Sizce bu bir vahşet değil midir?

Sizce bu bir vahşet değil midir? link

Şu linkteki müziği kiminiz dinlemişsinizdir.. Klip ve de şarkının sözleri sanki insanlara ortalığı yakıp yıkmalarını söylüyor gibi... Ki zaten de öyle, ya da kaosa karşı bir iğneleme diyeceğim ama hiç sanmıyorum... Ben metal müziği seviyorum aslında ama genelde metal müziği şeytani amaçlara hizmet için kullanıyorlar. Metal, bir olayı eleştirmek ele almak için güzel bir sanat olmasına karşın, şu sıralar hatta daha da evvelinde bu müzik tarzı satanistlerin müzik tarzı gibi algılanıyor... Kısacası metal müzik hakkında ne düşünürsünüz?

0|1
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• aslında bazı metal grupları insanlığa kötü örnek oluyor bunu kabul ediyorum hatta bazıları illuminatiye dahil olduklarını biliyorum... ben de metalciyim ama ne komünistim, ne faşistim, ne ateistim, ne paganım, ne agnostiğim ne deistim, müslümanım, inancım sağlam çok şükür ama sıradan ve günahkar bir kulum o başka... metal müziğin ana felsefesi isyan, başkaldırış, gözdağı verme, güçlü olma, direnme gibi... anlamlar taşır bunu neyin üstünde kullandığın önemlidir, brutal ve scream vokalin amacı sertliğe gerekirse kaba kuvvete başvurmaya vurgu yapar... satanizm v.b. akıma destek veren black metal ve türevleridir tarzım değildir zaten hiç dinlemem... ama eleştiri yapmam gerekirse metalcilerin abartılı görselliklerini benimsemem, görsel kültürlerini kendime örnek almam ama metal müzik sertlik olarak insana gerçekten güçlü olduğunu ya da güçlü olması gerektiğini hissettiriyor...

1|0
    0|1
    • Sanırım aynı durumdayız :) Sanki yukarda beni anlatmışsın... Uzun bir süre metal müziği çok bilinçsiz dinledim ama neyse ki onlardan birisi sayılabilecek duruma geçmedim, kendimi onlara benzetmedim, ya da onlar gibi düşünmedim bu bir avantaj... En güzeli hiç dinlememek ama oluyor işte. Gözümü yeni yeni bu vahşetlere açtım diyebilirim, daha seçici davranıyorum, darısı tamamen kurtulmalara ;)

• teşekkürler :)

• Ben teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 13

• metal müzik, kilise müziğinden doğmuştur. o kocaman boruları olan kilise orglarıyla icra edilen koro parçaları ve aryalardan evrimleşmiştir. tanrı tarafından kopup, şeytan tarafına geçmesi ise, müziğin, din dışı konuları da işlemeye müsait olması ve dolayısıyla insana haz veren bir konu olması sonucu, insanları günaha iten bir olgu olarak düşünülmesi ve kilisenin yasaklaması iledir.

metal müzik, en mutaasıpında bile üstü kapalı şeytana göndermeler yapan bir türdür. bir level altı olan rockta ki coşku kabul edilebilir seviyededir ama metal müzik ismiyle müsemma, gerçekten de metal parçaların birbirine çarptığında çıkardığı sesler gibidir bence.

bir de konuyu metal başlığı altında işlemek bence yetersizdir. rock>metal>heavy metal>black metal>senfonik black metal şeklinde bir derecelendirme yaparsam sanırım yanlış olmaz. linkin park da metal müzik yapar dimmu borgır da ancak yaptıkları müzik birbirinden çok farklıdır. bu iki grup yukardaki zıbırtının iki ucunda yer alır. demem o ki metal çok geniş bir başlık. mor ve ötesini'nin bile metal parçaları var. black metal gerçekten de şeytan için yapılır (black ten anlaşılıyodur)

şimdi bunları yazınca başka ne diyem bilemedim:)

oturun tarkan felan dinleyin işte naapcanız metali. hatasız kul olmazı güzel söylemiş.

1|0
    0|0
  • Algılanması normal degil mi sence?

klipte duvarda koca pentagram var.

