Konya yöresinin gelenek görenekleri nelerdir?

Konya yöresinin gelenek görenekleri nelerdir? Merak ettim de

Güncellemeler:
Gelin alma yemekler normal yaşam
güncel
güncellll

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Konyadayım ne konuda onu söyle bir ona göre :)

0|0
    0|0
    • Gelin alma yemekler normal yaşam her şey yani :-)

• Su böreği, etliekmeği, yaprak sarması, bamya, yoğurt çorbası, haşhaşlı tatlıları falan meşhur.
      Düğüne erkek tarafı kesin pilav döktürür kesin bunda da Konya'nın meşhur yemekleri etli pilav, bamya, yoğurt çorbası zerde ve irmik helvası verilir.
      Düğün salonunda ya da nerede istersen olur düğün farklı bişey yok sadece pilavı var işte yemek verilirken.
      Dışarıdan görüldüğü gibi yok arkadan verme olayı falan yok. Onlar kapalılara laf atan geri kafalı, kafası var içi boş zihniyetten başkaları değil!
      İnsanlarının eli bol ve gayet sıcak insanlardır gelsen buraya ziyarete sana saydığım yemeklerin en az 3ünü yapar her aile rn kötüsü bile.
      Oyun havası var kaşıklarla oynarlar düğünlerde.
      Alâeddin Tepesi ünlüdür her gelen oraya bir uğrar tabi önce Mevlana Hz. ne.
      Trafikte sıkıntılı insanları var o yönü iyi değil bide sevgilinle gezsen teyzelerin dilinden kurtulamazsın.
      Konyalı değilim ama 12 yıldır Konyadayım. Sen herkese inanma içindeyim görüyorum herşeyi duymuyorum. Umarım anlamışsındır :)

• Anladım tabiki çok teşekkürler :-)

Erkekler Ne Diyor 5

• konya iğrenç bir yer kadınların yüzde 80 i kapalı çok dar kafalı insan var. geleneklerde saçma zaten

0|0
    4|1
  • konyadan hangi enayiyi kandrdın :P

0|0
    3|0
    • Konuşmanız çok seviyesizce bu birincisi ikincisi de benimki merak sadece anadolunun adetlerini merak ettim aklıma konya geldi bir soruyum dedim internetten araştırmak yerine yaşayanlardan öğrenmek daha iyi

• Ananı mı bibiblediler Konya'da kimsenin namusuna gözünle görmeden laf atamazsın? Gördün mü bütün kadınlarımızı erenlerde bibiblerken falan falan. Çok adisin.

• Gericilik.. Konyanın aşırı muhafazakarlığı ve dinciliği meşhurdur.

0|0
    0|0
  • Şivilik mi ne var. @__alice__ 'ye sor.

0|0
    0|0
  • Hmm ben konyalıyım. Ama doğru dürüst gitmemişimdir. Bildiğim kadarıyla öyle belli bir gelenek ve göreneğe sahip bir yer değil sanırım.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Etli ekmeği meşhurdur. Birde insanlar genelde kapali ve sen acik giyiyorsan gözleriyle döverler adetaa.. ama severim

0|0
    0|0
  • Konyadayim bende etliekmegi meshur gelin almadan falan anlamam :) ama insanlarini sevmiyorum konyanin

0|0
    0|0
Yükleniyor...