Burada o kadar çok cahil varki büyük britanya demiş tamamen önyargı birkere büyük britanya her gittiği yeri sömürmüş çalmış ingiltereye paralar aktarmıştır sömürdükleri ülkelerde halklar perişan olmuştur ama Şanlı Osmanlı İmparatorluğu kimseyi sömürmeden onlara özgürlük refah sağlayarak Dünyanın Süper Gücü Olmuştur buradan cahillere sesleniyorum bilmeden yorum yapmayın OSMANLI.

0|2
    1|1
    • Helal reis son Osmanlı bulundu:))

• Ya başkan valla adamı çilazeden çıkartırlar yorumlara bakıp gülüyorum içler acısı :D

• Aynen yaşasın devleti aliyye

• SSCB

1|1
    0|0
  • Osmanlı 7 denize hakim ve bölündüğünde içinden 50 e yakın bağımsız ülke çıkaran bir imparatorluktu

Ve dizelerimi şunlarla bitirmek istiyoeum..

Adolf hitlerin demesiyle

Tarihten Türkler cikarilsa tarih kalmaz...

1|0
    0|0
  • Döneminin şartlarında elbette Osmanlı

0|1
    0|0
  • Sonuna Okadar Osmanlı İmparatorlugu

0|1
    0|0
  • Osmanlıya bu bir hakarettir.

Osmanlı tabikide..

0|1
    0|0