Sizce hangi işte çalışmalıyım?

Arkadaşlar askerden yeni geldim ve artık çalışmaya kaldığım yerden devam etmeliyim fakat 2 alternatif var önümde hangisini seçeceğime karar veremedim.. 2 işte askerden önce belli bi dönem çalıştığım işler..

1 - alanya'da 5 otele sahip bi firmanın, otellerinin birinde satın alma departmanı 1100 lira maaş

2 - istanbulda laminant parke ithalatı yapan bi firmada müşteri temsilciliği, yani diğer bi değişle pazarlamacılık.. araba tahsis edicekler bayileri gezicem siparişleri alıcam. işin tanımı bu. 1400 lira maaş.

her iki şehirde de ev tutup kiraya çıkmak zorundayım :( her iki şehir içinde şartlar zor ama bi yerlerden başlamak zorundayım ve hangisine karar vereceğimi şaşırmış durumdayım...

fikirlerinize ihtiyacım var

0|0
8|5

En İyi Erkek Görüşü

• İş ve kariyer konusunda, sadece bugünü düşünmemek lazım . Bugüne bakarsan elbette Alanya daha cazip. Ayrıca 5 tane oteli olan bir şirket kalıcı bir şirkettir. Aman bu iş olmadı diyerek 3 gün sonra sektörden çekilmez. Bir de satınalma dedigin konu uzmanlaşma sağlayacak sende. İleride bir yerlerde satınalma müdürü olman için sana deneyim ve donanım sağlayacak.

Ayrıca otelllerde tuvalet kağıdından, sebzeye, yağ'dan temizlik malzemesine, çarşaftan şaraba kadar çeşitli kategorilerde ürün satın alacağın için doğal olarak satınalma (Purchasing) becerilerin gelişir.

İstanbuldaki iş firmanın büyüklüğüne göre değişir. Büyük bir firmaysa ve satacağın ürün piyasada zaten beğenilen bir ürün ise, zaten güzel bir satış deneyimi olur. Yok eger tam da ne oldugu belli olmayan yarın ithalattan vazgececek birilerinin işiyse , ürün piyasada cok tutan bir ürün degilse bosuna tırmalama derim. İstanbuldaki iş de uzun vadede sana kendini satışçı olarak geliştirmen için şans verir. Piyasaların ortasında olursun. Fakat sıradan bir satış pazarlama işiyse ve iyi bir firma degilse cok da birşey ogrenemeyebilirsin.

ücüncü alternatif...İş aramaya devam şeklinde de yaklaşabilirsin. Mesela Xerox gibi büyük firmalarda copy center baskı operatorlugu gibi şık işler oluyor. Ücretler yine bu civarda ama uluslararası bir firma.

Anlatabildim mi? Çalıştığın yer önemli. Maaşa bakma . Sana katacağı ve öğreteceği şeylere bak. Ve gelecekte CV'ne baktıklarında güzel duracak bir iş deneyimi olsun.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• 1. yi tercih ederdim yerinde olsam..bunaldım mı tatil ayağımın dibinde..hem ortam da çok ii..maaşa gelince ist da o paraya yaşanmaz hem ne kadar yükselebilirsin.ama antalyada yaşarsın ve yükselebilirsin dilinide geliştirirsin..

1|0
    0|0
    • 1400 lira az dimi istanbul için :( alanyanında kışı çok sıkıcı oluya ama, ölü bi şehir oluyo..

• başına bela açmasın aldığın laptoplar

• almam ben ya..yakışmaz bana.. böyle bi duruma düşersem ve bu öğrenilirse heralde utancımdan yerin dibine girerim.. azıcık aşım ağrısız başım daha iyi ;)

• alanyadaki sezonluk bi iş... onu seçersen kışın tekrar iş bulmak zorundasın... ama diyeri hem maaşı iyi hemde devamlı bi iş... buna göre bence parke işi diyorum... yine karar senin..

1|0
    0|0
  • Bence Alanya'da çalış eğer 2 seçenek varsa.Çünkü arabayla da olsa kapı kapı dolaşmak daha yıpratıcı.300 lira için değmez.Diğerinde en azından müşteri ayağına geliyo sadece oturduğun yerde yapıyosun işinini.İnan iş çok aslında da eve kira verme derdi var.maaşın yarısı kafadan kiraya gidiyo.O yüzden de insanlar biri de ben olmak üzere işsiz kalıyolar en verimli dönemlerinde:((

1|0
    0|0
  • bence alanya..havası güzel, ucuz, sakin. mis gibi

1|0
    0|0
  • alanya... aradaki 300ün katını yer istanbul. alanya diyen herkesin yorumlarına tamamen katılıyorum.

2|0
    0|0
  • acikcasi istanbuldaki is bana pek eften puften gorundu.digeri de eh iste.ama olanaklarin hangisine uygunsa orayi tercih et.sonucta yarin ne olacagini bilemezsin...

0|0
    0|0
    • çok karamsarsın :)

• yo pozitif bir yorum yaptim aslinda.yarin dha iyi bir is bulabilirsin neden 2 secenekle kendini buna zorluyorsun ki...biraz daha arayabilirsin bence...

• haklısın ama şimdilik önümde sadece bu 2 seçenek var.. bakalım hayırlısı belki daha iyi bi fırsatta çıkar karşıma inş.

• Alanya.

0|0
    0|0
  • Otel daha iyi sanki .s

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hangi işte kendini daha mutlu hissedeceksen o işi tercih et. Para pul mutlaka önemlidir ama kişinin işini sevmesi çok daha önemlidir. 300 TL'lik fark, sevdiğin iş dururken sevmediğin işe yönelmeni gerektirecek kadar önemli bir meblağ değildir (300 TL küçümsenecek para değil ama İstanbul o 300 TL'yi senden her halükarda tahsil edecektir).

İki işte de bir süre çalışmış olduğunu belirtiyorsun, bu durumda benim düşünceme göre mekan değil, senin mutlu olabileceğin işi tercih etmen önemli.

Tahsis edilecek arabanın yakıt sınırlaması olmayacaksa ben İstanbul'da daha mutlu olurdum :))))

0|0
    0|0
  • ben olsam düşünmeden Alanya'yı seçerdim. Çünkü İstanbul'da 1400 TL maaşı seçersen istanbul şartlarında yetmeyebilir ve tatil yapamayabilirsin bu maaşla tatil yapmak için maddi imkanın olsa bile Alanya'ya gidemeyebilirsin onun için eğer Alanya derim ben

1|0
    0|0
  • İstanbul diyorum başka da bir şey demiyorum.aslen antalyalıyım alanyayı bilirim çok göç aldı oralar.sözüm meclisten dışarı bir nevi hayvanat bahçesine döndü canım memleketim anlayan anlamıştır sanıyorum:) gerçi istanbulda öyle ama yine de istanbul istanbuldur...

0|0
    1|0
  • azıcık aşım dertsiz başım diyeceksen otel işi, yok ben büyük şehirde geniş ufuklarla daha büyük işler yapmak istiyorum dersen istanbul

1|0
    0|0
Yükleniyor...