Şeytanın avukatı soru soruyor. Buyrun İslam fedaileri?

Tövbe edince bütün günahlar affolunuyorsa insanı günahtan ne alıkoyabilir?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• ve bunu soranın beyni takla atarak uzaklaşır..

0|0
    0|0
  • Tovbe cok pisman olursan ve bir daha yapmicaksan tovbe edip tovben kabul olsun diye dua edersin

0|0
    0|0
  • Gerçek bir mümin'se Allah korkusu yeterlidir

0|0
    0|0
  • Tövbe edince tüm günahların affolması gibi bir durum yok. Yaptığı hatadan dolayı pişman olan insanın bu hatayı tekrarlamayacağına dair Allah'a söz vermesidir töve. Yoksa günününü gün et ölüm döşeyinde tövbe de... Komik bir soruydu ciddiyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• tövbe edince bütün günahlar affoluyor diye bir şey yok. bir kere kul hakkının affolması için helallik almak lazımdır. Allah tarafından affolunmaz. onun dışındaki günahlarında kesinlikle affolunacağına dair bir şey hiçbir ayet de ya da hadiste geçmez. Allah isterse affeder istemezse affetmez. onu da geçtim. insanı günahtan bizzat tövbe alıkoyar çünkü tövbe zaten o günahı bir daha işlememek iradesi ile Allah'dan af dilemektir. ben günah işleyimde nasıl olursa tövbe ederim diye yaılan bir şey tövbe olmaz.

1|0
    0|0
  • Sorgulaman güzel. Tövbe etmek basit bir olay değil.
    Her türlü günahı işle ve sonra "Tövbe ediyorum.."
    Ve mutlu son. Böyle bir şey yok. Ettiğin tövbe üzerine aynı günahı tekrar yapmamak şartıyla o tövben bir ihtimal kabul olabilir.

2|1
    0|0
  • iradesi :D ben şu an 22 yaşındayım ve hiç zina yapmadım? beni ne alıkoydu iradem :D şeytan ne oldu yalan oldu :D yani herşey insanın iradesiyle başlar onunla biter :D irade ne demek Bkz: Bir şeyi yapıp yapmamaya karar verme gücü, istenç... olay budur :D

0|0
    0|0
  • Ateist misin la. Gel sanada veriyim ayarı

0|0
    0|0
    • Müslümanım anten, sadece mantıksız geldi

• Allah korkusu

0|0
    0|0
Yükleniyor...