Cennet ve cehennem hakkında neler biliyorsunuz ?

Cennet ve Cehennem hakkındaki bilgilerinizi paylaşır mısınız..

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ahirette ana çocuğundan kardeş kardeşten kaçacak. Cennette asla mutsuz olmak yoki uyumak yok, sıkıntı yok, kavga yok dert yok. Altından ırmaklar akan köşkler, sarhoş etmeyen içkiler ve dünyada olmayan meyveler vardır. Hatta bazı meyveler dünyada olan meyvelerdir. Erkeklerin en çok beklediği ise hurilerdir. Kendi yaşınıa denk huriler vardır. ( Orası kerhane mi espisini yapanı oyarım! )

Cehenneme gelince; orada Müslüman olmayanlar ebedi azaba uğrayacak ve birbirlerini yiyecektir. Sürekli birbirlerini suçlayacaklar ve "bizi onlar saptırdı yoksa biz sana inanmıştık" diyecekler ancak Allah onlara : " kesin sesinizi, dünyada yeterince konuştunuz artık tadın azabı " diyecek ve onlara yakıcı azap olacak. Onların çığlıklarından zevk alan melekler vardır. İnsanlar acı çektikçe melekler de bundan zevk almaktadırlar ve cehennem yedi tabakadır.

Birinci tabakada günahkar Müslümanlar azap görüp cennete girecekler

İkinci tabakada Yahudiler azap görecekler ve ebedi orada kalacaklar

Üçüncü tabakada Hıristiyanlar ebedi azaba uğrayacaklar

Dördüncü tabakada yıldızlara tapanlar azap görür

Beşinci tabakda Mecusiler, Budistler, Brehmenler azap görür.

Altıncı tabakada teistler, müşrikler, dinsizler azap görür.

Yedinci tabaka ise en şiddetli tabakadır ve burada münafık ve mürtedler azap görür.

Tabaka arttıkça acı ve azap artacaktır. Allah bizleri korusun. :(

2|2
    3|2
    • Amin Rabbim cümlemizi muhafaza buyursun kabir ve cehennem azabından...

• Bahsettiğiniz şey "ibadet" yani dinin menasiki, burada akaidde İslamın şartları var ibadet etmek güzel ama hangi inançlar doğrultusunda kimlere inanarak ne şekilde ibadet edileceği çok önelidir. Sadece allah'a inanmak yetmiyor İmanın şartları var malum onların hepsine iman edene müslüman deniyor. ateist Allah'a inanmayanlar ebediyyen cehennmde kalacaklardır. Tövbe etmeden ölürlerse

• Cehennemde tamam da cennette para lazim olur mu acaba?

Kızlar Ne Diyor 9

• Şaraptan akan dereler, ipekten atlaslar, iri gözlü bakire huriler, meyveler varmış cennette.

0|1
    0|0
  • olmadiklarini.

1|1
    1|4
  • geçenlerde rüyamda cennete gittim

"seni cennete alıcaz ama günahların yüzünden beyzbol sopasıyla iyi bi girişez"dediler

"iyi nan cennete girdik ya sen ona bak" dedim

böyle gökdelenler vardı rengarenk...ama tüm konutları ali ağaoğlu yapmış.

cennete girişte de" tabldot gibi 3 yemek seçicen hep bunu yiycen" dediler

çok üzüldüm cennete gittiğime

0|0
    0|2
  • son zamanlarda düşünmemeye çalıştığım konular. yaratanın yarattığına inanılmaz azaplar çektirmesini anlayamamaktan düşünmek istemiyorum. düşünürsem dinden çıkacağım.

0|0
    0|0
    • Yanlış biliyorsunuz sevgili kardeşim. Çünkü Kur'an da onlarca ayette yazılıdır kafirler ebedi cehennemliktir diye. İyi bir insan olmak için önce Allah'a iman etmek gerekir. Müslüman olmayan Allah'a iman ettim diyemez ve haliyle yaptıkları iyilikler de sevap dahi yazılmaz. Çünkü iyilikler ancak Allah rızası için yapılır. Allah'ın rızasını kazanmak için de önce Müslüman olmalıdır.

• Tamam da onlar Allah'a da inanmıyorlar ki ! Mesela onların inandığı Tanrı'ya göre Hz İsa Allah'ın oğludur. Bizim inandığımız Allah'ın ise anası, babası, karısı ve çocuğu yoktur. Çünkü Allah her şeyden münezzehtir. Yani onlar bir yaratıcıya inanıyorlar ancak bizim inandığımız yaratıcıya değil. :) Haliye Allah'a inanmamış olmuyorlar mı ? Ayrıca sadece Allah'a inandım deyip de Hz Muhammed'e de inanmak gerekir. Çünkü Allah buyuruyor : Hz Muhammed (S.A.V)'e itaat eden bana itaat etmiş gibidir.

