Şu an hangi kitap / kitapları okuyorsunuz? Kısaca neden okunması gerektiğini, neyi sevdiğinizi yazar mısınız?

Şu an hangi kitap / kitapları okuyorsunuz?

geçen haftasonu en son bir kitap bitirdim yarın yenisine başlayayım diyorum. bu aralar kitap okuma hızım düştü gibi, devinim gerek tekrar.

sizi şu an okuduklarınızdan ilgi çekici birşey olursa ona başlayacağım.

Kitabı yazınca, neden okunması gerektiğini de kısaca yazarsanız memnnun olurum

Güncellemeler:
öneri değil şu an okuduklarınızdan yazmanızı rica ederim.

0|0
39|44

En İyi Erkek Görüşü

• Çok gıcık bir kitap okuma dönemindeyim. Aynı anda bir sürü. Yarım bıraktıklarımı bitirmeye çalışıyorum bir yandan.

Katherine Neville - Satrancın Büyüsü

İhsan Oktay Anar - Efrasiyab'ın Hikayeleri

Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi

Sofie'nin Dünyası

Kropotkin - Anarşi

Atlas Vazgeçti 1

Şu anda Atlas Vazgeçti'ye odaklandım, sırayla hepsini bitirmeyi düşünüyorum, araya yeni kitap koymadan.

0|1
    0|0
    • İhsan Oktay Anar - Efrasiyab'ın Hikayeleri ++++

geneli güzele benziyor bunların. sofie ile ihsan baba ok zaten diğerleri de biri anarşük gomünüks onu da merak ediyorum aslında. kaydettim bunları eyvallah polluxum

• duymamıştım bakarım ona mutlaka. atlas a da bakmak gerek. kapitalizm dedin mi duran sular akar, hemen baraj kurulup elektrik satılmaya başlanır

• güzel örnek :)

Kızlar Ne Diyor 39

• mezarın dibinde-Jeaniene Frost yazarı wampırlerle ılglı :D seviyorum bu tarz kitapları gece avcısı romanının 3.kitabı bu tarz sevenler için önerebilirm soluksuz okuyorum :D

0|1
    0|0
  • Elimde şuan bulunan 3 kitap var.

Tutunamayanlar: zor bir kitap ve yavaş okunması gerekiyor, ancak hayata dair çok şey bulabiliyorsun.

Yılmaz odabaşı şiirleri: Şiir seviyorum ve normal kitaplar gibi sürekli okunmuyor.

Yaşar Kemal Bir ada hikayesinin son serisi: Yaşar kemal mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • Şiirlerle İnsan Tasvirleri-İnsanları Anlamanın Yolları

Bekir Sağır

ayrıca Hazinetü'l Esrar ve Ganimetü'l Ebrar adlı kitabı okuyorum.

ilk kitapta psikolojik sentezler çok başarılı yapılmış,bu yüzden okuyorum

ikincisini de dini bilgilerime yenisini eklemek,sağlamlaştırmak adına:)

0|1
    0|0
  • Ben genelde yabancı yazarları okuyorum stephen king gibi kurgu severim ama su an elimde ahmet ümit istanbul hatıraları var polisiye kurgusu cok sasırtıcı degıl. Turizm mezunu olduğum için istanbulun tarihi yerleri ile ilgileniyorum ve kitaptaki yerleri görmeyi seviyorum ve kitap bu yonuyle guzel ılerlıyor. Eger bıraz merakın varsa ve kıtaptakı merak ettıklerını arastırarak okursan aynı zamanda istanbula dair birşeyler öğrenebilirsin. Okumak istersen gönderebilirim çünkü kitabımda gidip gördüğüm ilginç bulduklarımı not aldığım bir sürü şey var. Özellikle ayasofya ile ilgili..

0|1
    0|0
    • e-kitap mı , öyleyse alabilirim? o kitabı biliyorum ahmet ümit pek okumam ama epeyce gezmiş dolanmış o kitap için öyle demişti bir röportajında

• Stephen King'in kitapları çokça geziyor internette (e-kitap olarak) .

