Çanakkale'yi nasıl buluyorsunuz? görüşleriniz benim için önemli arkadaşlar?

herkese hayırlı akşamlar. biliyorsunuz ki Çanakkale savaşının 100. yılı.Çanakkale savaşında canını feda eden atalarımız, yiğitlerimiz, kahramanlarımız nur içinde yatsın inşallah (amin). Allah onlardan razı olsun çok şükür bugünlere. benim memleketim Çanakkale gurur duyuyrm bu topraklarda yaşayıp, büyüdüğüm için .Çanakkaleli olanlarda vardır belki aranızda. ama mutlaka çoğu kişi gezıp görmüş ya da fotoğraflardan bakarak görmüşşünüzdür memleketimi. peki Çanakkale size ne ifade ediyor? nasıl buluyorsunuz Çanakkaleyi? görüşlerinizi merak ediyorum arkadaşlar. cevaplayan herkese çok teşekkür ederim :)

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Aşağıdaki yüksek ruhu ifade ediyor...

"Biz ferdi kahramanlık sahneleriyle meşgul olmuyoruz. Yalnız size Bombasırtı vak'asını anlatmadan geçemeyeceğim. Mütekabil siperler arasında mesafemiz sekiz metre, yani ölüm muhakkak, muhakkak... Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulmamacasına kâmilen düşüyor, ikincidekiler onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar şayanı gıpta bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir fütur bile göstermiyor; sarsılmak yok! Okumak bilenler ellerinde Kuranı Kerim, cennete girmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler kelimei şahadet çekerek yürüyorlar. Bu, Türk askerlerindeki ruh kuvvetini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebesini kazandıran, bu yüksek ruhtur."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çanakkale benim nefret şehrimdir aslında sevilmicek bir şehir değil ama o sinir bozucu rüzgarı olmasa

0|0
    0|0
    • evet baya rüzgarı meşhur zaten. gelibolu tarafı hele. ki daha fena. tek bu yüzden mi nefret ediyosun?

• mühendislik bölümleri öyle maalesef :( allah yardımcın olsun kardeş

• saol cümlemize :)))))) sende okuyosan ona göre seçmesleğini

• Memleketim ama beton yığını olmuş artık. Çocukluğumun Çanakkale si silinmiş.

0|0
    0|0
    • maalesef mahvettiler her yer inşaat ve kaldırım oldu sağolsunlar

• Boğuluyor kent. Her karışından rant çıkarıyorlar. Hastane bayırında büyüdüm ben. 18 Mart tepesinin eski halini bilmezsin sen.. Süt almaya gidiyorduk deve dikenlerinin arasından. Şimdi trafikten manyak oldum.

• en çok arabanın olduğu şehirlerden birtanesi

• Çanakkalede askerlik yaptım
    esnafı üçkağıtcı ve halkı askeri sevmior

0|0
    0|0
    • hiç hoşuna gitmemiş anlaşılan evet halkı öyledir hakkını vermez o kutsal toprakların yazık

• peyniri cok güzel 😅😅

• hahaha :) allah seni bende bişey dicen sandım :) evet güzeldir:) ye ye afiyet olsun

• inancın olduğu yer (dinle alakası yok)

0|0
    0|0
    • maalesef :( çok üzülüyrm buna

• yaşadığımız toprakların hakkını vermiyor yaşayanlar. hiç şehitliğe giden olmadığını bılıyrm

• önemli olan oraya gitmek değil onalrın yolundan gitmek vatanı satmamak buna inanmak ülkeyi korumak inancı anlamak iyi insan olmak ihanet etmemek

Kızlar Ne Diyor 1

• ben gıttım gezdım harıka

0|0
    0|0
Yükleniyor...