Duyarlı KS Halkı bakar mısınız? Görme Engellileri hakkında farkındalık semineri düzenleyeceğim bu doğrultuda?

Bu seminerde daha doğrusu bu toplantıda katılımcıların ne gibi merak ettikleri olabilir (Görme engelliler hakkında ) yardımcı olabilir misiniz?

Siz bu toplantıda ne gibi bilgi almak ya da neleri merak edip suallerinizi yöneltirdiniz bizlere?

Telefondan girdiğim için içerik kısa oldu :(

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• görme engelliler pc kullanabiliyor mu?

0|0
    0|0
    • Telefon ve Bilgisayarlarında sesli yönetebilcekleri komutan veren bir robot var diyelim fare ıle yazının ustunde durdugunda o yazı seslı bılgısayar tarafından okunuyor..

• doğuştansa kabul çok sağol mail adresi hımm başka yol yoksa tabiki olur. beni takip ete basar mısın mesaj atim sana ordan veririm adresi ya da sen verirsin adresi ya da istersen ben mesajlarımı açim sen yaz

• he bu arada evet tanımıyorsun ama seni utandırmayacağımı söylemiştim. yüzünü kara çıkarmam

Erkekler Ne Diyor 2

• Gerek yok Gayrettepe Metrosu " karanlıkta diyalog" var

Oraya gittik uygulamalı öğrendik geldik

0|0
    1|0
  • rp hastalarına da değinmen dileğiyle

0|0
    0|0
    • çok teşekkğr ederim bu konuda d çalışmalarımz olur inşallah

• rp ne oluyor merak ettim açıklayabilir misiniz?

• retinitis pigmentosa (Gece Körlüğü)

Kızlar Ne Diyor 3

• Dışarıdan yardım bekliyorlar mı? Yürürken yanlarında yardımcı olmak istesek rahatsız olurlar mı?

0|0
    0|0
    • Öncelikle yardım talepleri genelde sanki bir çocuk gibi yaklaşırsanız oldukca kızıyorlar.. Tıpkı insanların karakterleri nasıl farklıysa görme engelli insanlarında kimi kızıyor kimisi çk mutlu oluyor ancak genel bekleyişleri onların acınacak muhtac kısıler olmadıgı bılmelerı saglıklı bıreylerın ve nasıl arkadasları ıle sınemaya gıdıyorlarsa nasıl cafede cay ıcıp dısarda yuruyorlarsa o sekılde rahat ve ıcten davranmaları.. sokakta bırını m gordunuz sıze eslık edebılır mıyım dıyın? Ne fark eder kızmaz onlar genelde karsı tarafla empatı yetenegı daha kuvvetlı olan kısılerdır..

• Kabartmali alfabeleri nasıl kullanabiliyorlar.

0|0
    0|0
  • Aslında onların soracağı değilde senin anlatacağın şeyler daha fazla.
    Fotoğraflı örneklerle onların zararsız olduğunu görmeseler de hissettiklerini diğer duyu organlarının çalıştığını zararsız olduklarını anlat

0|0
    0|0
    • Öncelikle görme engelli arkadaşımız görmenin engel olmadığı ile aalakalı sunum yapacak sunumun içeriği sizin talebınız doprultusunda hazırlandı teşekkürler başka öneriniz varsa buyrun lütfen

• Güzel hazırlık, içtenlik ve samimilik on planda olursa tabiki. Umarım başarılı ve faydalı geçer :)

• en önemlisi samimiyet çünkü biz gönlümüzü koyduk =) teşekkürler

Yükleniyor...