Derin devlet, fikir, düşünce, felsefe konulu kitap önerileri neler?

Derin devlet, fikir, düşünce, felsefe kitapları önerileriniz nelerdir çok önemli lütfen yardımcı olun..

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• ortadoğu hakkında bılgılenmek ıstersen:

Richard deacon- israil gizli servisi

Zvi elpeleg- hacı emin el hüseyni

Bernard lewis- ortadoğu

Fahir armaoğlu- filistin meselesi ve arap ısraıl savası

0|0
    0|0
    • genellikle istediğim şey bilgi sahibi olmak yani bir nevi saf olmamak diyebilirim kitap okumak istiyorum bu yüzden daha çok düşünce, fikir ve felsefe kitapları üzerine yoğunlaşmak istiyorum.

• o zaman genel olarak felsefi,siyasi akımların tanımlandıgı kıtapları okumakla baslayıp sonrasında yakın gecmıse bakmanı tavsıye ederım. Ben once dunya tarıhınden yola cıkıp sonra turkıyenın gecırdıgı evrelerı okuyarak cozume varmayı tercıh ettım. Saf olmamak şu anki olaylar hakkında bılınclı olmak ıstıyorsan ortadoğu ile ilgili kitaplar okumanı tavsıye ederım. Ayrıca avrupa bırlıgı ıle ılgılı kıtaplar okuyabılırsın. Bu durumda akademik kitaplar okuyacaksın. Roman gıbı akıcı olmasını bekleme.

• önerilerin için teşekkür ederim dediğin gibi yapıcam

Kızlar Ne Diyor 3

• Felsefe diyince hep aklıma sofie nin dünyası gelir.

0|0
    0|0
  • edward said oku

noam chomsky oku mutlaka

0|0
    0|0
  • sosyal kıtaplardan oku

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• soner yalçın 1990'ların başkarındaki kitaplarından başla bence derin devlete. bunları oku, sonra benim kitaplıktan sana ne var ne yok yazarım tekrar. babam da meraklıydı ben de meraklıyım bunlara. doğan avcıoğlu da iyidir yakın tarihle ilgili olarak. mit in gizli tarihi de iyidir ne bileyim çok var sayacak, zibil gibi

0|0
    0|0
    • mitin gizli tarihi gibi kitaplar işte

• binbaşı ersever in itirafları nı da oku, jitem ile ilgili sonuçta o da. efendi leri oku sy dan. inönü alpat idi sanırım türk solu sözlüğü vardır bunu da oku, neden dersen bu tip yakın tarihtir, siyasettir, derin devlettir (hep Türkiye ile ilgili sorduğunu varsayarak yazıyorum, yoksa yabancı örnekler de var) kitapları okurken okuduklarına yabancılaşmaman için

• peki düşünce ve fikir kitabı önerilerin nelerdir

• hükümdar mustafa çevik

0|0
    0|0
Yükleniyor...