İkinci yeni şairlerini bilen yok mu?

bugün 2. yeni şairlerini hiç duymayan bi arkadaşla konuştum. çok şaşırdım gerçekten 2. yeni şairlerini ve şiirlerini hiç duymayan var mı?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• her sayfada onlarca şiirleri sözleri var ya la, cemal var can var edip var ece var ama tabi kimse demiyo ki bu adamlar nedir necidir diye

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Olabilir, herkes edebiyatla ilgili olmayabilir. Ama Cumhuriyet sonrasında en sevdiğim edebiyat topluluğudur.

1|0
    0|0
  • Şairleri biliyordur belki

ama kategorize olarak

hangi akıma dahil olduklarını bilmiyordur

bence çokta önemli değil

Edebiyat okumuyorsa

bilmesi de gerekmez

Şiire teknik olarak bakmayı sevmiyorum

Hissettirdiği duygu

ve güzel olması önemli

0|0
    0|0
    • katılıyorum hissetmek ve şiirde benliği bulmak şiiri önemli kılandır.

detay değil de 2. yeni tamlamasını duymuş olmalıdır bence...

• Orhan pamuğun Nobel aldıktan sonra üfeleyeyim hem edebi hemde edepsizce edebiyata.

0|0
    0|1
    • :))) tüm edebiyatı bir kişiye ingirgeyip yok saymak yanlış değil mi?

• Kriterleri etik belirler beyefendi etik! Ne ben ne edebiyat zümreleri ne de kişiler Sizin yaptığınız eleştiri bile değil. Saçmasapan bir cümle sadece.

• Bakın, ben sizin kişiliğinize yönelik cümle kurmuyorum. Tanımıyorum sizi.

Siz insanları yazdıklarından zannettiğiniz, sandığınız gibi ele alıp kişiselleştirmeye vardırıyorsunuz.

Ben beğenmiyorum, nobeli hak ettiğine de inanmıyorum.

Size neden beğeniyorsunuz ne biçim adamsınız diye yazmıyorum, sorgulamıyorum.

Saygıya saygı.

• Ben şiir sevmem. Şairleri tanırım ama şiirlerini bilmem. Ama müzik olsun bilirim. Şair veya edebiyatçı olsaydım bilirdim. Her insanın uzman olduğu konular farklıdır. Herkes bilmek zorunda değil :)

0|0
    0|0
    • evet ayrıntıları bilmek zorunda değil tabiki ama bunlar bizim değerlerimiz hiç bilmemek olur mu? :)

• Tabii ki :) Bilmemek ayıptır zaten. Ben şairleri biliyorum ama şiirlerini bilmiyorum sadece. Edebiyatla aram yok :) Lisede de kötüydüm zaten :)

• edebiyatçıyım bilirim

0|0
    0|0
    • bende öyleyim ama hiç duymayan üniversite öğrencileri varmış :)) içler acısı

• duymayan değil büyük ihtimal dinlemeyen vardır. gerçekten kötü :))

• 3 ü bekliyorum ben

1|0
    0|0
  • Sivil şiiri severim, Cemal Süreya'yı da.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben bilmiyorum açıklarmısın kısaca ?

0|0
    0|0
  • Edebiyatçıyım ama bilmeyebilir insanlar yada unutabilir, bilmediğini zannedebilir. Mesela ben lisede biyolojide gördüğüm konuyu yada matematikte gördüğüm konuyu sorsan hatırlamam ve bilmiyorum duymadım diyebilirim. Bana garip gelmedi şahsen.

0|0
    0|0
  • edip cansever, cemal süreya, ece ayhan, sezai karakoç, ülkü tamer, turgut uyar, ilhan berk

1|1
    0|0
  • sen duymuşsun ama sende pek bi işe yaramamış beybi.

1|1
    0|0
    • yapma ya sen bu kanaate nasıl varabildin?

• anlattım işte.bu algıyla o şiirlerden ne anladığını merak ettim doğrusu.

• sen anlamıyo olabilirsin ben anlıyorum ve şiirin anlamı görecelidir özellikle 2. yeni şiirleri ben zaten ne anlıyosunuz demedim duymayan var mı dedim :))))

• hiç duymadım ben

0|0
    0|0
  • Biliyoruz hiç mi görmemiş derslerde felan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...