KReator 25 kasımda taksim-venuede

1|0
    0|0
    • Adam resmen ruhunu şeytana satmış ya *-* Gerçekten ürkünç bir durum ve zaten şarkı sözleri de bunu resmen kanıtlar nitelikte... Ahlakı inkar, iyilikten sakındırıp kötülüğe yöneltmek... Saygı duyulmayacak bir inançları var maalesef...

• Daha istersen yollayayım ?

yani senin yolladıgın bunların yanında hiç kalır...

Black metal sevmem. umarım metal dinliyorum demezsin artık.

metalin bir türünü secmelisin.

Death dinle ya da moonspell , nightwish ya da within temptetion

• Metal müziğin kulak zarına ve hücrelerine zarar verdiği bilimsel olarak ispatlanmış. Death metal tarzı müzik ise satanistlerin benimsediği bir tarz.

1|1
    0|0
  • zaten dikte edici yeride şeytana hizmet etmesi değilmi seçimlerin nereye varacağı konusuna dikkat kesilmeli

1|0
    0|0
  • Haklısın.Amacını da çok iyi çözmüşün ;) İmgelemlerinde aslında tek amacın insanı korkutmak,pusturmak ve en sonunda bu pusmanın da etkisiyle galeyana getirmek olduğunu anlarsın.Bende severim rock müziği.Ancak metal pek tarzım değil.Hele ki black metal falan hiç değil.

1|0
    0|0
  • Korku filmi gibi bir klip :)

Vahşice evet.

Metal müzik sevmiyorum

1|0
    0|1
    • İyiki de sevmiyorsun... Ben son üç dört yıla kadar tam metalciydim sonra bilinçlenmeye başladığımda dedim ne yapıyorum? Aslında müzik çok tehlikeli bir olgu... Alışkanlıklar çok kötü bir şey, en başından sevmemen çok iyi...

• Huzur veren müzikler dinlemeni isterim arkadaşım :)

• Çok haklısın arkadaşım :)

• link Şu komik videoyla tatliya bağlıyorum:D

1|0
    0|0
  • sana burdan uzun uzun kafa atardım ama git ve sam dunn ın Bir metalcinin yolculuğu belgesilini izle sana en iyi cevap olur ;)

0|0
    1|1
  • Ben seviyorum çok ağır parçalar dinlemiyorum bazıları itici...Mariliyn Manson yazın google a bakın iykkk

1|0
    0|0
    • Satanizme çalışan grupları ben dinlemiyorum, Mariliyn Manson zaten niyeti apaçık ortada olan birisi...gerçi diğerlerini de dinlemek doğru değil ama en azından satanist ya da materyalist düşünceleri aşılayan grupların müzikleri hoşuma gitse bile dinlemiyorum...

• Evet bir arkadaşım var onu vazgeçirmeye çalışıyorum Manson'dan.

• İnşallah vazgeçer, ama vazgeçecektir, müziklerin anlamlarını bilmesi çok önemli...

• Metal, Türkiye'ye Rock tarzıyla girmiş bir akım. Satanist diye bahsedilen insanlar büyük oranda Metal tarzını kendilerine yakın gördükleri için, bu tarzın maalesef adı kirlenmiştir. Metal müzik bir tepkidir.

1|0
    0|0
  • yoo değil.

1|0
    0|0
  • Severim.

Zaten tanrıya inanabilseydim ben de satanist olurdum.

0|1
    0|1
  • Ben Metal müziğin arabesk müzikten farkı olmadıgını sadece farklı yöntemlerle dile getirildiğini düşünüyorum. İkiside acıdan ve aynı kültürden besleniyor.

0|0
    0|0
    • Belki seninki kadar politic değil ama sanırım bu şarkıda öfke barındırıyor

link

• Zaten ben ilk başta verdiğin linkteki müziğin sözleri için söylemiştim bu yorumu ;) Elbette metal sadece satanizme hitap eden bir müzik değil...

• verdiğim linkteki müziğin satanizmle alakası yok

sadece ex sevgiliye öfke var

Kızlar Ne Diyor 1

• Metal dinlemiyorum ama sadece satanistlere özgü görülmesini de anlamıyorum..

1|0
    0|0
Yükleniyor...