Ülkemizde kazılar devam etse daha çok tarihi eser çıkar mı?

arkeoloji hakkında bir soru , ülkemizde kazılar devam etse daha çok tarihi eser çıkar mı ?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Arkeolojik bir kazı öyle kolay yapılamıyor. Mesela Denizli'de bir pazar yeri ortaya çıkartıldı. Kazı ekibinin başı şöyle diyor "Hiç durmadan kazmaya devam etsek, 300-400 yıl sonra tam olarak biter."

0|0
    0|0
    • Fırçayla o kadar oluyor yapıcak bir şey yok (öylede olmak zorunda)

Kızlar Ne Diyor 7

• İlla ki çıkar.

0|0
    0|0
  • çok çıkar

mesela bizim Aydında üç gözler var tarihi bi yer kazdıkça çıkıyo valla şehir sokakları falan

0|0
    0|0
  • çıkar çıkar bizim orda apartmanın temel kazısından bile tarihi eser çıkıyor gerisini sen düşün yani :)

0|0
    0|0
  • evet hem de fazlasıyla

0|0
    0|0
  • devletten izin almak gerek

evet çıkar

ermenilerin bir lafı vardır yahudilerinde olabilir

bizim bir gece sakladğmızı 1000 yılda bulamazsınız diye

yeraltında bulunan eşyaları belli bir yıl sonra cinler sahiplenir

2 hoca olmadan istediğin kadar kaz. sahiplen ilmiş nesneyi alamazsın

hocanın biri dua edip cinlerle uğraşır diğeri de görebilmek için dua eder

diğerleri de kazr

0|0
    0|0
  • Yaşadığım yerde önceden hep Ermeniler yaşarmış hepside kuyumcuymuş altınlarını toprağa saklayıp kaçmak zorunda kalmışlar ve şimdi her bir yerden altın çıkarıyorlar bulan zengin oluyor.

0|0
    0|0
    • onları hocayla buluyolar

• inanmayın :) bi gün duyarsanız haklıymış dersiniz :) zorla gelin inanın demiyorum

• Bu işlerdeki favori aletim Dut çubuğu, çalat Y biçiminde olanı daha makbul Y nin kulaklarından tutuyorsunuz hemen şıp diye gösteriyor altının yerini ;)

• çok çıkar ama ülkemzde arkeolojiye önem vrmiyorlar. ben arkeoloji bölümünü okumak istiyorum ama işsizlik çok.tamda bana göre bir meslek .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ben bizzat bu konuyla ilgileniyorum ve bazı sahip olduğum obje ve paralar var , şu anda çıkanlar kadar çıkmayanlarda var özellikle ege ve doğu bölgelerinde

0|1
    0|0
  • Devlet bilinçli defineciğilin önünü bir açsa bide bizikiler şu; vur şunun kafasına bir balyoz belki içine altın vardır mantığıyla gittiği sürece biz çok şey kaybetmeye devam edeceğiz bir çok şeyde olduğu gibi... Bilmiyorum duydunmu ama Alman arkeolog Göbekli tepe diye bir yerde kazı yaptı ve hala yapıyor 12 bin yıllık bir tapınak ... Stonehenge (ingilteredeki taşlar) 4 bin yıllık. 12 bin yıl gerisini sen düşün... Hiç bir şeyin kıymetini bilmiyoruz ;(

0|0
    0|0
  • Bilirsin ki Anadolu dediğimiz vatanımız bizden önce de bir çok medeniyete yuva olduğundan heryerden bir tarihi eser çıkması çok normal bence...

0|0
    0|0
  • cikar dailin

0|0
    0|0
  • Ülkemiz bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Kazılar devam etse, ki edecektir daha çok tarihi eser çıkar.

0|0
    0|0
  • bence çok çıkar. tarla sürülürken çıkma vakaları bile devam ediyor günümüzde

0|0
    0|0
  • valla az biraz daha kazarsak alttan dusecez gibime geliyor dibe vardik

0|0
    0|0
  • Geçenlerde bi' yerde sıra beklerken bi' kız arkadaş ile tanıştım. Arkeoloji mezunuymuş 5sene sahada falan görev yapmış. Çok hoşuma gitti. Çıkar diye düşünüyorum.

Şu anda yurtdışındayım burada adım başı, heykel, tarihi eser, anıt, sütun, lahit. Parklarda sürekli heykeller var çok güzeller. Keşke Türkiye'de de böyle olsa.

0|1
    0|0
Yükleniyor...