Akıcı konuşmak için ne yapmalıyız?

Güzel,akıcı konuşmak için ne yapmak gerekir, dikkat çekmek için nasıl konuşmalıyız

1|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• kekeme filan mısın yoksa çok mu argo konuşuyorsun?

0|0
    0|0
    • konu olsun diye sordum bazı arkadaşlarımıza yardımcı olması için :)

• hadi hadi gizleme bizden :D

Erkekler Ne Diyor 18

• Konuşmadan önce düşün,bazı noktalarda vurgulama yap,ne bileyim tdk başkanı gibi de konuşma çok komik oluyor.

0|0
    0|0
  • birincisi nefes kontrolünü ayarla, diyaframdan nefes al, göğüsten değil.

ikincisi kitap oku, ama okurken sesli oku

üçüncüsü de rahat ol, panik yapma

0|0
    0|0
  • kelime dağarcığını genişlet.

0|0
    0|0
  • yüksek sesle kitap oku, konuşurken duygularını ifade et. ama italyanlar gibi çok el kol hareketi yapmaktan da kaçın.

0|0
    0|0
  • çok kitap okumak bunun en kolay gelişim yoludur. Ve konuşma pratiği de buna yardım eder Hanımefendim.

0|0
    0|0
  • emin olduğun konulşarda konuşan insanlar akıcı ve net konuşurlar. her konuda konuşmak tamamen tecrübe ve bilgi edinmeye dayalı birşey.

0|0
    0|0
  • Kelime hazineni genişletmen gereklidir ki, aklına bir kavram geldiğinde onu duraksamadan anlatabilesin. Örneğin bulmaca çözebilirsin...

0|0
    0|0
  • kelime hazneni geliştir. konuşurken noktalama işaretlerine dikkat et, vurgulu konuş.. çok hızlı konuşma anlaşılır konuş çevrende insanlar artacak ;)

0|0
    0|0
  • Nasıl yani dikkat çekmek :)

0|0
    0|0
  • dikkat çekmek ve dinlenilmek istiyorsan beden dilini mutlaka kullanmalısın

0|0
    0|0
  • sesli bir şekilde kitap okunabilir

0|0
    0|0
  • kitap oku, detay

0|0
    0|0
  • güzel konuşma kursları vardır onlara git yada sesli kitap oku

0|0
    0|0
  • dilbilgisi çalış ..cümle kurmayı öğren,akıcı konuşmak hızlı konuşmak değil düzgün konuşmakatır

0|0
    0|0
  • Kitab okuyak panpa?

0|0
    0|0
  • 1- kitap oku :)) 2- öz güvende sorun olabilir bunun için biraz beyninle savaş :)

0|0
    0|0
  • kitap okumak diksiyon dersi almak lazım

0|0
    0|0
  • Zaten arkadaşlar kitap okuman gerektiğini yazmış. Bunlara ek olarak dili geliştirmek için tekerlemeler de söyleyebilirsin.

A...

B Beyli Bala Bulada Babrleydi Bab Bub

C...

D...

falan hatırlarsın belki ya da illaki bi' yerde duymuşsundur bunu. =)

0|1
    0|0
    • :) B Beyli Bala Bulada Babrleydi Bab Bub

bunu ne zamandır duymamıştım ya çok iyi

• a' dan z' ye kadar linkini bulup atarmısın merak ettim doğrusu :D

Kızlar Ne Diyor 9

• Çok fazla kitap okuman gerek, önce içinden okurken çok hızlı seri ve dudaklarını kıpırdatmadan yahut sayfanın üstüne elini koyup satırları takip etmeyeceğin kadar iyi bir sessiz okuyucu olman gerek. Daha sonra ise çok hızlı ve seri şekilde bağıra bağıra ya da orta hafif seste okuma yapabiliyor olman gerek. Her takıldığında duraksadığında vs henüz yapamıyor olduğunu farkedersin. En son seviyede ise okuduğun, seyrettiğin, şahit olduğun her durum konusunda kısa ve öz analiz yapabilmen gerek. Yani ben bu konuda ne düşünüyorum neden gibi. Bunların hepsini sorunsuz yapabildiğinde hazırsın demektir.

0|0
    0|0
  • halk eğitim merkezleri ya da üniversitelerin kendi bünyelerinde verdiği diksiyon kursları var. vasat olanlar da oluyor kaliteli olanlar da. o kursları takip edip iyi oldugunu düşündüğüne gidebilirsin. büyük ölçüde fark ediyor bu kurslar sayesinde.

1|2
    0|0
  • Ben eskiden hiç akıcı konuşamazdım. Sonradan fark ettim ki akıcı konuşmaya başladım. Nedenini ise sınava çalışırken yaptığım şeye bağladım :D Özell,ikle edebiyat,tarih ve biyoloji gibi sözel isteyen derslere çalışırken okuduğumu evde kendimle konuşma halinde söylerim. Ezberlemek daha kolay oluyor diye. Hem hızlı hem çok yüksek sesli hem konuşma havasında. Sonra bir baktım, baya baya sesimi kullanmayı falan öğrendim yani. Akcıı da konuşmaya başladım.

0|0
    0|0
  • Kitap oku.. Konuşurken atlı kovalama kelimeleri düzgün teleaffuz et ama uyuşukta konuşma..

Dikkat çekmek için konuşma sen sus gözlerin konuşsun :D

0|0
    0|0
  • rahat konusabilmek yani heycan yapmadan konusmak

0|0
    0|0
  • Eline bi kalem al ve kalemi yan bi şekilde ağzına bırak :) sonra yüksek sesle kitap oku ;)

0|0
    0|0
  • Yazmaktan çok konuşmak etkilidir.Kitap oku.

0|0
    0|0
  • bol bol kitap okumalısın sesli okumak faydalı

0|0
    0|0
  • kitap okumalısın yabancı dilini geliştirmelisin cümleleri tane tane ve acele etmeden kurmalısın üşengeçlik yapmamalı ve yeni öğrendiğin yada bildiğin günlük dilde olmayan kelimeleri kullanmalısın bi de küçük çocuklara laf yetiştirmekte bayağ egzersiz oluyo :P

0|0
    0|0
Yükleniyor...