Anne karnındaki çocuk neden buruşmuyor?

Elimizi 10 dk suyun içinde bekletsek buruş buruş oluyor. Peki nasıl oluyo da anne karnındaki sıvının içinde 9 ay bekleyen çocuk buruşmuyo?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Anne karnında sıvıda boğulmuyor, dediğin gibi buruşmuyor da. Rabbim mükemmel yaratmış Elhamdülillah. :)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Burusuyor. Elin suyun icindeyken burusuk gorunmuyor degil mi? Bebek de dogdugunda burusuk oluyor zaten

0|0
    0|0
  • ılgınç soru

0|0
    0|0
  • ve tuvaletlerini nereye yapiyorlar?

0|0
    0|0
    • Soruya soruyla karşılık vermeyin ya zaten kafamda çok soru dönüyor :) yenileri lazım değil :)

• Sadece cis yapiyorlar. Kaka yaptiklari zaman tehlikeli 40. hafta yani dogmalari gerek zamanda dogmazsalar kaka yapma tehlikesinoluyor ve sezeryanla aliyorlar yani kaka yaptigi anda beyne ya da solunum yoluna ciddi zararlari olabiliyor @msatheist

• Burusiyor epiduralle sezeryan yaptim gordum burus burustu

0|0
    0|0
    • Tamamda bebegin icinde yasadigi amniyon sivisi ile su ayni sey degil!

• Hmm şimdi yatıyım sakin kafayla bir araştırıym şunu

• Nasil burusmuyor :)) dogum sonrasi fotograflarda bile belli oluyor

0|0
    0|0
    • 9 ay yani illa ki o kadar olur benim demek istediğim 15-20 dk'da bile elimiz ne hale geliyor 9 ay boyunca ölür hücreler yani bence?

• Yok o burusmanin bir maksimumu var daha ilerisi yok.. ha 2 saat ha 9 ay ayni etki..

• Plasenta koruyor ama onlarda buruşuyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sürekli buruşmaz zaten, iç taraf ile dış tarafın yoğunluğu eşitlenince durur suyu emmesi. www.nkfu.com/.../difuzyon-osmoz.jpg

0|0
    0|0
  • Vücudun hava ile temas etmemesinden dolayı buruşukluk olmaz. Denizde doğan bebeklerin ciğerleri açılmadığından ötürü 2 saat suda yaşabilirler buda ek bilgi olarak aklının bir köşesinde bulunsun.

0|0
    0|0
    • açıkcası çok mantıksız geldi hocam bu yazdığın

• @yenibirnick @Turq-uoise BBC de izlediğim bir belgeselde edindiğim bilgidir. Araştırdım ama konuyla alakalı bir şey bulamadım, belgeselde yanlış hatırlamıyorsam bir kadın denizde doğum yapıyordu ve bebek suyun altında öylece yüzüyordu seslendiren 2 saat yaşayabileceği hakkında konuşuyordu bulabilirsem ya da siz bulabilirseniz paylaşırsanız sevinirim.

• Yasayabilmesi icin plesanta ile olan baginin kopmamasi lazim ayrica agzindan burnundan giren su ne derece temiz olacak ki? Cocuk enfeksiyon kapat ya

• yapılan testlere göre. suyun içinde el ve ayaklarımızın buruşması, kaygan nesneleri daha rahat kavrayabilmemiz içinmiş..

0|0
    0|1
  • Bebek doğduğunda buruşuk olur zaten ama abartı değil

0|0
    0|0
  • Bilmiyom ama sallıyım mı bişeler?

0|0
    0|0
Yükleniyor...