Kitap okumak bize ne kazandırır ?

Bu aralar ilk defa kitap okumaya başladım. Denemeler, romanlar felan. Kitap Okumamin kendine göre sebepleri var.Peki sizce neden kitap okumalıyız ? Siz neden okursunuz ?

0|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumak demek bir ortamda bir konu geçerken arkadaşların aval aval bakarken senin o konu hakkında bilgi sahibi olman demektir. Kitap okumanın zararı olmaz.. Eline geçen kitapları oku önemli olan yazarın okuyucuya ne aktarmaya çalışmasını iyi analiz edebilmek ve doğruyu yanlışı ayırt edebilmektir. Yani bir yazar bir konuda bir kitap yazmışsa bu illaki doğru demek değildir. Bu sadece onun görüşlerini de içeriyor olabilir. Kitap okuman geliştikçe yazarların yazdıklarının doğrumu yoksa saçmalık mı olduğunuda ayırt edebilecek seviye geleceksin. Kısacası hem bilgi ve kelime dağarcığın gelişecek aynı zamanda genel kültürün artacak bu da seni diğer insanlardan bir adım öne çıkaracak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sana beş yıldız verme özelliği kazandım

Kitaplar sayesinde :)

Emeğe saygı duymak

Düşünceye değer vermek.

1|0
    0|0
  • okumanı,konuşmanı,kelime hazineni geliştirirsin

0|2
    0|0
  • Sacma Televizyon dizileri izlemekten iyidir.sakin muzikle beraber Kafayi dinlendiri, ayri dunyalara goturur. Arada ufak tefek yeni bilgiler ogrenirsin

1|0
    0|0
  • Denemeler ilk başlangıçta daha güzeldir.Kitaba ısınmanı sağlar.Okumnayı çok seviyorum.Genelde tarih okurum

0|0
    0|0
  • her şeyden önce konuşma, şu an kurduğum cümleler bile düzenli kitap okuduğum günlere kıyasla çok basit. Farkında olmadan ciddi bir kelime haznesi kazandırıyor insana.

0|0
    0|0
  • Ansiklopedik bilgi ile: Şunu takipteyim - yazdığı yıl bilmem kaç - Onun atıf yaptığı şu idi - kaydı ise bu..

El yordamı ile yada zihni meleke ile: İşime yarayanı alır kalan kısmı unuturum.. Ben bu ikinci tayfada takılmaktayım..

0|0
    0|0
  • Sen bu soruyu soruyosan sana hiç bir şey kazandırmaz ...

0|0
    1|1
  • kitap okumak, bir konuda bilgi sahibi olmamıza ve kültürel yönden de kendimizi geliştirmemize yardımcı olur..

0|0
    0|0
  • Okuduğun kitaba göre değişir. Roman, hikaye tarzında okudupun ktaplar sana en fazla Türkçe'nin konuşma dili yolunda bir şeyler katar. Ondan sonra bir halta yaramaz.

0|0
    1|2
  • Boşver sen kitabı YGS'ne tam gaz devam et :D

0|0
    0|0
  • hiç bişey kazandırmaz ders kitabı degilse nasılsa 2 sene sonra dizisi çıkar o kitaptan lacagın dersi diziyi seyrederek alırsın

0|0
    1|1
  • insanlık kazandırır kesinlikle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• çünküüüüüüüüüü diye... söze başlıyım... çünkü kitap senin beyninin oturup ta tek başına düşünemeyeceği şeyleri sana sunar... belki beyninin harekete geçmesini gerektirecek bir tek bilgi eksikliği vardır... ve onuda nasibinle o kitapta buluverirsin... ve harekete geçersin.. .yani bişeyi istersin.. ama eksik bişeyler vardır... bi kitabın bi cümlesi gelir o eksiği dolduruur. herekete geçer ve eo eylemi gerçekleitrirsin. ve artık sen o kitabı ilk okuyan kiş değilsindir... başkalarının fikirleri nasıl? senden nasıl farklı düşünebilmişler... neden farklı düşünebilmişler ...bunları görürsün... normalde 1,4 ortalama kiloya sahip olduğun beyninin manevi olarak genişleyip büyüdüğünü hissedersin... ben de bugün 5 ay sonra yeni bir kitaba başlıyorum... hayırlara vesile olur inşaALLAH :)

2|0
    0|0
  • Hayal gücünü geliştiriyor, okudugun karakterler, yerler gözünün önünde canlanıyor , mesela bir film izlerken bunu yapamıyosun . Bazen okudugun bi kitabın filmini izlersin ve dersin ki '' a ben bunu daha güzel hayal etmiştim'' .Mesela ben Huzur Sokagı'nı 18 yaşındayken okumuştum ve çok etkilenmiştim, şimdi dizisi var hiç de hayal ettiğim güzellikte değil :)

1|3
    0|0
  • Farklı bakış açıları kazanmak için,bilgi edinmek için,farklı durumları öğrenip ona göre düşünebilmek için.En çok da hissedebilmek için okurum.

0|1
    0|0
  • ben kitap okumayı özellikle romanları farklı dünyalara açılan pencereler olarak görüyorum. roman okumaya başladın mı başka insanların hayatlarını dışarıdan izliyorsun onların duygularını anlıyorsun gibime geliyor bir de genel kültür için klasikler onlarda çok güzeldir biraz romansı bi havaları vardır

tarih kitapları da hoşuma gider onları okudukça daha da bilinçlendiğimi hissederim o yüzden tercih ettiğiniz tarih yazarı çok önemlidir ben mustafa armağan okuyorum ve ilber ortaylı ikisi de müthişler

favori yazarlarım: ilber ortaylı, mustafa armağan, nazan bekiroğlu, iskender pala...

elif şafak fazla hoşuma gitmiyor aşk romanında bazı yerlerin suyunu çıkarmış aşk yerine sinan yağmurun aşkın gözyaşları tebrizli şemsi tavsiye ederim daha doğru bir anlatım olmuş. ve şunu farkettim elif şafak'ın her romanında mutlaka bi tane yasak aşk var ve bence bu şekilde insanlara bu olayları normal göstermeye çalışıyor. bunlar dışında elif şafak da çok iyi bir yazar.

0|0
    0|0
  • farklı düşünceler, bilgiler.. hayal dünyanı geliştiriir

empati yapmayı öğrenebilirsin yeni cümleler kelimeler

yani bir zararı yok çok faydası var anlayacağın :)

0|0
    0|0
  • hayal dünyasını zenginleştirir,bilmediğin diyarlara yolculuklar yapıp yine bilmediğin kültürleri keşfedersin...iyi bir sözlük olur kimi zaman ya da iyi bir psiko terapi...iyi bir dost olur sana,zamanı güzel değerlendirmeni sağlar..kelime hazneni genişletir,konuşma da ve yazmada akıcılık elde edersin..iletişimini arttırır...yaz yaz bitmiyor :))

1|0
    0|0
  • Bakış açısı. Mantık..

0|0
    0|0
  • Kitap okumak yerine gazete okumayi tercih ederim. Yeni cikan kitaplarin edebi bir yonu yok. Bari gazete okuyayim da dunyadan haberim olur hesabi.

0|1
    0|1
    • kitaplar sadece edebi yönden okunmaz.

• peri yi kızdırmayın, kurutur. benden demesi

sen de biraz kitap da oku peri salt gazeteyle olur mu

• Burakcigim ozellikle yeni cikan kitaplarin edebi yonu yok ha onlari okumusum ha gazete diyorum arkadaslar nerelerinden anliyor bilmem.

• sevdiğim için

0|0
    0|0
  • kişisel gelişim

0|0
    0|0
Yükleniyor...