Türkiye'yi bir yabancıya anlatsaydınız neler söylerdiniz?

ülkemizi tanıtmanız gerekseydi, onun için neler sölerdiniz?

Güncellemeler:
yani ülkemizi böle mi anlatıcaksınız bee:D afilli bişiler bekliyodum oysaki ben:)

0|0
14|40

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 39

• önce rahmetli zenci sanatçımız ESMERAY ın "bir başkadır benim memleketim" şarkısını dinletirdim yabancılara :) Ayasofyanın tarihiyle büyüler, Sultanahmetin manevi atmosferinden ilham almaları için oraların ahengini anlatırdım, antaylada denizin bir başka olduğunu, insanlarının kazıkçıda olsa aslında iyi olduklarını :) taş fırında çıkan sımsıcak ekmeği gibi taş yürekli gibi görünen ama sımsıcak bi kalbi olan insanlar topluluğudur bizim insanımız derdim.. Dahada ötelere götütürdüm onları, doğunun eşsiz doğal güzelliklerini, karadenizimizin muhteşem manzalarını, bolu dağını, spil eteklerini, kıyıda balık yemenin tadına doyulmadığını, ha birde ramazanda oluşan manevi atmosferi mutlaka anlatırdım onlara

1|0
    0|0
  • Bazı yerleri özellikle anlatmam. Bunu iyi öğrendim artık. Eskiden rahat rahat gittiğimiz yerlerde şimdi biz yabancı muamelesi görür olduk. Bir iki tatile gelip sonra bildiğin yerleşiyorlar. Yok öyle efendim, Türkiye'nin hala çok güzel yerleri var yabancıların dadanmadığı, öyle de kalsın. Kendi halkım onların resmen yerleştiği yerlere gidemez oldu. Eskiden hep en güzel yerleri anlatırdım sonra sonra hata ettiğimi anladım. Belli başlı turizm merkezleri oluşturulup, yabancı turisti oralara yönlendireceksin. Ötesi yaramıyor bunlara. Para çok sonra gelip parsel parsel kapatıyorlar evler alıyorlar ve bir de üstüne kalkıp market, bar, lokanta işletmeye başlıyorlar. Haliyle o bölge artık yabancı standartlarına uygun oluyor. Daha bu ülkede tatil yapmak nedir bilmeyen ve hayal olan milyonlarca vatandaş varken, turistin artık turist olmaktan çıkıp halkımın yiyemediğini en ala biçimde yemesi hoşuma gitmiyor.

0|0
    0|0
  • tarihi eserler olarak mükemmel. kız ayartmak için boşuna gelmesinler. doğallık olarak gezilip görülmek zorunda! şehirleri metropolleşmiş beton şehirler ama köylere parklara falan dönünce kıskandırıcak güzellikler var. tatil mekanları gayet güzel. ben bi bisiklete binip sahil kenarından türkiye turu atmalarını öneririm. doğuda gitmek isticekleri yerlere ise otobüsten ziyade biraz paraya kıyıp uçakla gitsinler. yan yana olan şehirler arasında yolculuk bile çok zor olabiliyor. aynı günde kayak yaptıktan sonra gidip denize girmek isticek maceraperestlere ise bursayı öneririm. mart-nisan aylarında bu yapılabilir hale geliyor.

0|0
    0|0
  • Yeşil olunca direk Kornaya basarız...

Yaya görürsek üstüne süreriz

Hatalı sollama yaparız

Kırmızı ışıkta geçeriz...

Trafikte alkollüysek eğer Alkol almadım abi derizz..Eğer ceza Pozisyonu olursa Rüşvete Başvururz.

Sınıfta her türlü Kopya çekeriz...

ÜST geçit varken Alt geçidi kullanırız...

1|1
    0|0
  • polis jobu biber gazı tazyikli su barikatlar tutuklu gazeteciler tutuklu subaylar serbet kalan teröristler pkk milletvekillleri daha sayayımmı

0|2
    1|0
  • Türkiye, medeniyetler arasi kalmis bir ülkedir, kimligini hala bulmamis, belirlememistir, insanlari etnik olarak, doga olarak, kültür olarak çok karisiktir. Kaynayan, hizli giden, çabuk degisen bir ülkedir. Bu faktörlerden dolayi çok çeliskili bir ülkedir, ayni anda bölünmüs bir ülkedir, herkes kendi savunan degerleri diger insanlari zorlamaktan çekinemeyen yapisi vardir. Olumlu, olumsuz degerleriyle sonunda çok eglenceli bir yerdir çünkü canli ve hayati seven insanlardir...

