Dünya klasiklerinden hangilerini önerirsiniz?

arkadaşlar dünya klasiklerinden dili sade olan ve güzel olanlar hangileri acaba özellikle dostoyevski olursa sevinirm :)

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Adı üstünde klasik... Dolayısıyla hepsini okumakla mükellefsin zaten.

Fransız Edebiyatı, Rus Edebiyatı en bilininenleri haklı şöhreti olanlardır. San tavsiyem külliyat şeklinde oku. Ben öyle yapmıştım. Rus Edebiyatı, Dostayevskinin tüm eserlerini oku, sonra Tolsto'ya geç ve böyle böyle, tüm rus yazarlarını bitir. Sonra aynı teknikle Fransız Edebiyatını oku. O bitince Alman-ing. vs devam et. Bunlarda önemli olan çeviri kalitesidir. Sana tavsiyem sahaflardan 2. el ve 1950-1960 çevrilerini, daha da bulamazsan 70'lerde basılmışları kütüphanelerden ödünç al ve oku. Eğer bu kitapları okursan Ahmet Ümitmiş:) Elif Şafakmış, don Brownmış:) sana çelik çomak oynuyırlarmış gibi gelir. Sahte romala, sahici romanı ayır etme yetisi kazanırsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Madam Bovary gibi bir klasiği atlamamak lazım.Ama Dostoyevsi dediysen de suç ve ceza yı okumadıysan çok çok büyük bir şeyler hayatından eksik derim :) bu arada Kafka ve Kafka yani Kafka okumalu her insan :)

0|0
    0|0
  • dostoyevski = Suc ve Ceza bide Budala adli kitaplarini kesinlikle okumanizi tavsiye ederim...

0|0
    0|0
  • suc ve ceza dostevsky ama onun butun kıtaplarını oku bence..

0|0
    0|0
    • aynen kumarbazı okudum suç ve ceza zaten mükemmel şimdide ezilenlere başladım

• Dostoyevski değil ama Yüzbaşının Kızı diye bir şey var.

0|0
    0|0
  • Dostoyevski değil ama Yüzbaşının Kızı diye bir şey var. bence bunu

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kumarbaz ile başlayabilirsin.

0|0
    0|0
    • Karanlık ve sisli kasvetli sokakların adamıdır bak şevkim geldi benimde.

• aynen bi o kadar çilekeş bi o kadar asabi :) bi o kadar da yufka yürekli .d

• Çoğunda çeviri hatası oluyor keş orijinal dilinde okuyabilsek ... Neyse bir yerden başlayacaksan Dostoyevski Suç ve Ceza ...

0|0
    0|0
  • hepsi sıkıcı ve uzun betimlemelerden oluşuyor gülo,kendine işkence etme

0|0
    0|0
  • klasik kitaplardan okuyacaksan, okuyacağın kitabın önce iletişim yayınlarından çıkmış olanı var mı diye bak. çevirileri çok başarılı.

0|0
    0|0
  • Cin Ali Tatilde

0|0
    0|0
  • zamanın varsa hepsini oku :)

0|0
    0|0
  • Tolstoy : diriliş

ben şuan okuyorum harika bir kitap

0|0
    0|0
  • maksim gorgi ana. bu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ederim...

0|0
    0|0
Yükleniyor...