Mona Lisa portresinde gülüyor mu yoksa ağlıyor mu?

leonardo'nun kendisini kadın formunda tasvir ettiği de düşünülen bir söylentiye göre cinsiyetsiz eser olan Mona Lisa tablosu sizce gülüyor mu ağlıyor mu ?

0|0
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer siz resme baktığınızda ilk olarak kadının gözlerine dikkat ediyorsanız çevre alan ağız üzerine odaklanacak ve detay göremeyeceğiniz için belirgin elmacık kemiklerinden köken alan gölgeler tarafınızdan gülümseme olarak algılanacaktır.

Ama direkt ağız üzerine odaklanırsanız hiç bir zaman Mona Lisa’yı gülümserken göremezsiniz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• link gülüyor sanki :/

1|0
    0|0
  • link bilemedim gülüyor ya

1|0
    0|0
  • mona rıza vardı. bıyıklarını çok severdim. neyse mona lisa gülümsemeye zorlanmış. yapmacık bi gülümseme olduğu için göz kenarlarındaki kaslar kasılmamış ve gülüyomu ağlıyomu belli olmuyo.

1|0
    0|0
  • Ağlanacak haline gülüyor

1|1
    0|0
  • aslında ilk yapıldığında gülüyordu.ama bu dünya halini görünce yavaş yavaş somurtmaya başlamış.çok yakındır mona lisanın ağladığını görmemiz.

1|0
    0|0
  • (şamataya bak şimdi :Dbene seçieği cinsiyeti düşünüyodur tedirgin)aslında cinsiyetsiz o portre ne gülüyo nede hüzünlü çünkü dengeyi anlatıyor

0|0
    0|0
  • Bence ne gülüyor ne de ağlıyor öyle bir tasarlanmış ki tüm ruh hallerini ifade edebiliyor. Siz o anda nasıl bir ruh hali içindeyseniz tabloyuda oyle algılarsınız.

0|0
    0|0
  • Kendisini tasvir etmiştir tabii ki.. Çok güzel kafa bulmuştur.. Ayrıca torino kefenide aynıdır..

Hee fırça izi bulamazsın çünkü değişik bir baskı tekniği kullanmıştır.. Zaten sfumato olayının mucidi bu adamdır..

0|0
    0|0
  • bence o resimden sonra mona lisa ve ressam seviştiler .. mona lisa bir yanı isterik bir yanı ulen dur belli etme ağır ol molla desinler pozunun başka açıklaması olamaz

0|0
    0|0
  • Bu spekülatif konular olmasa acaba bu tablo yine bu kadar ilgi çekici bulunacak mıydı onu merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Numaradan Gülse dudak kulak arası mesafa kısalır

Gerçekten gülse göz kısılır, her türlü gülmüyor :)

0|1
    0|0
  • karışık duygular içinde,

1|0
    0|0
  • yarısı guluyor yarısı aglıyor

0|0
    0|0
  • bence çok melül bakıyor

1|0
    0|0
  • bilim adamları yıllardır bunu çözmeye çalışıyor :))

0|0
    0|0
  • bana göre inceden gülümsüzyor ama çokta önemli bir durum değil

0|0
    0|0
  • Bence osurmuş napıcanı bilmiyor.

0|0
    0|0
  • ikiside değil sırıtıyor

0|0
    0|0
  • hafiften tebessüm ediyor işte.Eserin cinsiyeti belli

0|0
    0|0
  • tebessüm ediyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ağlanacak haline gülüyor , gülse bile gözlerinden hüzün akıyor , bir daha ki bakışında ise sanki seninle dalga geçiyor ...

1|0
    0|0
  • Leonardo kadın kıyafetlerini giyinmiş ve bize gülümsüyor :).

0|0
    0|0
  • hangi kör cinsiyetsiz eser demis ona. bildigin kadin iste, memelerini cizmis adam. gayet de gülümsüyor, bakislari asagilayici sadece, yüzünde hüzünden eser yok.

0|0
    0|0
  • Şaşkın. .

0|0
    0|0
  • link yani gülümsüyor

0|0
    0|0
  • çok kıvırtık bakıyor

link

1|0
    0|0
  • link dudakları nerede bunu daha çok merak ediyorum

0|0
    0|0
    • zamane amatör prono resimler gibi bu yüzü görünmesin ama geri kalan ne varsa

• hüznü anlatiyor aci bir tebessum görüyorum dudaklarinda

0|0
    0|0
  • ağzına bak. gülmüyor. gözüne bak. gülüyor.

0|0
    0|0
  • Aynen benim gibi:))

0|0
    0|0
  • nötr bir yüz ifadesi var..ama gülümsüyor gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...