Etki̇li̇ yazma yolları neler?

Arkadaşlar ben kitap yazıyorum. 6 tane falan , bunlardan 5'ini Wattpad e yükleyeceğim inş tabi:) Ama daha etkili cümleler kurmam için ne yapmalıyım? Okuyucuyu etkilemek istiyorum , tavsiye verirseniz mutlu olurum😍😍

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Uzun cümleler birbirine bağlı sıralı cümleler okuyucuyu sıkıyor. Bu tarz cümleler fazla kullanılmamalı. Ortam betimlemeleri zamanında olmalı ve fazla detaylı olmamalı.
    Yazdıkça güçlenirmiş kalem ilk zamanlar acemilik mümkündür elbet ama ilerde çok daha iyi olacaktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Betimleyen , tahayyül ettiren Sözcükler kullanın:)
    Sözcükler amacınıza hizmet etmeli.

1|0
    0|0
  • Google amcaya sor
    Kitap oku yazarları takip et

0|0
    0|0
  • soru bir yaza için çok garip

0|0
    0|0
    • Aslında bir yazar da sayılmam pek. Kitap kurgularım var. Berbat yazmasamda daha iyi yazmak için görüşlerinizi almak istedim:)

• ama biraz daha detaya gir mesela konular neler, edebi bir yazar mısın yoksa bilim kurgu ya da polisiye gibi mi biraz anlatır mısın?

• Genel konu şöyle :16 yaşında , psikolojik sorunları , ilginç çevresi, kendini 'Neşeli Melankolik' olarak adlandıran bir kızın hayatı. Aynı zamanda kızın çevresindeki insanların da hayatı var. Konuyu çok açamıyorum ama eğer anlatımım güzel olursa beğenileceğini düşünüyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

• 1. Wattpad kullanma.
    2. Kitap yazıyorsan biraz teknolojiden de faydalanıp kitabı sesli kitaba çevirebilirsin. Görme engelliler için mükemmel olur. Kendi anketime göre (geçen yaz yapmıştım) insanlar elektronik kitabın (e-kitap) saçma ve sıkıcı olduğunu düşünüyorlar. Ki bana sorarsan ben de aynı fikirdeyim. Kendi kendini okuyan kitaplar var mesela, öyle bir şeyler yapabilirsin. Bastırman gerekmiyor. Kendi internet siteni kurup, oraya yükleyebilirsin. Biraz java desteğiyle sanki kitap sayfalarını çeviriyormuşçasına bir tema kurabilirsin. Dileyenler için sesli anlatımı da olur.
    Madem internet "yazarcılığı" popüler kültürün bir parçası oldu o zaman biraz büyük düşünün ve farklı hatta özgün olmaya bakın. Bu şahsen benim fikrim. Elbette ki bir internet sitesi, domain vs. durumunuz olmayabilir o zaman da basit siteleri Tumblr vs. kullanarak aynı şeyi yapabilirsiniz, zor değil.

0|0
    0|0
    • Watpad benimde aklımda yoktu ama eğer kitabım orada tutulursa bastırmam kolay olur. O yüzden. ama yinede fikrin için teşekkür ederim:)

• Bence gerçek yazarlarla tanışmayı dene ve onlarla Wattpad hakkında sohbetler et. Şu an burada anlatmayacağım ama o zaman neden böyle söylediğimi çok iyi anlayacaksın. :)

Yükleniyor...