Kore mutfağıyla ilgili...

Son zamanlarda kore dizileri izlemeye başladım ve özellikle bazıları çok güzel.Şimdi ben bu dizilerde hep onların ramen,kimchi yediklerini görüyorum ve soju(içki) falan da içiyorlar.Acaba Ankara'da bunları yiyebileceğim bir yer biliyor musunuz?Bilenler adres verebilirler mi?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Guangzhou Wuyang

Bestekar Sokak No:88/B

Hem Çin, hem Kore yemekleri bulabilirsin. Kimchisi gerçekten çok güzeldir. İkram olarak geliyor zaten.

Afiyet olsun...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hepsini gidip, yerinde görmüş ve tiksinip yememiş bir adam olarak söyliyeyim, bu mutfağın hepsini toplasan bir adet acılı lahmacun etmez..

Köpek, çekirge, böcek, pirinç ve yosun ana temalı yemekleri, iki tane skindirik çubuk ile yiyiyor adamlar. Tabak yok. Hepsi düz bir tahtanın üstünde..

O yüzden sen onu boşver, şöyle dumanı üstünde, bol yoğurtlu bir İskender ve yanına sıcak sıcak bir Künefe ye de, kafan yerine gelsin. Uyuduğun bu gaflet, dalalet ve hıyanet uykusundan uyan!

Bak mesela, keyiften göbeğini kaşırken, ağzında kürdanla oynayıp ''nıhohaha gaaaarrk! yaptığını düşün. Oh, mis..

1|0
    0|0
    • Katılıyorum arkadaşım işte ama merak naparsın.Bu arada iskenderi hiç sevmem ama dönere bayılırım.Haklısın böcek ve köpek yediklerini biliyorum onlardan asla yemem zaten ben sadece ramyun,rameni merak ediyorum soru da yazdığım gibi gene de sağol yorum yaptığın için eyw :)

• KoreanPopCorn sen misin o :)) ?

6-7 yıldır korelilerin dizisini izlerim. Ama yemeklerinin, tatlarının ve içkilerinin hiç biri bir yudofu, daifuku, sake gibi değildir.

2|0
    0|0
  • Vardı bir lokanta ama ismini unuttum.Ya onlar helal değildir kim bilir ne yiyorlar ıyyy.

0|0
    1|1
    • Ben de düşündüm onu da ramen makarna gibi birşey değil mi yani?

• boşver kızım bunu nerde kore fanı görse tam zıt bişe soyluyo . İtibara alma bile

türkiyedeki kore resturanlarının hiç birinde haram bişey satmazlar ayrıca.

adamlar kendi kültürlerini tanıtmak için yırtınırken neden önüne senin yemeyecegini bildikleri şeyleri koysunlar .

• İtiraf ediyorum bir eksini ben diğerini Korean bastı :P

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimichi çok güzel korecan. Ekle beni :D <3

link</a>

1|1
    0|0
    • yaw sen ordamıydın :D Ben soranın sen olduğunu sandım :P

• :d ya ben başkayım niye herkes karıştırdı beni onla :D

• Teşekkür ederim tekrardan ben de öyle düşünüyorum helaldir yani

• bende çok seviyorum Kore filmlerini

ama onların yaptığı yemekler helal olmayabilir

nasıl yapıldığını öğrenip helalini yaparsan daha iyi olur senin için