Gitar çalan arkadaşlar sizce gitar evde İnternet kitap ve benzeri şeyler yardımı ile çalmayı öğrenebilir miyiz?

Burada 2 ayrı grup var kesinlikle kendi imkanların ile çalabilirsin diyenler ve kesinlikle ders almalısın diyenler. Ben sizlere soruyorum çalınabilir mi yoksa çalınamaz? Klasik gitardan bahsediyorum ve gitaristlikle karıştırmayalım.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• profesyonel destek al. internet pek yararlı değil bu konuda. yaptığın yanlışları sana söleyen bir hoca lazım. aksi taktirde yanlışının farkında olmayıp o şekilde ilerlemen ilerde tekniğine zararlı katkısı olur. o yüzden en az 2 ay temel eğitim al. sonrası senin yeteneğine kalmış artık. Daha sonrasında metod kitaplarıyla ilerletirsin. Gitar calmak 4 tane akorla 1000 tane sarki calmak değildir. Gerçekten gitar calmak istiyorsan batı klasik gitar eğitimi al.

0|1
    0|0
    • internette bir çok gitar modeli var pek de anlamadım Manuel Raymond Yeşil MRC375GRS göze hoş geliyor ama işe yarayıp yaramadığını anlamadım yardımcı olabilir misin?

• sakın gorüntü seni aldatmasın. Gitarda önemli olan agacınkalitesidir. manuel raymond alabileceğin en kötü başlangıç gitarıdır. Onun yerine biraz daha kıy paraya en azından valencia falan al. Ama bana kalırsa yamaha al. Hiç değilse en kötü gitarı bile ağaç. Diger klasik gitarlar gibi kaplama değil.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bütün enstrumanlar usta-çırak ilişkisine dayalıdır iyi şekilde öalmak istiyorsan kursa gitmen lazım yok ben akdeniz akşamlarını çalayım diyosan evde kendinde öğrenebilirsin

0|1
    0|0
    • Peki internetten baktım klasik gitar yazıyorum bir çok seçenek çıkıyor ben bunların hangisini alacağımı nereden anlayacağım?

• Gitardan ne beklediğine göre değişir. İki üç akor atayım, bir iki şarkı çalayım yeter diyosan hiç para verme kursa.

0|1
    0|1
    • Amacım para karşılığı çalmak değil. Kendimi tatmin edeyim çalınca rahatlarım falan

• O zaman kursa gerek yok. Minör, majör akorları öğren, birkaç ritm öğren, netten şarkı akorlarına bakarsın yeterli olur.

• Ders almadan bir yere kadar ogrenebilirsin.

0|1
    0|0
  • Müzik kulağın varsa ve elin pratikse çalabilirsn..

0|1
    0|0
Yükleniyor...