Okumamı önereceğiniz kitap ya da kitaplar?

Genelde edebi romanları okumayı tercih ediyorum ancak böyle edebi romanlar hariç sizinde tesiri altında kaldığınız kitapları öneririr misiniz?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar.

Sorunuzu görüp bir iki bir şey yazmak istedim.

Öncelikle Kadir Mısıroğlu gibi yazarları kesinlikle ama kesinlikle okumayınız. Aşağıda kitap okumadığını düşündüğüm birinin tavsiyesi bu şekilde olmuş fakat kendisini yakından tanıdığım için kesinlikle okumamanı şiddetle tavsiye ederim.

Neyse efendim. Sizin gibi edebi kitaplar okuyan birileri için yapılacak her türlü tavsiye sığ kalabilir. Bunun için belli bir birikime sahip olduğunuzu düşünerek bir iki tavsiyede bulunayım.

Yusuf Atılgan - Aylak Adam : Okunması elzem olan kitaplar arasında yer bulmuş edebi bir kitaptır. Karakterlerin olaylar karşısında olan tavırları, diyalogların günlük yaşantıdan bir kesit olabileceği konusunda yorum üretseniz de Atılgan çok iyi bir şekilde kurguladığını anlayacaksınız.

Oguz Atay - Tutunamayanlar : Her yerde olduğu gibi burada da tavsiye edilecek bir kitaptır tutunamayanlar. İlk post-modern özelliği taşıyan bu kitap ilk 150-200 sayfası ciddi anlamda sıkıcıdır ve pes etmeyen kişiler için gerçek manada iyi bir kitap olduğunu hissettirir.

Zülfü Livaneli - Serenad : Son zamanlarda okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesidir. Günümüzü anlatan, zengin betimlemeleri olan bir kitaptır. Oldukça akıcıdır. Ben bir günde okumuştum ve hayran olmuştum.

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna : Sabahattin Ali'nin her kitabını gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Türk Hikayeciliğinde önemli bir yer tutan Ali'nin bu eseri ciddi anlamda çok iyi bir kitaptır. Halen daha en çok satanlar listesinde olan bu kitap sonunda göz yaşartabilir. Ah Naif Efendi...

Şimdilik bunları tavsiye edebileceğim umarım yararlı olmuştur.

Hoşça kalın.

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler aralarından okuduğumda olsa hepsi kaliteli romanlar :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Carl Hau - Çıkmaz, Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı, Alexander Dumas - Siyah Lale, Victor Hugo - Sefiller

0|0
    0|0
  • Yaşar Kemal - Fırat suyu kan akıyor baksana
    Sabahattin Ali - Üç romanı da muhteşemdi
    Lack London - Martin Eden ve Adem'den Önce

En etkileyici ve soluksuz olanı ise

Fedailerin Kalesi Alamut

1|0
    0|0
  • Tess gerritsen - rizzoli isles serisi ve diğer kitapları iyidir. Bak olmazsa haftaya dönünce kitaplığa bakarım başka kitaplar için

0|0
    0|0
  • Altın beyinli adam kesinlikle oku hayata dair çok ders çıkarırsın kısa bir kitap zaten

0|0
    0|0
  • İskender Pala'nın kitapları :)

0|0
    0|0
  • kadir mısıroğlu takıl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Edebi romanlar haric dediginiz icin yeralti edebiyati yazarlaridan chuck palahniuk kitaplarini onerebilirim birazda aykiriligi seviyorsaniz cok beyeneceginizi dusunuyorum. Ozellikle tavsiyem gosteri peygamberi bu arada

0|0
    0|0
  • Boleyn kızı

1|0
    0|0
  • Kürk Mantolu Madonna

1|0
    0|0
  • Güneş Çavması
    Kürk Mantolu Madonna

0|0
    0|0