Konservatuvar okumak istiyorum..

konservatuar okumak istiyorum ama babamı ikna edemiyorum oraya gtmek için egtmni almm gerek bunn içinde babama ihtiyacm var o da net bsy demiyo ne yapacm ben.. :((

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Babanin dusuncesi ne bilmiyorum ama oncelikle sunu soyleyim bu is bos is falan degil. Benim babam devlet sanatcisi, ben muzisyenim, en yakin dostlarim hepsi konservatuar mezunu ve hatta babalarida konservatuar mezunu ayni benim babam gibi. Yani anlayacagin muzik camiasinin tam ortasinda yasiyorum.

Ama ben konservatuari istedigimi soyledigimde ilk tepki benim babamdan geldi. "Ne isin var konservatuarda." ilk baslarda afalladim. sinirlendim. nasil boyle der, nasil istemez konservatuaraa gitmemi, birde kendisi oradan mezun..

Sonra dusundum kendi kendime ve ulen bu adam boyle diyorsa vardir bi bildigi cunku kendisi oradan mezun. Arkadaslarima baktim, abilerime baktim. Hepsi konservatuar mezunu ama hepsi issizlikten kivraniyor.

Devlet sanatcisi olmak icin birakin konservatuar mezunu olmayi, universite mezunu olmaniza bile gerek yok. Lise mezunlari bile devlet sanatcisi olabiliyor ki tam onumde ornekleri var.

Muzik uzerine kendini yetistir, dersler al vs, ama zaman varken baska hosuna giden, kendine yakin buldugun bir meslek uzerinde yogunlas, onun icin calis. Muzik kulturune hakim, iyi muzisyen bir doktor ol mesela, yada avukat.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer net birşey söyleyemiyorsa ikna etmen zor olmasa gerek, arada demektir.

Sevdiği işi yapamayan insanlardan filan söz et, nette araştır bul ünlü birilerini. Sevmediğim işi yaparsam başarılı olamam, ama severek yapacağım bir kariyerde daha başarılı olurum filan de..

0|0
    0|0
  • ne eğitimi istiyorsun müzik ? mi

müzik ise ;var mı müzik bilgin. ve müzik kulagın?

Teori ve yyetenek gerekiyo biliyosun

0|0
    0|0
  • Eskiden biri vardı benim için önemli olan,mezzosoprano sese sahipti.O da senle aynı problmleri yaşıyordu ve üniversite sınavında bir bölümü kazandı ama kaydını yaptırmayıp Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesinin yetenek sınavına girdi,kazandı ve hiç düşünmeden buraya kaydını yaptı.

Aileni ikna et,istediğin yere gir ki ilerde pişmanlık yaşamayasın.

0|0
    0|0
  • valla de

0|0
    1|0
  • konservatuarı kelımesıne cocukken cok takılırdım sanat ile konservenın ne alakası var derdım acaba bole bı cocukluk gecıren tek benmıyım =)

0|0
    0|0
  • Babanı ikna et,biraz dil dökersen seni anlıyacaktır.

0|0
    0|0
  • babanı dinle derim, hobi olarak devam et.

0|0
    0|0
  • hayatının hatası olur sakın diym iş bulamazsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendimi hatirladim :) yaklasik 10-15 tane sarki sozu ve bestem var, marmara guzel sanatlara da kabul edildim ancak babamin bu isi cok "bos is" olarak nitelendirmesi sonucu ve yillardir hukuk okumami istedigi icin, hukuk fakultesine kaydoldum.. İlk basta cok bunaldim ve hala guzel sanatlar yazisini gorunce icim burkuluyor ama en iyisini yaptigima eminim su an. Turkiyede konservatuar okuyup da elinin ekmek tutmasi cok zor, oncelikle gecerli bir meslek edin, ardindansanat askini icinden hic cikarmadigin surece ve kendini gelistirdigin surece okulun bittikten sonra tekrar konservatuar okumana hic bir engel yok, genciz guzeliz :) hayat uzun biz de guclu, hic yorma kafani, hic bunaltma kendini bosu bosuma..

0|0
    0|0
  • akademik donanımını onlara da anlatırsan, sen de gönüllüysen sorun edecek bir mesele kalmaz.

0|0
    0|0
  • Yetenek sınavları için eğitim şart.

Babana senin de ayrı bir birey olduğunu kabul ettir.Yoksa zor..bir arkadaşım birincilikle kazandı ve ailesi gene de göndermedi.

ODTÜ'de çürüdüğünü düşünüyor.

0|0
    0|0
  • merak ettim ne eğitimi alman gerekiyomuş? konservatuar iyi hoşta para yok ya iyi şanslar sana

0|0
    1|0
Yükleniyor...