Caz müziği mi diğerleri mi?

caz müziği beğenmeyip aptal saptal konuşanlara bikaç sözüm var bir toplanın bakayım hele...
öncelikle hepinizin müzik kulağına eşek arısı soksun ki böyle tarzları yapan insanları yıldıramayasınız...
Yıllardır hatta kendimi bildim bileli bu piyasanın her boyutunu gördüm, nice müzik araştırmaları yaptım, yazdım,çizdim, takip ettim, gelişime sürekli açık durdum ve hep bu tarz "sanat kokan, sıcak ve uyumlu unplugged parçaların" ülkemizde de çıkmasını bekledim (cover bile olsa)... ne yazıkki 2015 yılına kadar bekledim... ama cidden değdiğini anladığım bugünlerde şimdi beğenmeyip salak salak yorumlarda bulunan müzik teröristleri görüyorum... o beyinsizlere sesleniyorum "defolup gidin demet akalınlı serdar ortaçlı onur koçlu dünyanıza, defolup gidin clup ortamlarına irem dericiyle dıptıs dıptıs azgın teke gibi dans edin, ayşe hatun önalla hadiseyle kafe köşelerinde sevgilinizle duygusal dakikalar yaşayın, ne biliyim sizin müzik efsaneniz mustafa sandal kalsın, düğün şarkınız"şeker yapışmış sanki diline" gibi sözler içeren parçalar olsun gidin ya valla zaten bişey diyen yok artık size , zaten bir hendrix, bir yann tiersen bir miles davis dinlemenizi beklemiyoruz, blues gamlarında hayatınız olsun demiyoruz ama ne olursunuz şöyle güzel insanları bıktırmayın, küstürmeyin, bulaşmayın gelişime açık güzel ve gerçek sanatçılara artık...

1|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ruhumu oksayan her tarzdan biraz diyerekten sözlerinize katildigimi belirtmek isterim.
    Müzik insanin kendisini ifade edebilecegi cok iyi bir arac olabilir aslinda, fakat ne yazik ki günümüz ve ülkemiz insani, sanati ve sanatciyi cok baska algiliyor.

Elbette müzik farkli kulvarlarda olunca daha güzel ancak sanatini icra eden kisi ayni zamanda bir tavir ve fikir de koymali isin icine Ülke olarak en büyük eksigimiz bu olsa gerek.
    Diger kisilerin tercihlerini elestiren kitleye deginmiyorum bile...

https://www.youtube.com/watch?v=io0uqrp9dco

0|0
    0|0
  • Ayakta alkışlıyorum. Bu ülkede müzik dediğin zaman çoğu salağın aklına o Serdar Ortaç ve türevi zımbırtılar geliyor. Bir türlü anlatamadım: 2 tane ritmin üzerine bir iki elektronik ses ekleyip ilkokul tekerlemesi gibi söz yazılınca müzik yapılmış olmuyor. Ama anlayan kim? Neyse... Gaza gelmeyelim. :D

Sen kendi bildiğin yolda ilerle ;) Takmamak lazım bunları.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• https://www.youtube.com/watch?v=hlSbSKNk9f0

https://www.youtube.com/watch?v=6E2hYDIFDIU frank sinatra hastasıyım ben, ama tarz olarak metal müziği tercih ediyorum. BB king'ide çok severim.

1|0
    0|0
  • Olur mu ya. bu muzikten çok iyi anlayan kişiler jazz dinlerken bu ne ya gıy gıy, blues dinlerken ne diyo anlıyon mu diye tepki gösterir, ama muzikten çok iyi anlarlar. bir klassik müziği dinlerken içi bayılır, bir metal müziği satanist müzigi diye değerlendirir, Tsm yi koca karı muziği, halk muzigi içmeden çekilmez der, folk muzigi eurovisiondan baska hic dinlememiştir. Ama muzikten cok iyi anlarlar haklarını yemeyelim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...