Ayrıca bilmiyorum okuyabildin mi ama iPhone'dan da okuyabiliyorsun ePub dosyalarını. Benim kitaplarımın bir çoğu iPhone'da. Daha güzel. Biraz da gerçekçi olsun diye sayfa geçişlerini falan normal kitap gibi yapmışlar. Boyutunu, fontunu, parlaklığını vs. ayarlayabiliyorsun.

Yardımcı olabileceğim bir şey varsa yaz bana mesaj butonum açık (yazarken seninkini de açık olmasına dikkat et) .

Buralardayım...

• Şu aralar Ayfer Tunç'un öykü kitabını okuyorum, Aziz Bey Hadisesi.Aslında hoca okumamızı istedi ama Ayfer Tunç un öykücülüğümüze katkılarını gördükçe daha bir seviyorum kitabı.Herkes okumalı bence, öyküleri gerçekten çok başarılı.Yarın da Adalet Ağaoğlu nun Ölemeye Yatmak romanına başlycam, o da ödev ama iyi bir yazardır.

0|1
    0|0
  • eskiden çok okurdum kitap kurdu gibiydim ama bazı sorunlardan dolayı okuyamadım son zamanlarda kpss de Türkçe yapamayınca okumam gerektiğini düşündüm ve şuan elimde güzel bir kitap var onu okuyorum Mehmet Rauf Eylül.

0|1
    0|0
    • Türk edebiyatında İlk psikolojik romandır eylül çok hoşuma gitmişti benim

• Erkeğin sperminin tohum, kadının doğurgan rahmini ise toprak olarak görmeyip, Aristoteles ve İmam Gazali'nin tam tersini savunan, Fatmagül berktay'ın ''tek tanrılı dinler karşısında kadın'' adlı kitabını okuyorum.

1|2
    0|1
  • secret..the power..mükemmel bi kitap..hayatta sadece senin önemli olduğunu anlatan güzel bi kitap..bence hayatta bizden önemli kimse yokk. herşey bizle başlar ve biter...

0|1
    0|0
  • şu anda Gösteri Peygamberi'ni okuyorum. Tüketim toplumunun ve şöhret açlarının saçmalıklarını bi de Chuck amcanın kaleminden okumak istiyorsan sen de okuyabilirsin bu eseri.

0|1
    0|0
  • Şuan okuduğum bir kitap yok ama sevimli küçük yalancılar kitabının serisini okudum. Şuana kadar en çok etkilendiğim eserlerden biri. Herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Sürükleyici bir kitap.

0|1
    0|0
  • S*ktir et...

Hayata boşver demeyi ögretiyor...

1|1
    0|0
    • kitap nasıl? her defasında alacaklı oluyorum sonra s*tir et deyip almıyorum :)

• :) güzel kitap aslında önemsizliliği gösteriyor...

• kraliçenin soytarısı. daha başındayım, akıcı, film tadında çabuk biter tıkanıp kalmazsın

0|1
    0|0
  • Yaşar Kemal bir Ada Hikayesine başlayacağım , şu an saçma sapan bir aşk gibi romantik gibi bir kitap var elimde ama bünyem kabul etmiyor okuyamıyorum bu tarz kitapları ...

0|0
    0|0
  • Ayşe Kulin-Gizli Anların Yolcusu ; aynı yazarın Gece Sesleri romanını da okumuştum sonunu güzel bitirdi etkilenmiştim kitaptan.. ikisini de önerebilirim akıcı kitaplar ama okumadıysan Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ilk tavsiyem :))

0|1
    0|0
  • Şizofreni Yalnız Oynanmaz. Birinci agızdan yazıldıgı ıcın ıcıne cekıyor ınsanı.

0|1
    0|0
  • Suanda Dear John diye bir kitap okuyorum. Kitabı ingilizce dilinde okuyorum, eğer ingilizcesi kolay bir aşk kitabi arıyorsanız bu kitap tam sizlik. :)

0|1
    0|0
  • Olasılıksızı okuyorum şuanda..

Peşinde limon ağacını okuyacağım..

