Mutlaka okunması gereken kitaplar hangileridir?

bu saatte sorduğum için pek sağlıklı cevap alamayabilirim ama yine de kesin okumalısın dediklerinizi yazın. piyasa kitabı olmasın. Mutlaka okunması gereken kitaplar hangileridir?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• Şuan bunları söylemek geldi içimden çanakkale mahşeri mehmet niyazi, beyaz hüzün sarıkamış ismail bilgin..

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• ben su anda ejderha dövemli kizi okuyorum, cok basarili. Filmi de var biliyorum ama kitap cok daha iyi. Hmmm bence Dostojewski Suc ve ceza okunmali.

Bunlar sadece örnek ya okunmasi gereken o kadar cok kitap var ki...

Bence her türden, her ülkeden farkli farkli kitaplar okunmali...

0|0
    0|0
    • otobüste bi kişi okursa o kitap meşhur olur :) hayatinin metrobüste gazeteyi elinden milletin aldıgı gibi :)

• Dostoyevski- Suç ve Ceza, Gustave Flaubert-Madame Bovary, Franz Kafka-The Trial ve Metamorphosis, Gogol-Ölü Canlar,Tolstoy-Anna Karanina ile Savaş ve Barış,Puşkin-Yüzbaşının Kızı,Turgenyev-Babalar ve Oğullar,Ernest Hemingway-Çanlar Kimin İçin Çalıyor,Goethe-Faust,Aldous Huxley-Brave New World ve The Doors of Perception ( The Doors grubunun adı da buradan gelir) daha liste uzaarr gider... Türk edebiyatından istersen de son zamanların iyi öykücülerinden Ahmet Büke ve Ayfer Tunç u tavsiye ederim.Onun dışında Adalet Ağaoğlu, Oğuz Atay, Yusuf Atılgan ve ne kadar görüşlerinden hoşlanmasak da Orhan Pamuk :)

0|0
    0|0
  • Kafka-das Urteil (yargi) ve die Verwandlung (dönüsüm), Goethe-Faus, Lessing- Nathan der Weise, Fontane- Irrungen, Wirrungen...daha coooook var. :))

0|0
    0|0
  • Şimdi millet eksileyecek umrumda değil..Müslüman isen herşeyden önce bir açıp K.Kerim i okuyacaksın, anlayacaksın.

1|0
    0|0
  • ben mutlaka okumalıyım iyi ki okumuşum dediğim var.

0|0
    0|0
  • psikoloji kitapları

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• narziss ve goldmund

0|1
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim.

0|0
    0|0
  • aç 2 biranı iç ne okursan oku dostum :)

0|0
    0|1
  • judith McNaught - Cennet

0|0
    0|0
  • dostoyevski suç ve ceza

ben daha çok tarih okurum tarihe merakın varsa söyle yoruma yazıyım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...