Türkler için söylenen bu meşhur sözün tam olarak ne ifade ettiğini bilen var mı ?

Fransızların Türkler için söyledikleri bu meşhur sözün tam olarak ne ifade ettiğini bilen var mı ?

Söz şu ''La tete de Turc ''

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• "İğneleme, kötü muamele ve eşek şakalarına hedef olan(maruz kalan) kimse" anlamında kullanılır. Anlamında hakaret değil mağduriyet vardır.

link

link

2|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Viyanada yasiyorum ben yazmiyacagim türkler icin neler söylemdigini :(

0|1
    0|0
  • bu terim orta ve yeniçagda avrupa'da ne ters giderse, bunun Türklerin suçu olmasi inancindan türemistir. aptalca bir inanç olmasına ragmen, çogu avrupalıyı zamanında rahatlatmıstır. Türk korkusunu bir sekilde kanalize etmistir. yani "bizde ne ters giderse, onlar yuzunden" demenin kisa yoludur...Soruya fransız kalmak istemedim ve araştırıp alıntı yaptım:))..gerçeklik payı var gibi.

1|1
    0|0
    • mümkündür,ateş olmayan yerden duman çıkmaz dimi ? böylemiydi o söz

• Deyimin kaynağı Viyana Kuşatmasında Türkler geri çekildikten sonra, ölen Türk askerlerinin kafalarının kesilerek kutlama amaçlı çeşitli aşağılayıcı muamelelere maruz kalmış olmasıdır. Soz konusu olan Türklerin kafa yapısı değil, aşağılanan ve kötü muameleye uğrayan kişiler için "şamar oğlanı" anlamında kullanılan bir ifadedir bu.

• bilgi için teşekkürler..ismimhakan

• bir nevi aşağılayıcı bir deyim gibi..onlar tarafından kullanılan...tabi diğer türlü bakarsak çekememezlik de denebilir,onlara karşı verdiğimiz mücadeleler sonucu aldığımız başarılara istinaden..

0|1
    0|0
    • evet öyle :) Mesela odun gibi birini görünce yada birine kalın kafalı mal falan demek istediklerinde bu lafı kullanıyorlar...hani burda bişi anladıysam arap olim derlerya onun gibim bişi

• zamanında Galatasaray Lisesin de hocalar çocukları aşağılamak için kullanırmış:(

• - bu ne kafası? + türk kafası. zihniyet biçimi, yaşam tarzı için kullanılan bir söylem olabilir.

0|1
    0|0
  • meşhur olduguna göre vardır bişeyler ama bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Türk kafasından bahsediyor sanırım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• pute

0|1
    0|0
  • inatçılığımızdan...

link

0|1
    0|0
    • oraya bakıp söyliceğinizi biliyordum ama öyle değil :)) o yüzden sordum..Hayır övmüyorlar aşağılıyorlar,küçümseyici bir anlamı var

• 'Turk gibi sıgara icmek' de öyle gözüküyor.

Fransızların bize karsı hazımsızlığından gelmiyor mü kökeni..:(

• Bu sitedeki çok kişinin herşey için İlluminati ve İsrail'i suçlamasının Türk versiyonu işte.

0|0
    0|0
  • bi fikrim yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...