Gorusleri merak ediyorum?

gercekten ruhumuz ne kadar özgür? kendimizi ne kadar tanıyoruz? biraz felsefi olacak fakat genel olarak baktıgımzda kendimizden cok birilerini dinler birileri icin zaman harcarız hayatın gercekleri icin hic cabaladınız mı neye ne kdr inandınız..

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• sevdiğim bir söz var'hayat nefes aldıgımız değil nefesimizin kesildiği anların toplamıdır'diye. zamanla hayat o kadar sıradanlaşıyorki düşüncelerimi anlatan kelimelerin git gide anlamsızlaştığını farkediyorum, bana kımlık dıye dayatılan kağıt parcalarını yakıp gercek kımlığimi kendım olusturmak için sırf sevgılı oma ıhtımalı doğsun dıye otobuste ayaktakı bır bayana yer veren samımıyetsız hemcınslerımden vecıldı parlak kağıt kaplı hayatının boşluklarını tıpkı yuzundekı sıvılceyı fondetenle kapatır gibi bedensel güzelliğini ön plana cıkartarak kapatan hemcınslerınden uzakta bir yerde.. başlamak ya da durmanınolmadıgı sadece yapmak'ın oldugu bır yere... sanırım bu sarkı ve klıp ne demek ıstedıgımı anlatıyor.(ınto the wıld) https://www.youtube.com/watch?v=Mwx3RvDWvDM

1|1
    0|0
    • filmi ve kitabı çok güzel

• önerin için teşkkür ederim idm ile indirmeye başladım bile akşam izlicem

• Tesekkurler bakacagım mutlaka..

Erkekler Ne Diyor 5

• Ailen eğer otoriter, baskıcı ve kontrol edici bir aileyse o zaman ailenin sınırlarını benimser ona uymak zorunda kalırsın eğer ailen gerçekten senin sınırını ve değerlerini bilip buna göre yetiştirmişse o zaman kendin olduğun kadar özgürsün demektir.

Eğer kendin olduğun kadar özgür değilsen ve böyle hissetmiyorsan bir an önce farkındalık arttırıcı etkinliklere katılmalısın. (Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu. Prof. Dr. Adem Güneş ve Prof. Dr. Yaşar Kuru) gibi değerli hocaların hem yayınlarını hem kitaplarını hem de makalelerini takip etmelisin ki ileride kendi evladın senin ailenin düştüğü hatalara düşmesin ve bu hocalarımızın gösterdiği yol da kendi kişisel hayatında ciddi adımlara da yol açacaktır.

Psikoloji çok ciddi anlamda özü geliştiren bir kitap ve herkese bu dalla ilgilenmesini tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • ınto the wıld gerçekbi yaşam öyküsü okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • By sitedeki kizlarin hic biri özgür degil

0|0
    0|0
  • kendin için yaşamalısın herhangi bir gerçeklik yok bu dünyada

0|0
    0|0
    • Gercek dısı olan ne mesela?

• 100sene sonra ne sen nede ben olmayacagiz bu dunyada baskalari arayacak senin aradigin gercegi ama onlarda bulamayacak var mı daha otesi :)

• :) ahmaklık diz boyu kalacak

• Muslumanlar hicbir zamn ozgur olamaz ki , ozgur degilim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ailemin verdiği izin kadar özgürüm açıkçası. O da bana yetiyor fazlasıyla başıma iş açarım ben.

0|0
    0|0
  • Cevremizin esareti altindayiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...