Ermeni soykırımını Avrupa Parlamentosu kabul etmiş?

Avrupa Parlamentosu bile kabul etmiş. Tüm dünya ermeni soykırımını kabul etti neredeyse.
http://www. milliyet. com. tr/ap-de-ermeni-soykirimi-tasarisi/dunya/detay/2044665/default. htm

Türkiye'de de ermeni soykırımını kabul edenler var. Bir bizim milliyetçi ve osmanlıcı kesimler kabul etmiyor. Sizce ermeni soykırımı yaşandı mı peki?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir gelişme. İnsanları binlerce yıl yaşadıkları topraklarından sürüp gitmemek için direnenleri de kadın çocuk demeden katletmenin bir bedeli olmalı elbette. İttihat ve Terakki ve onun devamı olan CHP zihniyetinin yaptığı tüm katliamlar zaman içinde kabullenilecektir. Bugün Ermeni katliamı yarın Dersim öbür gün Zilan Koçgiri Maraş Çorum Pontus... Bunlarla yüzleşilmeden Türkiye'ye demokrasi gelmez

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ermeni soykırımı yoktur demek aptallıktır.

3|1
    0|0
  • Vatana ihanet edenler hak ettigini aldi sadece.. soykırım falan yok...

1|0
    2|0
  • Ne alaka milliyetci osmanlıcı ile bu konuyu uluslararası mahkemede savunmaya giden Doğu Perincek milliyetci mi osmanlıcı mı? Sizin o kafanızı iki gün yaşasam iki yıl alkol almam..

1|0
    1|0
    • Doğu Perinçek milliyetçidir kendi ağzıyla söyledi. Bizim kafamızı öğrenmen için kültür bilgi birikimin gerekli.

• Ne oldu lafı yiyince sıkışıp kaldın mı :)

• Ooo sorma a mk hemde nasıl sıkıştım , hemen koştum tuvaletten yazıyorum şu an

• ben bir sosyoloğum bu konu üzerinde çokça araştırma yaptım hatta ilerleyen yıllarda kitap yazabilirim. Öncelikle şunu söyleyebilirim soykırım kelimesini iyi anlamlandırmak lazım. Soykırım kabul edilince neler olacağını iyi bilmek lazım. Ben anadoluda sayısız yere bisikletimle gittiğim bunlar büyük ermenistanın illeriydi şebinkarahisardı vs vs Peki soykırım oldu mu bu hem evet hem hayır gittiğim yerlerde o sayısız köylüyle konuştum neler olduğunu dinledim ileride birde ermenilerden dinleyeceğim. Soykırımdan çok pogrom oldu diyebilirim aslında. Ermeni sorununu anlamanız için endülüsleri iyi inceleyiniz. Biz aslında anadolunun endülüsleriydik. Sayısız müslüman o zamanlarda anadoluya sürüldü. Bir diğer aşama orta asyaya göndermekti bu olmadı umarım olmaz Dileyene daha çok yazarım bu burada söylenecek kadar kısa değil...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yapildi. ermeniler müslümanlastirildi asimile edildi. Atalari katledir bunlar gelip inkar eder. Yapiyorsnuz en azindan arkasinda durun

1|1
    0|0
  • O dönem, insanların birbirlerini insan dışında herşey olarak gördüğü dönemdi. Her iki tarafta, birbirlerinin köylerine yerleşim yerlerine saldırıyorlardı çünkü bir savaş söz konusuydu. Elbette bu bir katliam, elbette yaşandı. 1915 olaylarında türkler ermenileri, ermeniler türkleri katletti, bu bir gerçek. Toplu mezarlar bile ortaya çıktı, hala neyi inkar ediyorlar? Savaşta bu kadar insanı öldürdük diyebiliyorken, bunu neden söyleyemiyorlar, nasıl bir mantık, nasıl bir bakış açısı anlayamıyorum bazen bu insanları.

0|0
    0|0
    • O zaman ermenilerde türklere soykırım yaptı densin? İki tarafta birbirini katlettiyse neden bir taraf suclanıyor? Üstelik ermenilere karşı tepkiyi ermeni çetelerinin isyanları başlatmışken?

Yükleniyor...