1|1
    0|0
    • olasılıksız iyiydi pek kimse sevmiyor gibi ama bence sinemaya iyi bir yönetmenle aktarılmalı

• olasılıksızı ilk 30 sayfa sabrederse okuyucu devamı çok güzel akıyor :))

ve kesinlikle beyaz perdeye aktarılmalı..

• Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır -ahmet serif izgoren güzel bir başucu kitabı...

2|1
    0|0
  • sessiz saatler fransız yazar jossenın kıtabı.. ılgımı cektıgı ıcın okuyorum:D

0|1
    0|0
  • şuan senai demircinin Tanrı sana küsmedi kitabını okuyorum .kitapta bir konu yok zaten kısa kısa konular . senai demirci ile mailleştikten sonra sempatim daha da arttı çünkü okuyucu yorumlarına gerçekten önem verip geri dönüş yapan birisi .

0|1
    0|0
    • insanın hoşuna gidiyor değil mi cevap almak, fikir almak. soner yalçın da öyledir mesela.

• ciddi mi onuda çok beğenirimm onunda sayfasını bi ziyaret edeyim ilgili yazarları çok seviyorum gerçekten

• evet. veriyor. ama şu an bilemiyorum malum durumu.

• Avucunuzdaki Kelebek

Kişisel gelişim, hayal ile hedefin arasındaki fark.. :)

1|1
    0|0
  • Sevdalinka Ayşe Kulin

0|1
    0|0
  • link

hala bitmedi

0|1
    0|0
    • sen benden beter olmuşsun bitter. tavsiye eder misin kindle versiyonu da varmış değer mi 9.99 a

• senin cevabini caldim bi soruda : )))

• oooww, kendi kelimeleriyle vurma. beğendim :)

• uçurtma avcısını okuyorum benimde kitap okuma hızım düştü eski bir kitap aslında uçurtma avcısı ben yeni okumaya başladım henüz hikayenin içine giremedimsede akıcı yazılmış keyifle okunabilecek bir kitap

0|1
    0|0
  • En son Grinin Elli Tonu'nu okudum.

0|1
    0|0
  • grinin elli tonu...

0|1
    0|0
  • Est: yurt dışında bi eğitim ilk 200 sayfasında noluyo falan diyosun ama soradan kawrıyosun olayı :)

0|1
    0|0
  • iskender pala od-daha yeni aldım bilmiyorum

birde astroloji ile ilgili bi kitap

0|1
    0|0
  • ana adlı bi kitap yazarı gorki

0|1
    0|0
  • okumaya henüz başlamadım ama bir girişimde bulunmam lazım; gülün adı umberto eco..

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 43

• J.R.R. Tolkien Silmarillion - Yüzüklerin efendisini gerçekten anlamak istiyorsan okuman gereken, okurken isimler/yerler/mekanlar/kişiler arasında kendini kaybedeceğin yine de zevk alacağın bir kitap.

Roger Zelazny Amber Yıllıkları (10 Kitaplık bir seri) - Hayatıma yepyeni bakış açısı kazandıran bir bilimkurgu fantastik edebiyat kitabı, bu kitabı ilk defa okuduktan sonra dediğim şey şuydu: " Sadece kişisel gelişim kitapları insanı geliştirmiyormuş..."

Kenneth W. Ford 101 soruda kuantum - kuantum teorisi hakkında yeni teorilerimi makale haline getirmeden önce okumam gereken başucu kitaplarından biri, ayrıca kuantum teorisini o kadar güzel anlatıyor ki fiziği anlamayanlar bile bu kitaptan anlayabilir.

Prof. Dr. Richard Wiseman Quirkoloji - Deneysel psikoloji makalemi yayınlamadan önce okuyup, ders çıkarmak istediğim araştırmacılardan biri.

0|1
    0|0
    • Silmarillion u yıllar önce alıp bitirmeden bırakmıştım niyeyse. olabilir aslında duruyor evde. şimdi tavsiye üzerine bir kitaba başladım ondan sonra tekrar deneyebilirim

• Okunabilir bir kitap :D Umarım bitirebilirsin :D

• elimde kitap kalmadı en son modern dünya tarihi bitirmiştim.

bu günlerde başlayacağım kitap ise zaman çarkı (yazar Robert Jordan)

link 13.ciltlik bir eser ve 10.000 sayfayı geçkin. sonunda satın alabildim, kargolanmasını bekliyorum. 14. cildi de çıkacakmış 2013 yılında.

okuma nedenim ise fanastik kurgunun başyapıtlarındandır. ne zamandır almayı düşünüyordum.

fiyatı biraz pahalı (350 lira) ama okunmaya değer.

