Ders çalışırken müzik dinler misiniz?

Ben ders çalışırken müzik dinleyince okuduğumu daha iyi anlıyorum. Peki siz de benim gibi müzik eşliğinde mi ders çalışırsınız?

0|0
10|6

En İyi Erkek Görüşü

• Evet dinlerDİM :))

Ama sayısal konularda çalışırken müziği tercih ediyor ve klasik müzik dinliyordum. Hatta benim durumum abartılı idi. Sınav esnasında Kırkıncı senfoniyi zihnimde dinlemeye devam ederken son sürat soruyu çözüyordum. İşin garibi müzikte takılırsam soru yarım kalıyor ve ben müziğe yeniden başlamadan soruya devam edemiyordum :))

2|0
    0|0
    • Senfoni mi aman Allah'ım çıldırmış olmalısın:))

• O zamanlar çılgın gençlikti :))

Denemedi isen tavsiye ederim. Klasik müzik ders çalışmak için idealdir. Sevdiğin birkaç eseri seç ve onların eşliğinde okumayı dene. 40'ncı Senfoni, Bolero, Rodrigo'nun Gitar Konçertosu ve Türk Marşı idealdir. Klasik dışında bir tavsiye istersen Son Mohikan film müziği bu listeye dahil edilebilir 10 numara müziktir :))

Erkekler Ne Diyor 5

• yıllar once dinlerdim...walkman vardı ...

bach

theodorakis

inti illimani

iron maiden

pink floyd

falan

1|0
    0|0
  • ewet..

0|0
    0|0
  • müzik dinlerken ders çalırım ama ders çalışırken müzik dinlemek tarzım değildir.

0|0
    0|0
  • Evet bende dinlerim.

0|0
    0|0
  • Bunu alan bunu da aldı;

''Bilgisayarla ödev yapmak''

Külliyen yalan... :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• hayır. konsantrasyonum bozuluyor:)

1|0
    0|0
  • Sözel derslerde zor ya okuduğumu anlayamam ama sayısal derslerde dinlenilebilir diye düşünüyorum :)

1|0
    0|0
  • Eğer ders çalıştığım ortam gürültülüyse, kulaklığımı kulağıma takıp yumuşak bir müzik açarım. Böylece ders çalışmak daha verimli olur.

1|0
    0|0
  • ders çalışmıorum çalıştığım dönemlerdede hiç böyle bir şey yapmamıştım

0|0
    0|0
  • Bu dönem tez üzerinde çalışıyorum ve evet dinlerim, genelde Klasik Müzik le çalışırım.

0|0
    0|0
  • ders çalışırken müzik dinlerim ama kitap okurken sessizlik gerek.

1|0
    0|0
  • bir sey okurken baska bir seyle ugrasmak sadece dikkatimi dagitiyor.

1|0
    0|0
  • Benim ders çalıştığım ortam mümkün oldukça sessiz olmalı tık sesinden bile ilgim hemen dağılabiliyo :)

0|0
    0|0
  • matematik geometri çözerken dinlerim daha çok zevk alıyorum

1|0
    0|0
  • ara sıra iyi olur :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...