Şarkı listemizle kişiliğimizin bir alakası var mıdır?

Hep derler ya bir insanı tanımak için şarkı listesine bakın diye. Sizce de öyle midir? Dinlediğimiz müzikler kişiliğimizi yansıtır mı? Mesela metal müzik dinleyen insanlar genelde entellektüel olur, rap müzik dinleyenler melankolik, klasik dinleyenler huzur sevenlerdir falan.. Böyle fark ettiğiniz şeyler var mı?

Güncellemeler:
O an dinlediğimiz müziği değil hep dinlediğimiz belirli müzik tarzını kasdetmiştim ben. Tabi ki her an farklı şarkı dinleriz metal müziğinde, pop müziğinde, rap müziğinde hareketlisi ve hüzünlüsü var. Ben sadece tarzı soruyorumm.

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• o zmana benim durumum çok karmaşık bütün müzikleri dinlemeyi severim.. fakat yabancı müzikleri bir ayrı seviyorum...

2|0
    0|0
  • sadece müzik değil pek çok şey insanın kişiliğini ele verir, giyim tarzı, yemek kültürü, film / dizi kültürü, hobileri vb. bütün bunlar insanın kişiliği konusunda fikir verir. müzik konusunda istisna biriyim sanırım kulağım hiç iyi değil. orhan gencebay seviyorum :)

1|0
    0|0
  • Zevk meselesine girer ama daha fazla insanın kendi yapısınada uyan tarzlar rol alabilir. Bence düşüncenin mantıken Uyum Sagladıgı noktalar vardır. Şarkı tarzları ve onların Sahipleri. Mantıklı.

1|0
    0|0
  • ben her türü dinliyorum ben ne oluyorum ozaman .sezen aksudan giriorum rammstein dan çıkıyorum.

1|0
    0|0

• herşeyi dinlerizzzzzzzzzzz

0|0
    0|0
  • İlk defa senden duydum

benim gibi metal dinlemeyen cahil biri için

normal :))

0|0
    0|0
    • Estağfurullah :) ben biraz tahmin yürütmeye çalıştım dinlediğimiz müzik türünden yola çıkarak ama genellemeler dışına çıkanlarda vardır mutlaka :)

• alakası yoktur bence . şöyle bakmak lazım ben haykonun tarzını müziğini çok severim ama o tarz benim tarzımı asla yansıtmaz onu dinlerken içimden bağırmak geldiğini anladım

0|0
    0|0
  • rock metal türkü ve klasik müzik çoklu kişilik bozukluğu olabilir

0|0
    0|0
  • Vardır.

Mesela nick'ini okuyunca aklıma Metallica geliyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• link

link

link

link

link

link

beni biri cözsün ):

2|0
    0|0
  • saçmalık bence.

kimisi sözünden etkilenir kimisi melodisinden. ya sadece hoşuna gittiği için dinler ya da söyleyeni beğendiği için.

İnsanın ruh hali devamlı değişir hep aynı kalmaz ki. Bazen hüzünlü şeyler dinlemek ister insan bazen neşeli,eğlenceli müzikler.

0|0
    0|0
  • çoklu kişilik bozuluğu var bende o zaman.

3|1
    0|0
  • Tabisi vardır..

1|0
    0|0
  • her sey az cok yansıtır ve bence muzık en az yansıtanı dınlenen muzık o an kı ruh halını yansıtır genel olarak karakterı ya da kısılıg degıl

0|0
    0|0
    • Ama herkesin belli bir ruh hali vardır dimi? :) mesela hep sinirli ya da hep mutlu olanlar gibi ..

• bence kımse her zaman aynı ruh halınde degıldır genelde o ruh halı ıcındedır bu yuzden genelde o tarz muzık dınler.asıl soruduguna gelınce ınsanın genelde dınledıgı muzık onun ıcındekı benını gosterır.

• Benimde anlatmaya çalıştığım bu zaten. Tarzımız biziz. Müzikte bunun en önemli parçası.

• frank sinatra

ismail yk

radiohead

julie london

iron maiden

orhan gencebay

travis

...

gibi saçma sapan bi listeden sence nasıl bi insan çıkar

yoktur aslı inanmayınız

1|0
    0|0