Bilim-kurgu, distopya önerileri?

Nerhaba arkadaşlar. Wattpadde bir kitap yazmak istiyorum sakın öyle kötü çocuk'a özenen bir kızım diye düşünmeyin, yazmış olmak için yazıp başkasının yaptığı kurguyu kullanarak ünlü olma gibi bir derdim yok. Sadece her fikri okuyup değerlendirebilme, belki de ilham alma amacıyla soruyorum bunu. Bana bilim-kurgu, distopya ya da aksiyon alanında nasıl bir kurgu önerebilirdiniz? Her fikri okuyup yorum yapmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkürler :)

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• uyumsuz
    zamana karsı
    elysıum
    açlık oyunları izleyip ilham alabilirsin

0|0
    0|0
    • ikisini zaten izledim, ama malum bu açlık oyunları, uyumsuz falan fazla klişeleşti. Distopya tarzında çok kitap okumuş biri olarak bu tarz konulardan bıktım açıkçası. Ama yine de ilham verme konusunda iyiler. Teşekkür ederim 👍 :)

• su an dünyadaki deger yargılarının tersinin işledigi bir dünya olabilir

• o kadar da kurgu değil, biraz daha güncel bişeyler. benim kurguşamada kullandığım bir teknik vardır. En sevdiğim üç aahnr, bölüm, olay rüya ya da her neyse, onları yazar ve karıştırırım. şu an da ilgimi çeken Sultanahmet'deki canlı bomba, apokaliptik olaylar ve telepati. bence üçünün miksinden ilginç bir kurgu çıkabilir.

• soruyu takipteyim biraz düşüneceğim bir fikir bulduğumda söylerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...