Müzikle ilgilenenler bakabilir mi?

Arkadaşlar bu yıl yetenek sınavlarına gireceğim. Piyano eseri seçmekte çok kararsız kalmıştım ve hala kararsızım. Bu eser sizce nasıl?

https://instagram.com/p/155anlGTNb/

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• kuzenim tam bir piyano delisidir muzik ogretmeni bana piyanoyu sevdiren kisidir ve bende bir elektro gitar ve bateri calan birisi olarak diyorum ki piyano harika bir muzik aleti

0|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle :)

• Güzel sanatlar/müzik mezunuyum. Üniversitede müzik öğretmenliği istiyorum bakalım umarım olur

• hayirlisi olsun hakkinizda basarilar.

• instagramdan takipçileride kaptın :D

0|0
    0|0
    • Yo amacım takipçi kazanmak değil. Başka türlü nasıl video atılıyor bir bilgim yok

• Yetenek sinavini bilmiyorum ben haldun tanere bir kere basvurmustum 17 yasindayken bes parca icinden uc tane secip hazirlaniyordun bu caldigindan daha zordu czerny nin son etudlerinden vardi mozard d minor fantasia vardi digerlerini hatirlayamiyorum

0|0
    0|0
    • Ben üniversiteye hazırlanıyorum. Etude istemiyorlar. Mozartın fantasia eserinin ilk 2 sayfası çok yavaş ve malesef juriler eseri komple dinlemiyor yarıda kesiyor bu yüzden hızımı daha çok öne çıkartan eserler seçmeye çalışıyorum

• Etude istememelerinin sebebini hiç bilmiyorum. Sınav klavuzlarında eser çalınacağı yazıyor özellikle etude olmaması isteniyor. Mozart c major sonatayı 4 yıl önce çalmıştım zorluk seviyesininde oldukça düşük.. rachmaninoff prelude in c sharp minor ve rachmaninoff italian polka arasında gidip geliyorum şu sıralar.

• Rachmaninoff diyince direk aklima buyuk el gerektiren parcalar geliyor ki az once soyledigin parcaya baktim tamda aklima gelen parcasiymis o kadar buyuk ellerin var mı benim mesela ellerim bir erkege gore kucuktur 9. Notayi basiyorum 10. Araligi mesela do dan oktav do nun yanindaki mi ye cok zorlarsam ayni anda basabiliorum. El ile ilgili skintin yoksa guzel parca. Benim aklima birde sey geldi moonlight 3rd movement var hizli arpej yine, chopin fantasia var, eger illa hiz gerekmiyor dersen nocturne in c sharp minor var baska hmm eger ellerimi bahane etmeyip calissam calmak istedigim bir parca olan lizst hungarian rhapsody no 2 var... Hmm baska? Bide soyle birsey var o parcayi calacak seviyedeysen zaten git iki uc tusa bas etkilencektir juri zaten etkilenmiyorsada bos koy sen zaten yeteneklisin kendini gelistirmissin.

• iyiiii

0|0
    0|0
  • perfect :) özellikle kapanışı beğendim :)

0|0
    0|0
  • bence basit parça mozart 40. senfoni beethoven 9. senfoni falan olmuyomu

0|0
    0|0
  • Fransızca da biliyor musun?

0|0
    0|0
  • pek anlamam ama güzel çalmışsın canım sıkılıyor parçasını dene bir

0|0
    0|0
  • Güzel. Benim favorin; Beethoven – On Dördüncü Piyano Sonatı ( Ayışığı sonatı )

0|0
    0|0
    • Benimde çok sevdiğim bir eser ama üniversite sınavında hız konusunda kendimi daha çok gösterebileceğim eserler düşünüyorum

• hahaha müzikle alakalıyımda piyano falan anlamam bizde hiphop var :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çoksel bende çalmak istiyorum 😏

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Gerçekten istersen herşeyi yapabilirsin :)

Yükleniyor...