0|1
    0|0
  • neyi merak ediyorlarsa onu söylüyorum mesela brezilyalı bir arkadaşım çok kar var mı demişti.. israilli bir arkadaşım tarih meraklısıydı tarihi yerleri falan anlatmıştım.. rusyadan birisiyle muhabbettede antalyadan tatilden bahsetmiştik.. diğerlerine ne dedim hatırlamıyorum ama tunuslu arkadaşım zaten her şeyi biliyordu..

0|0
    0|0
  • valla bi yabancıyla karşılassam, sizin ülke de sex serbest mi la kac tane yaptın felan :D

0|0
    0|2
  • Welcome to the middle east...

Doğal güzelliklerinin haricinde anlatabileceğimiz ne varki, son 100 yılda da onları yok etmek için elimizden geleni yapıyoruz zaten...

0|1
    0|0
  • Askere gitmeyene kız vermiyorlar derdim.

1|0
    0|0
  • sen merak etme. ne söylersen söyle onlaer seni barbar türkler olarak bilicek. sadece nezaketen seni dinleyecekler... sırf sana benzememek için..

0|0
    0|0
  • Dikkatli olması gerektiğini :D

0|1
    0|0
  • Marmara denizine ve Akdeniz'e kıyısı olmayan yerlerden uzak dur derim.

0|0
    0|0
  • 2 dakikada boşalıp..hiç durmadan 5 kez sevişenlerin olduğu bir ülke...hoşgeldin:))))

0|1
    0|0
  • Kanun çok uygulayan yok derdim mesela!

0|2
    0|0
  • yat kalk dua et ecnebi olduğuna.

0|0
    0|0
  • genelde çöplük. insan hakları diye bir şey yok. bazı yerlerinde çok güzel kumsallar ve ormanlar var.

0|0
    0|0
  • dünyanın en güzel ama bakımsız ve yeterli altyapı oluştuğunda ...insanlarıda sıcakkanlı ve samimi...yalnız demokrasi için bir 50 yıla ihitiyaç var...

0|0
    0|0
  • Yeah İSTANBULL GOO GOO İSTANBULL No KARAKÖY :)

0|1
    0|1
  • Sakın buraya gelmeyin derdim

0|1
    0|0
  • saçmalıklara şaşırma

0|1
    0|0
  • paran yoksa gelme oglum

0|1
    0|0
  • Tüm dünyada yeşillendirme çalışmaları varken, benim ülkemde betonlaştırma öne çıkıyor..

0|0
    0|0
  • Kaç kendini kurtar Tayyipgillerden derdim.

0|1
    1|0
    • bende onu derdim çünkü zaten yabancıların çoğu inançsız CHP iktidar olursa o zaman gelinn derdimm ;)))

• Partiye göre milletin inancını sorguladığına göre sen de 5 para etmez bir adamsın.

• This is SPARTAAAAAA!

0|1
    0|1
  • anlatilmaz yasanir derdim cunku benim ulkemin tum memleketleri ayri guzelll..

0|0
    0|0
  • bak bu ınsanları goruyormusun cok guzel kanabılıyo bı one mınute de yarısı tapar sana =)

0|1
    1|0
  • ne mutlu TÜRK üm diyene. derdim

0|1
    1|1
    • TURK'um demeliydin ama. Imladan caktin!

• buna eksi veren kim. S*ktirip gitsin siteden.

• :D sen verdın sandım bende burda Türk düşmanı çok kardeşim

• ne anlatılabilir ki anlatacak övünecek neyimiz var?

0|0
    0|0
  • sunumla anlatıyoruz genelde, kelimeler kifayetsiz kalıyor :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 14

• Mutlu insanlar ülkesi. Mutluluğun sırrı ise ''ne mutlu türküm'' demekte der, ve şöyle devam ederdim.