0|1
    0|0
  • Bir kitap okurken ikincisine başlamam normalde ama bazen istisnai durumlar hasıl oluyor.

Şeriat ve Kadın kitabını yazacağım bir yazı için okuyorum.

Montaigne - Denemeleri tazelemek için okuyorum baya zaman oldu okuyalı.

0|1
    0|0
    • iki kitap bir arada aslında daha güzel okunuyor, biri işle vb ilgiliyse biri de pop kitap olacak diğeri sıktığında buna biraz takılınca iyi gidiyor

• amin maalouf doğunun limanları.neden okuduğuma gelince 5 yıldır elimde duruyor.okuyan biri olmama rağmen ihmal etmişim artık sahibine geri gitmeli :/

0|1
    0|0
    • amin maolouf zaten zor okunan bir yazardır. Semerkan tı çabuk bitirdim ancak afrikalı leo heryıl elime alıp bitiremediğim bir kitaptır.

• Aşka Şeytan Karışır - Hande Altaylı dün gece bitirdim 10 üzerinden 6,5 :)

Son zamanlarda bitirebildiğim tek kitap bu ara kitap secimlerim malesef berbat oluyor ...

1|1
    0|0
  • Akşam Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin son kitabı Kargaların Ziyafetini alıcam Allah izin verirse.Bana göre mükemmel bir seri,karakterleri,coğrafyası,savaşları,entrikalarıyla mükemmel bir epik kitap.Yüzüklerin efendisinden sonra sıkı sıkıya bağlandığım tek kitap serisi.

0|1
    0|0
    • katılıyorum. üçte kaldım ben. a storm of swords da. dizinin gazıyla orijinalden başlamıştım o zaman. ama ikiden geri başlamam gerek gibi aslında çünkü o ara hızlı hızlı gitmiştim. bunları seviyorsan david eddings tavsiye ederim sana

• deruni devlet Oktan Keleş türk tarihini ve bir çok olayları doğru ve kanıtlarıyla tüp çıplaklığıyla öğrenmek için

0|1
    0|0
  • Ken Grimwood - Sil Baştan

Biri ölüyo tekrar doğuyo, ölüyo tekrar belli bir yaşta olarak eskiye dönüyo filan. Akıcı ve zevkli bir kitap.

0|1
    0|0
    • bunu çıktığında okumuştum. bir de manitası vardı hatta aynı eleman gibi o da denk geliyor adama.

fikir tam benlik, bence çok iyi, kitap ise daha iyi olabilirmiş.

• 13.kabile-arthur coester hazar türklerinin nasıl yahudi olduğunu ve avrupaya nasıl yayıldıkları ile ilgili.bitirmek üzereyim.

aynı zamanda erdoğan aydın-nasıl müslüman olduk? kitabı.

0|1
    0|0
    • erdoğan aydın-nasıl müslüman olduk?

çok beğenip kabul ettik masalını anlatmıyor sanırım değil mi? öyle değilse ilgimi çeker daha önce benzer okumuştum buna

• maveraünnehir in kan aktığını anlatıyor yani, severim. keşke herkes okusa. thanks, dude

• rica ederim.

• Şimdi bir ilmihal okudum on sayfa civarı ancak dili çok ağırmış. Başka alaydım iyiydi. Her müminin bilmesi gereken şeyler var o yüzden sen de oku. Değişem mi ? :|

0|2
    0|0
  • link

link

Neden okunması gerektiğiyle ilgili birşey diyemem, ilgi duymayla alakalı biraz.

0|1
    0|0
  • Moby Dick

Büyüksün Melville.