• Mesela 1 milyon insanı katleden Adolf hitler

Bosna'da soykırım yapan Sırplar

Bunlar çiçekle karşılanacak hali yok

Bunlar azabın en şiddetlisini hak ediyorlar.

Sen inanan birisin, sana neden inanılmaz azap olsun ki.

Kalbini ferah tut.

• ne bilersek bilelim bilgimiz gerçek bilginin yanında bilgisizliktir. derim ben :))

0|1
    0|0
  • Kabır de, ameli iyi olana pencere açılırmış, ve oradan kıyamete kadar cenneti seyredermiş. Ve dermiş ki "Rabbim kıyamet bir an önce kopsun cennette gireyim". Ameli kötü olan ise kıyamete kadar cehennemi seyredermiş ve "Rabbim kıyamet kopasın ben bu cehennem azabına katlanamam" dermiş...

0|1
    0|0
  • Cehennem= Acı biber , Cennet= Çikolata.

0|0
    0|0
  • Cennet elmaysa cehennem armut.

0|0
    0|0
  • İkisinede inanmıyorum

0|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 10

• Bakara39 - Küfredip de ayetlerimizi yalanlayanlar ise; onlar, ateşin halkıdırlar ve orada süresiz kalacaklardır.

Bakara 206- Ona Allah'tan kork' denilince günahları ile gururlanma damarı kabarır. Böylesi için Cehennem yeterlidir. Orası ne kötü bir barınaktır!

Bakara 207- Kimi insan da var ki, benliğini Allah'ın rızasını kazanmaya adar. Hiç kuşkusuz, Allah kullarına karşı pek şefkatlidir.

ben son cümleye takıldım :((

2|1
    1|0
  • Yıl oldu neredeyse 2013, hala cennet cehennem diyorsunuz.

0|2
    2|1
  • Harikulade biçimde yaratılmış bu evrende

imtihanın neticesinde

Zalimler için cehennem

İnananlar için cennet

Yaratan tarafından vaat edilmiş

Bir hakikat.

Yok efendim ne yapacağımızı biliyor da

Niye böyle oluyor da

Özgürlüğü için savaşan insan;

Özgür iradesi olduğunu neden unutuyor.

0|1
    1|0
  • Kült olduklarını biliyorum.

1|1
    0|2
  • cebrail cehennemden 1 kibrit kutusu kadar ateş almış ve dünyaya bırakacakmış ALLAH dur demiş ve kevser suyuna batırmış cibril ve yine dur demiş yine batırmış ve yine batırmış 3 sefer tekrarlanmış bu olay bizim şuan dünyada kullandığımız ateş cehennemden 1 kibrit kutusu kadar olan ve üç sefer insanın 1 damlasıyla bir daha susamıyacağı kevser suyuna patırılmış olan ateştir cennet ise oranın kapısını görsek dünyada sarhoş gibi gezediik öyle bir yer :)

0|0
    0|0
  • Yurt disina gidenlar anlar:

Cennette garajlari almanlar tutar, polisler silahsiz ingilizdir, yemek yapanlar türktür, sizinle sevisenler italyandir ve herseyi isviçreliler organize eder.

Cehennemde garajlari ingilizler tutar, polisler silahli türktür, yemek yapanlar ingilizdir, sizinle sevisenler isviçrelidir ve herseyi italyanlar organize eder.

0|0
    0|0
  • Cennet;hacı hoca orda arka fonda sürekli ilahi çalıyor

Cehennem;alemci ayyaş çalgı çengi dansöz orda hergün eğlencenin dibine vuruluyo

(Not:dansözler cehenemliktir gibi bir ithamım yoktur onlarda namusları ve alın terleri ile para kazanan insanlardır emek kutsaldır buradaki sadece ufak bir espridir)

0|0
    0|0
  • cennet rahat cehennem sıcak

0|1
    0|0
  • Cennet = Aden, Cehennem = Gehinnom Vadisi

0|0
    0|0
  • ikisindende geri dönüş olmadığını biliyorum.

0|0
    0|0
    • Yoo son nefesi vermeden tövbe kapıları açıktır.

• Özür bu diğer soruya idi, geri dönüş var Müslüman olarak vefat edenlerin cezasını çektikten sonra Allah'ın izni ile Cennet'e alınacağı gibi.

• Demek k i bize yalan söylemisler, bütün yollar Romaya gitmiyormus, cennete gidiyormus, bence çok iyi bir haber, saolasiniz.

Yükleniyor...