Osmanlı Esaretinden Kurtulan Ülkeler O Tarihlerini Niçin Ulusal Bayram İlan Etmişlerdir?

Osmanlı esaretinden kurtulan ülkeler o tarihlerini niçin ulusal bayram ilan etmişlerdir? Açıklayacak olan?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede de osmanlı esaretinden kurtuldugu zamanı bayram ilan etmiştir (29 Ekim)

0|1
    0|3

Kızlar Ne Diyor 3

• bağımsız oldular diye

0|1
    0|0
  • Bağımsızlıklarını aldıkları için.

0|1
    0|0
  • Olay Osmanlı'dan kurtulma değil ki milletlerin bağımsızlığın kazanılması

0|0
    0|0
    • Osmanlı yönetiminden kurtulup bağımsız oldular işte :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Oiay osmanlı degil. Ulkenin kurulus tarihi olmasıyla ilgili

0|1
    0|1
  • Osmanlinin esaretinden kurtulup baska bir ulkenin gayrıresmi esareti altina girdikleri icin yeni sahipleri o gunu bayram ilan ettirmislerdir osmanlinin esaretinden kurtulup (gercek anlamda) bagimsiz olan var mi?

0|0
    0|1
  • Cünkü cehaletten kurtuldular. Islam Cehaletini birakip, ahlaka ve medeniye yol aldilar.

0|1
    0|0
  • ben pek ettiklerini sanmıyorum bugün Devleti Aliye elini hangi ülkeden çektiyse orada kan akıyor Kırım meselesi suriye filistin daha bir çok ülke Osmanlı Abilik yapıyordu bu ülkeye bizler bir çıkar olarak veya sömürge olarak değil vatan parçası olarak görüyorduk fethettiğimiz topraklaı.
    Demem o ki Devleti Aliyenin elini çektiği hemen hemen her toprakta kan akıyor öyle bişey duymadım ettilersede halt etmişlerdir

0|0
    0|0
  • Kaynak gösterbilir misin. Okumak istiyorum bunu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...