0|1
    0|0
  • Huzur Sokağı

Tevbe

Refik Halit Karay

0|1
    0|0
  • artık roman okumaktan sıkıldım şu anda fizik i sevdiğim için Newton'un Elmaları nı okuyorum.bi süre böyle kurgu olmayan kitaplar okumayı düşünüyorum:)

0|1
    0|0
  • "Kadin Beyni" kadinlari cozumlemek icin. Bir de ayni yazarin Erkek Beyni kitabi var. Yazar noropsikiyatr

0|1
    0|0
  • Monte Kristo yu bir çırpıda okuduktan sonra, Üç silahşörlerdeyim şuan. Dünya klasiklerini seviyorum ^^

0|1
    0|0
  • soner yalçın samizdat' ı okuyorum - ergenekon ve oda tv davalarında ki bilinmeyenler ve daha bir çok şey okunması gerek bence çarpıcı şeyler var...

0|1
    0|0
    • samizdat ı ara ara okuyorum zaten fark etmiyor ortadan baştan. ama çok uzun anlatmış bir ev araması bile çok çok detaylı mesela. ama soner yalçın ı pek severim. binbaşı ersever in itiraflarını tavsiye ederim az bilinenlerindendir bu soner yalçın ın. diğerleri zaten best seller çoğu tek tek yazmaya gerek yok

• evet öyle fırsat buldukça bende okuyorum.

• Rick Riordan-Kayıp Kahraman serisinden Athenanın işaretini okuyorum.Yunan mitolojisi ilgimi çektiği için bu tür kitaplar okuyorum.

0|1
    0|0
  • " S*ktir et " şu an okuyorum bugüb bitirecem çok güzel bir kitap olduğunu söyleyemeyeceğim ama özgüven eksikliği olan, hayattan sıkıldım diyen insanlara faydası olabilceğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları

günümüzde neden eskisi gibi büyük askeri savaşların çıkmadığının,

amerikanın nasıl mükemmel bir imparatorluk kurdugunu anlatak

sömürgeciliğin yeni boyutlarını gösteren kitap

3 serisi var

0|1
    0|0
    • yeap, onu okumuştum. çoğu da doğru bence. nasıl iş yaptıklarını biraz biliyorum zaten ama bizimkiler de adam olsun da yapsın. sonuçta artık savaşlar ekonomik öncelikle

• bakarsın türkiyenin ilk ekonomik tetikçisi burdan doğar :P

• Savaş Sanatı-Sun Tzu önceden orjinden okuyup takasa girdiğim eseri şimdi elektronikten takipteyim.. Tekrar yaptığım eserlerdendir..

0|1
    0|0
  • Tolstoy : Diriliş kitabını okumaya başladım değişik güzel bir kitap zaten dünya klasiği

Dünyada tam anlamıyla adalet yoktur.Herkesin bir suçu ve günahı olacağı için dünyada kimsenin kimseyi cezalandırma hakkı olamaz...

0|1
    0|0
  • karatay diyeti..

1|1
    0|0
  • okumayın artık şu kitapları ya, anca 2-3 asır daha dayanır kitap, ondan sonra yazan kalmaz, üretim durur, satış biter ve ding donggggg... kitap devri bitmiş..

0|1
    2|1
  • Kıyamet Günü - Can güzel...

Gerçekleşmesi muhtemel, sıradışı olaylar ve macera.

0|1
    0|0
  • Darren Shan'ın onuncu kitabını bitirdim, son ikisini bekliyorum. Vampir, aksiyon tarzı bir kitap.

0|1
    0|0
  • Metro Grossmarket broşürü..

Mesela bak, İçim ayran ve kokteyl zeytin acayip ucuzmuş..

0|1
    0|0
    • ben şuradan migros a gitmeye üşeniyorum ki yaklaşık 40 adım. metro yu sevmem hiç. içim ürünlerini de ayrıca sevmem. thanks anyway

• bim broşürü, a101, dia, happy center... bunların broşürlerini okumak pek keyifli..

• Karamozov kardeşler...Dostoyevski üstada saygılarla...

0|1
    0|0
  • Sherlock holmes hikayelerini tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • ''Geleceğe yön veren sözler...''

Büyük kişilerin sözleri var herkses öneririm...

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    13
Yükleniyor...