Dergimize isim bulmakta zorlanıyoruz, yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar, bir grup arkadaşımla magazin dergisi çıkarmayı düşünüyoruz. Ama bu öyle bildiğiniz magazin dergileri gibi değil. Ünlü insanların hayatları, diziler, filmler yok yani. Daha çok fotoğraf, tasarım, mimari, sanat, resim üzerine. Hatta mesleği bu alanlarda olan insanları ve onların çalışmalarını da ekleyeceğiz.
Henüz bir isim düşünme aşamasındayız ve ben çok zor beğenen biriyim. Seçtiğimiz isim hem içime sinmeli hem de derginin konseptine tam anlamıyla oturmalı. Artık düşünmekten başım ağrımaya başladı ve yardımlarınızı bekliyorum.
Tabii ki de buraya yazdığınız öneriyi alıp direk dergi ismi yapmayacağız ama karşılıklı beyin fırtınası yapabilirsek bir yerlere ulaşabiliriz. Diğer ekip arkadaşlarım da kendi arkadaşlarıyla görüşüp buna benzer bir uygulama yapıyorlar ve sonuçları birleştirdiğimizde tekrar bir toplantı ayarlayacağız.
Buraya bir not düşeyim: Dergimiz yayına başladığı zaman internet üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek. Ve tabii ki sizlerle de paylaşacağız.

Güncellemeler:
İngilizce isimler de önerebilirsiniz. Aylık sayılar hem Türkçe hem İngilizce olmak üzere iki dergi şeklinde çıkacak.

0|1
2|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• 1) KATMER
    2) BİRAZ
    3) KURUKAFA
    4) DEM
    5) BİNDERE

( Bende birkaç tane var ama tarafımca tescilli. Bunlar anlık öneriler. )

0|0
    0|0
  • Esas Mevzu.

0|0
    0|0
    • Fazla maskulen değil mi?

• Aslında erkek dergisi için çok güzel bir isim olur. Ayy bunu sevdim galiba, emin değilim ama teşekkürler.

• 2 kelime ile 20 konu anlatmak istedim zaten asıl magazinin insanların nefsinin keyfine göre hareket etmesinin konu olması değil asıl meselenin insanın keyfi duyguları yüzünden dünyanın ne hale geldiğinin asıl önemli olanın insanın keyfi değil asıl önemli olanın dediğin gibi sanatın tasarımın bakış açılarının fotoğrafların resmin öneminin olduğunun inasnların geçici bunların kalıcı olduğunu anlatmak isteyen bir dergi için gayet mantıklı bir başlık ki zaten o dergiyi mantıklı insanlar okur ama bu devirde insanlar şeytana nefsine yenik düştüğü için dedikoducuk olmayan şeylere pek girmezler ama girişiminiz takdire şayan

• ""Hayatın İçinden."" Gibi türkçe bir isim olması güzel olabilir diye düşünüyorum. Hayırlı olsun :')

0|0
    0|0
  • GİDER. Heceleri tersten okuyunca da dergi olur. Yazıyı da iyi tasarlayabilirseniz mesela İ harfinden bir fotoğraf makinesi falan filan. Hem sade olur daha çok kişiye hitap edebilir

0|0
    0|0
    • Nø. Hoş değil. Bir kültür sanat dergisinden bahsediyoruz. "Gider" ya da "Redig" pek uygun bir isim değil. Ayrıca ilk sayıda mümkün olduğunca minimal bir tasarım yapacağımız için 'i' harflerini fotoğraf makinesine çeviremeyiz :)

• Mizahi köselere de yer verirseniz ben varim?

0|0
    0|0
    • Bununla ilgili konuşmadık açıkçası. Ama sana bir şey soracağım. Şöyle bir site http://kat.io karikatür falan da koysa sence dergi içeriğinin misyonuna uyar mı?

• Şimdi şöyle bir şey var, Uykusuz gibi dergileri herkes okuyup algılayabilir, belli bir kültür birikimi gerektirmiyor. Zaten gündemden konu malzemesi topluyorlar. Biz daha üst düzey bir şeylerden bahsettiğimiz için herkes algılayamayabilir. Yani mizahi unsurları bulaştırmayı şahsen ben hiç istemem ama toplantıda dile getiririm, oylama yapılır.

• Cok satmak ya da isism yapmak icin cook kultur birikimi arama okurlarda bence ilk asamada? En basitinden bu site icin dusun bundan 5,6 ay once
      bence diye bisey yoktu daha bir hafta oncesine kadar smileler kullanilamiyordu herkes tarafindan , vs vs vs zamanla site yoneticileri kendilerine has dusuncelerini projelerini ekliyor ya da olumsuz dusunduklerini cikartiyorlar ama ilk asamada nasil satariz nasil neler dikkat cekici olur onu dusunmusler genis yelpazeye hitap etmek istiyorsan iz belli bir kultur birikimi aramayin okurlarinizda siz daha ilginc bir siradanlikla yola cikabilirsiniz..

• Oramagomaburamago

0|0
    0|1
  • Sanat için soyunanlar olacak mi dergide)))

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Renk isimleri güzel olabilir, red, blue...
    Beşinci mevsim diye bir isim geldi ama bilemedim nasıl olur

0|0
    0|0
    • O da o kadar çok ki. Ana renklerin her biriyle ilgili ikişer üçer dergi yayınlanmış dünya üzerinde. Yetmemiş ara renklere girilmiş.

• araştırmamıştım :/ aklıma gelen bir kaç isim yazayım, belki çıkar aradan,
      pink elephant, doctor Art, ...
      aslında Mrs... lı bişeyler hoş olabilir

• Gri.

0|0
    0|0
Yükleniyor...