Bale eğitimi nasıl alınmalıdır?

5 yaşındaki kızım geçen aylarda bale eğitimine başladı. Özel okula göndermeyi tercih ettik. Bütün öğretmenleri yaşına göre esnek ve doğuştan yetenekli olduğunu söyleyerek bir üst kademeye erken geçirdiler. Bale eğitimi nasıl alınır? Nasıl devam ettirilmelidir?

0|0
12

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Bence devam etsin yetenegide varsa sanırım ki varmis..
    Kariyer yapabilir.

0|0
    0|0
  • Paten dersi de tavsiye ederim.

Bale eğitimi alan 3-7 yaş arasındaki öğrencilerim çok kolay adapte oluyor ve bale ile birlikte o kadar çabuk gelişme kaydediyorlar ki :)

0|0
    0|0
    • Paten benimde ilgilendiğim bir dal. Fakat daha minik olduğu için cesaret edemiyorum. Belki 1 sene sonra başlatabilirim (:

• Siz paten eğitimi ile mi ilgileniyorsunuz?

• Evet..

Ancak buz pateni değil, asfalt pateni.

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben 7 senedir bale eğitimi alan biri olarak söylüyorum birincisi kursunuzu kesinlikle MEB onaylı olmalı çünkü MEB onayi yoksa kurşun bitiminde sertifika verilmez ikincisi şimdi hangi şehirde yasadiginizi bilmiyorum ama İstanbul ya da ankarada yasiyorsaniz (ben ankarada yasiyorum) bazı bale kursları Royal Acadamy of dance ( İngiliz kraliyet dans akademisi yani RAD) bazıları da Rus Vaganova bale kurumlarına üye şimdi bu ikisi ne diye sorarsanız dünyaca ünlü bale programlari tüm balerinler ve baletlerin %80 i bu programa göre yetişiyor diğer %20 lik kısımda uyduruk çocukken hobi olarak gidilen bale kursları eğer ciddi ve doğru düzgün bir bale eğitimi istiyorsaniz RAD ya da Vaganova programli bale okullarına ya da kurslarına gitmeniz çok daha iyi olur ben RAD programına göre bir eğitim alıyorum RAD da şöyle bir şey var her sene seviye atliyorsun mesela grade (sınıf) 1 de işte ilk bale hareketleri duruşları kol pozisyonları ayak pozisyonları gibi şeyler klasik danslar bar hareketleri öğretiliyor sene sonunda ingiltereden Royal Acadamy of dance in ana binasında çalışan İngiliz bir bale öğretmeni geliyor ve işte tüm sene boyunca hangi dansları neleri öğrendiysen ona göre sinava tabi tutuyor seni eğer 55 in üstünde bir puan alırsan sınıfı yani gradeleri geçiyorsun 55 in altında bir puan alırsan tekrar sınıf tekrarı yapıyorsun ayrıca puan aralığına göre sana bronz gümüş ya da altın madalya veriyorlar ben şu anda grade 8 deyim hiç bir sınıfta kalmadım bu sene mezun olup ileri düzey siniflarina geçeceğim eğer dediğim gibi doğru düzgün bir bale eğitimi arıyorsanız ve İstanbul Ankara gibi sehirlerdeyseniz kesinlikle Vaganova ya da RAD programli kurslara bakın zaten bu programlardan birine üye olmayan kurslardan bir şey bekleyemezsiniz her gün uyduruk uyduruk aynı hareketi gösterip hiç bir ilerleme kat ettirmiyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...