Sizce nobel edebiyat ödülü alabilecek Türk yazarlar kimler?

sizce nobel edebiyat ödülü alabilecek Türk yazarlar kimler? Elif Şafak yeterli mi sizce?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Elif Şafak'ta bu ülkeye yazar oldu ya ben birşey demiyorum artık

1|0
    0|0
    • iyi bir yazar aslında ama bence yeterli değil.

• ben öyle bir yorum yapmadım? mankenlikten geçiş yapmaması onu harika bir yazar kılmaz. iyi bir yazar olduğunu fakat bence yeterli olmadığını altta yazdım.

• @Soran Benim arkadaşa yapmış olduğum eleştirinin bağnazca olduğunu yazmışsın. Ben de ona cevaben size yazdım. Sanki mankenlikten geçiş yapmış gibi söz etmesi tuhafıma gitti. Yoksa Elif Abla'mız dört dörtlüktür demek istemedim.

Erkekler Ne Diyor 11

• 1 buçuk milyon ermeniyi katlettik diyen Orhan Pamuk ödül alıyorsa, baba ve p*ç romanı ile Türk düşmanlığı besleyen elif şafak da gayet alabilir. Nobel ödülü için yeter ki Türk'üm ama ermenileri katlettik desin biri. Cin ali kitabının yazarı bile ödül alır o sayede.

1|0
    0|0
    • bence öyle düşünmüyorum. öyle demesinin yanı sıra orhan pamuk kesinlikle harika bir yazar. erğer nobel i almak için o konuda konuşmak da gerekmeseydi de kitaplarıyla alabilirdi zaten bence. ama elif şafak bece yeterli değil kalem açısından. sırf öyle konuştu diye alırsa bence haksızlık

• www.yeniklasor.com/...-orhan-pamuk-gercekleri.html

Ayrıca bu sitede yazanları baştan aşağı bir oku. Belki Orhan Pamuk ile ilgili düşüncelerin değişebilir.

• teşekkürler.

• Nobel Edebiyat ve bilim ödülü alan kişilere biraz göz gezdirdiğinizde, ABD ve Avrupa yanlısı bir tavır tutunup gerektiğinde, kendi ülkesini aşağılayan yazarların hep ödül aldığını görüyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda Orhan Pamuk kendi ülkesine karşı Ermeni sözde soykırımını savunmasaydı ödülü alamazdı.

Elif Şafak etliye sütleye karışmayan standart bir yazar. Ülkesine karşı biraz saldırgan olursa ödülü alacaktır.

0|0
    0|0
  • Elif Şafak yazarsa, vay halimize..

1|0
    0|0
  • Elif şafak o öd

1|0
    0|0
    • Kendi kendine sayfa yenilenip yarıda paylaştı :) o ödülü nah alır diyecektim :)

• :))))

• Yorumlarda baktım da Orhan pamuk demişsin.. O da ermeni ile söz etmeseydi alamazdı.. Bende kitaplarını okudum fakat öyle Nobel edebiyatı alacak kadar etki yoktu.. Bak sende bir kitap yaz ermenileri öv Türklere söv üzerine bir açıklama en fazla 5 yıla Nobel benden sana :))

• Elif ŞAFAK daha yolun başında. Nobel'i alacak kadar yazmış değil daha.

0|0
    0|0
    • evet ben yeterli bulmuyorum. sırf ermeni görüşleri yüzünden alırsa haksızlık.

• Nobel bir lobi işidir. Ben bunu Yaşar KEMAL'dan biliyorum. Bir kaç kişinin asılsız iddialarıyla Nobel almasını engellediler.

• aynen. duymuştum onu Türkiye nin aleyhine değil de sanki tarafmış gibi göstermişler

• Hayır. Yeterli değil.

0|0
    0|0
  • Biraz tanınmış ol olmayan ermeni soykırımını olmuş gibi anlatan bir kitap yaz özüne hakaret et al sana nobel..! Bu bir gerçek ve örnekleri de mevcuttur maalesef..

0|0
    0|0
    • şimdi haklısın ama tamamen haklı değilsin çünkü sırf ermeni soykırımıyla ilgili şeyler söyleyince nobel vermiyorlar ki öyleyse bana da versinler yani. aynı zamanda iyi yazar olanlara veriyorlar. orhan pamuk mesela harika bir yazar.

• Aziz Nesin'e bir izleyici "Türk Milleti'nin % 60'ı aptaldır demiştiniz. Peki Türk aydınlarının ne kadarı aptaldır" diye sorunca

Aziz Nesin "Türk aydınları aptal değildir, HAİNDİR !"
      bu söz gibi demek istediğim...

• teşekkürler. cevaplar için.

• yok daha doğmadı

0|0
    0|0
  • Ben alirim

0|0
    0|0
  • Haydar dümen

0|0
    0|0
  • elif şafak olabilir aynen

0|0
    0|3
    • ben yazarlığını yeterli görmüyorum şahsen ama almaya çalışıyor Türkiye aleyhine şeyler söyleyerek. orhan pamuk araştırmacılığı olsun analizleri olsun harika bir yazar ama elif şafak için aynısını düşünmüyorum şahsen.

• Orhan pamuk zaten tartışılmaz ama bilemiyorum yinede

Kızlar Ne Diyor 3

• Orhan Pamuk

1|0
    0|0
  • Elif Şafak'ın kalemi çok güzel ama fikir olarak bazı konularda kendisine katılmıyorum.

0|0
    0|0
    • bence kalemi güzel ama yeterli değil nobel için Türkiye aleyhine şeyler söylüyor ancak kalemi bence yeterli değil. bir orhan pamuk un kitaplarına bak bir de onunkilere bence yanından bile geçemiyor.

• @kimsiiin biz onlara katledilmeniz demiyoruz zaten. savaş varsa katliam da vardır. ama onlar 3 5 fotoğraf karesiyle yok Türkler bizi katletti diye bas bas bağırırlarsa inkara gidilir. Onların çeteleri, o vahşi fikirleri günümüze kadar devam ediyor. Bıraksan yine diri diri yakarlar. O yüzden ne olursa olsun ben bunu kabul etmeyeceğim

• Osmanlı Devleti, o zaman onların en cılız, en korumasız olan yaşlılarını, çocuklarını yerlerinden, yurtlarından, göz göre göre, sonuçları çok iyi bilinerek ve hesaplanarak sürüldü. Ki zamanın Konya Valisi, bunun yanlış ve ölümcül olacağını devlete yazmış olduğu resmi yazışmada belirtiyor; ama karara bağlanan sürgün gerçekleştiriliyor. Yani ortada bir toplu kıyım, diğer adıyla bir soykırım gerçekleşmiş oluyor. Zaten İç Anadolu Bölgesi'ne ya da başka bölgelere gittiğiniz de bir çok yapı ve köyün onlardan kaldığı söylenir. Orada bir tek Ermeni'nin de ortalıkta olmaması da bunun açık kanıtıdır. Yani Osmanlı Devleti'in yaptığı soykırıma, Ermeni çetelerinin gerçekleştirdiği ise katliama girer. Olay bu şekilde tanımlanır.

• Olabilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...