Çorapla yatanlar Dikkat gelin?

Çorapla taıyorsanız eğer çorap lastiklerinin uzun süre baskısı sonucu ‘periferik’ dolaşımı olumsuz etkiler, yani o bölgedeki kan dolaşımını bozar. Kan dolaşımının bozulması ayakta morarmalara, derinin kurumasına ve uzun vadede tırnaklarda şekil bozukluklarına bile neden olabilir.

EGZAMAYA DİKKAT
Çorapla yatağa girmek ayrıca terlemeye ve ayakların havasız kalmasına yol açacağından ayakta mantar enfeksiyonlarına sebep olabilir.Çorapla yatmanın ortaya çıkaracağı bir diğer sorun da ayakta çıkabilecek egzamalardır. Çorapta kalan deterjan artıkları uzun temas sonucu irritan dermatitlere ya da alerjik dermatitlere neden olup ayakta kaşıntı, kızarma, kepeklenme gibi şikayetler oluşturabilir, ayrıca deride kurumayla birlikte kaşıntılara neden olabilir. Bu yüzden gece yatarken çorapların çıkartılmasını deri ve ayak sağlığı açısından son derece önemlidir.

Güncellemeler:
Arkadaşlar adet görenek gelenek olarak soru şeklinde olmalıymış :D

Eyy müminlerr siz çoraplamı yatarsınız? :D

@Madkıs

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Yün coraplar bu yuzden var iste lastigi olmadigi icin kan dolasiminda bozukluk yapmiyo ve zeytinyagli dogal sabunla yikayip iyice duruladigin muddetce egzemasorunuda olmuyo. benim babannem yasli bir kadin ve usuyo yapacak bisey yok :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 6

• O zaman donla yatınca da, don lastiklerinin baskısı sonucu,
    erkekler iktidarsız, kadınlar da kısır mı olacak? :D

Zeki Müren de bizi görecek mi? :D

0|0
    0|0
    • buda güzel bir tespit donuda cıkıyorum asdasd

• çıplak yatmak belki sağlık açısından bazıları tarafından iyi geliyor ancak manevi olarak üzerinizde yer alan melekler bu çıplak halinizden utanıyor ve sizden uzaklaşıyorlar...

• Eyvallah. Geçmiş olsun. :)
      Sıradaki parça, tüm donlar ve don lastikleri için gelsin... :D
      https://youtu.be/ZOWqQsOwzjw :D

• çorapla yatılmaz kısa ve öz ilk paragrafta yazdıklarını okumuştum teşekkür ederim paylaşım için...

0|0
    0|0
    • rica ederim yardımcı olabildiysem

• tabiki sağlık açısından bence çok önemli bir mevzu bu ayrıca uzun süre bilgisayar başında oturup hareketsiz kalanlar ayaklarındaki kan dolaşımını sağlamak için ayaklarını bir aracın gaz ve fren pedalını basıyormuş gibi düşünerek aşağı yukarı yapsınlar hareketsiz kalınca oradaki damarlardan kan gitmiyor aşağı ve yukarı doğru bu da ciddi sorunlara yol açıyor..

• o yatmadan önceki yorgunlukla çorabı çıkarmak öyle bir koyuyo ki, ben yatıyorum bazen çorapla :D

0|0
    0|0
  • Boşver bunları:)

0|0
    0|0
  • Çorapla uyuyan ölsün :D

0|0
    0|0
  • Hemen çıkardım sağol :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...