Kendini bir başkasına üstün sayıp, ona kendi algılarını dayattığı ülkedir. Demokrasi, hak, hukuk deyip her 10 senede bir darbe yapmayı ve utanmadan bunca kıyımı anayasaya dayandırmayı bilen insanların ülkesidir. Kanla, ölümle gurur duyan insanların ülkesidir türkiye. İnsanları sırf düşünceleri yüzünden katledenlerle gurur duyar. Benden değilsen, benim gibi değilsen hiçbir şeysin der bu ülke. Ölümleriyle, kanıyla kurar varlığını, varlık sebebini. kanla, ölümle yaşayıp; ne kadar kahraman olduğuyla ilgili destanlar anlatır. Hayata dönüş operasyonu diye insanların üstüne benzine bulanmış battaniyeler atar, onların iyiliği için. Vatan için kurşun atar, kurşun yer ki şereflidir. Vatan için bir insanı sırtından vurur, vatan için bir halkı katleder, vatan için insanları diri diri yakar ki en vatanperverdir, bu ülkeyi en sevendir. En ufak ses çıkaranın tepesine binip, ağzını açanı vatan haini ilan eden vatan sevicilerle doludur bu ülke. Herkes bebek doğarken bu ülke insanları asker doğar! Kısacası yaşanılır bi' ülke değil.

1|2
    1|0
    • Kurdish Girl, Ne mutlu Turk olana dememistir Ataturk, Turkiye'de yasayan insanlar topluluguna Turk denir ve bunu soyleyip kendini bu ulkenin parcasi gorene ne mutludur. Keske olayi etnisityeye dayandirmayip sadece Kurt etnik kokenli bir Turk olarak varolusunuzun her birey kadar kiymetli oldugunu bilseydiniz.

Ayrica bahsini ettiginiz kan, olum, darbe, kavga, gurultu her ulkede, her yerde mevcuttur. Meseleyi demokrasi zemininde halletmek yerine illegal zemine tasiyan herkes cezayi goze alir.

• Belçika, İspanya, Kanada, Norveç, İngiltere, Hollanda, İsveç, İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya, Danimarka, Avusturya, Finlandiya ve Avrupa ülkesi olmayan Rusya, Hindistan başta olmak üzere bir sürü ülke.. Peki niye bu ülkeler diye merak edersiniz siz şimdi, siz sormadan ben söyleyeyim, Türkiyenin sahip olduğu tekçi, ırkçı, faşist ve asimilasyoncu politikalara sahip olmamaları benim için en önemli sebeptir!

• Gelirgelmez başının etini yedin

• Yemekleri ,gezilecek yerleri çok güzeldir.İnsanları sıcaktır ama yaşamak dersen biraz düşünmek lazım..

0|0
    0|0
  • "4 mevsimi , bir sürü canlı çeşidini, kuşların en çok göç yollarını içinde barındıran, taşı toprağı altın gibi değerli olan, Tarih kokan, şehadet kokan, samimiyet kokan cennet gibi güzel ülkem..." diye başlardım söze önce, devamı da gelirdi :)

0|0
    0|0
  • Güzel bir ülke derdim.Gezin dolaşın yemek yeyin keyfinize bakin derdim :).

0|0
    0|0
  • Tarihi güzellikleri ülkenin tarihini vs vs anlatırdım. Ama asıl buna benzer bir şey söylerdim

link

0|0
    0|0
  • sağdan go go go ilerden sola go go go:)))

0|2
    0|0
  • herşey bu kadar ortadayken ne desem fayda etmez :))

0|0
    0|0
  • arkana bakmadan kaç derdim

0|1
    0|0
  • Anlatilmaz yasanir..

0|0
    0|0
  • kaç kurtar kendini :D

0|1
    0|0
  • Bu ülkeyi anlatmak için kelimeler yetmez derdim.

0|1
    0|0
  • Ben derim ki ; bez parçasından yalandan ifadeler ile bir bayrağımız yok. Değeri var şanı var.. Şehit kanı var.. Öyle basit değildir gibi şeyler derdim..

0|0
    2|1
  • hey sen anlıyonmu bizi türkişh ben from türkiye

0|0
    0|0
  • owwwwwwwwwww perfectttt

0|1
    0|0
Yükleniyor...