Keman hakkında fikri olan?

Merhaba arkadaşlar keman calmaya yeni başladım. Sizce nereden almalıyim kemani ve nasıl bir keman almalıyim? alırken nelere dikkat etmeliyim?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben uzun yıllardır çalıyorum. Şimdi keman çalarken bildiğin gibi en çok kollarımızı hareket ettiriyoruz. Yani; senin kol, parmak, el uzunluğuna göre bir keman seçmen lazım. Bunu muzik enstrümanı satan yerlerdeki satış elemanlarından detaylı bilgiyi alabilirsin. Kalıplarına göre kemanlar diye internette de araştırabilirsin. Eğer uzun süre kullanmak istiyorsan ve bu uğraşa gerçekten önem veriyorsan malzemesi kalitesi, işçiliği iyi, ahşap ve el yapımı kemanlara bakman lazım. Fiyatı biraz pahalı gelebilir, farklı yerlerden fiyat konusunda bilgi alıp karşılaştırırsan en ucuzunu alabilirsin. Ama maddi durumun çok iyi değil, sadece bu süreçte (öğrenme) sana destek olabilecek bir şey arıyorsan ikinci el kemanlara bakabilirsin. Yine fiyat konusunu araştırmanı tavsiye ederim. Ve dükkandaki satıcılardan bilgi al. Bir de şu videoya bakabilirsin:
    https://www.youtube.com/watch?v=0Emz6_in7gY

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Benim keman hakkında bildiğim en güzel şey: Çal kemancı gelmeyecek o yalancı!

0|0
    0|0
  • Ortalama 25-350 lira arası bir keman al. Başlangıç için Sevilla marka keman önerebilirim. Fiyatı 350 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca keman hocanın yardımcı olmasını istersen daha faydalı olur.

0|0
    0|0
    • vanetta vl2 var 370 onun sesi calarken hosuma gitti aama kararsiz kaldim

• Demin sevilla dendim ama 240 istedi. Keske bilen biri olsa yanimda.

• Sen kendi kafana göre alma. Sesi güzel kötü diye de bakma. Dediğim gibi hocana rica et. O sana yardımcı olsun. Bursa'daysan seni yönlendirebilirim.

• Keman kursu aldığın yerden alabiliyorsan oradan al her kemanın sesi aynı olmayabiliyor. Başta ucuz bişey al sonra bırakabilirsin. Zaten iyice seversen pahalı el işi güzel bir keman alırsın.

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 4/4 lük bir kemnan al ki zaten en büyük boyu budur, alabiliyorsan el yapımı al gerçekten sesleri daha içten ve tok çıkıyor çünki. Ayrıca tercihen eskitme kemanları beğenirim ben :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...