Yunan mitolojisi hakkında?

Bana Yunan mitolojisini açıklayabilir misiniz? Gerçekten bilen biri cevap verirse sevinirim

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• titanlarla başlıyor olay tiranların lideri kronos makamını kaptırmamak için evlatlarını mideye indiriyor son çocuk zeusu da yedirmemek isteyen tiranın eşi kundağa taş sarıp yediriyor kronosa bu arada bir mağarada büyüyen zeus kardeşlerinin intikamını almak için kronosoun karnında ki kardeşlerini çıkartıp kronosa kafa tutup titanları yenip olimpos dağında Tanrıların kralı olarak hüküm sürmeye başlıyor bu arada diğer kardeşleri de farklı görevler ile görevlendiriliyor hades cehennemin dibinin Tanrısı posedion denizlerin vs tabi bir çok efsane mevcut yunan mitolojisinde herkülden medusaya...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• neyini açıklayım mitoloji işte. efsaneler hikayeler türkiyedeki bölgelerdede etkisi vardır.

0|0
    0|0
  • helen-minos-mikenler

atina medeniyetin başkenti...

0|0
    0|0
  • ares afrodite kaydıgı için zeus abi çok kızıyo.
    cretosu dünyaya yollluyo
    o da intikam alıyo
    eyollamam bu kadar

0|0
    0|0
  • tek gerçek yunan mitolojisi panatinahikostur

0|0
    0|0
  • Ne bilmek istiyorsun

0|0
    0|0
  • Ben tarihçiyim ne öğrenmek istiyon

0|0
    0|0
  • Mitolojilere merakım var, çok kapsamlı bir soru...

0|0
    0|0
  • Oku, arastir

0|0
    0|0
  • ben bayılırım yunan mitolojisine

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bu çok geniş kapsamlı bir soru oldu her şeyi bilemem ama bazı olayları biliyorum ne öğrenmek istiyorsun

0|0
    0|0
  • " Yunan mitolojisi, Yunan tanrıları, tanrıçaları ve kahramanları hakkındaki hikâyelerden oluşan sözlü edebiyatla yaratılmış ve yaygınlaşmış bir mitolojidir. "

0|0
    0|0
  • Arkeoloji mezunuyum buyurun sorun...

0|0
    0|0
Yükleniyor...