Hristiyanligin Türkiyede ve diger Müslüman ülkelerinde güc mü kazaniyor?

Merhaba.

100 sene önce ortadogunun 25% Hristiyandi. Degisik nedenler sonucu (Dogrum orani gibi) bunlari orani düstü.

Ama son seneler fak ediyorum ki, Müslüman ülkelerinde bircok kisi Hristiyanliga geciyor, üstelik bu Müslüman ülkelerinde Idam cezasi oldugu halde (Cogunda)

Özellikle Iran'da bir ciddi artis var.

Ama Türkiyede bunun etkisi var. Birkac sene önceye kadar sonradan Hristiyan olanlarin sayisi internette daha güclü gibi geldi bana.

Ortadoguda Hristiyanlik tekrar dönüste mi? Afrikada günde 16.000 Müslüman Hristyan oluyormus arastirmalara göre. Dünyada "gecis" ile en hizli büyüyen Din Hristiyanlik mis, Islam sadece dogum orani ile bukadar hizli büyüyor mus.

Sizin fikriniz ne?

Not : Ne Müslümanim nede Hristiyan.

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Artik bilgiye ulaşmak 5 saniye:)

Önce islam sonra daha soft bir din olan hıristyanlik bitecek. En çok ateizm artışta. Özellikle internet sonrası artış inanılmaz derecede.

1|1
    0|0
    • Ateizmi saymadim, cünkü Ateizm bir Din degil. Haklisiniz, en hizli arttan ama genede Ateizmdir.

• Eveet sayimiz artiyor ve kimse farkinda degil :D hala islam yayiliyor havasindalar.

Kızlar Ne Diyor 1

• Müslüman olursan irtidad etmenin cezasi ölümdür. Yani bir kere musluman olduysan vaz gecemezsin bu da insanlari ürkütüyor dogal olarak.

0|0
    0|0
    • böyle bişeyi ilk defa duydum sanırım bu sadece ülke yönetimiyle alakalı bişey, çünkü dinde öyle birşey yazmıyor

• Nisa 85 yazmisim nisa 89 olacak o al buda tesfiri

Nisâ Sûresinin 89 . Ayetinde
      Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

• Şimdi sus. Allahin oldurulmemi emrediyor ama yapamayacaksin bunu.

Erkekler Ne Diyor 6

• Sen hangi gözle gözlemliyorsun ki bunları? Daha geçen yayınlanan bilimsel analizleri bile bilemeyecek kadar kör cahilsin anlaşılan, ayrıca bunu yapan kuruluşta hristiyan bir örgüt ve diyorki, 2050 yılında hristiyanlarla müslümanların sayısı eşitlenecek ve 2070 yılında müslümanlar hristiyanlardan daha fazla olacak diyor ve olayın doğum ya da ölüm oranıyla bir alakası yok, geçiş oranıyla mülümanlık daha hızlı yayılıyor kör cahil

0|0
    2|1
    • Kaynak : Müslüman siteleri...

Öyle birsey yok arkadasim... Dedigin istatiki biliyorum, o istatiki Avrupadaki fasit sag kisim yapti Milleti Müslümanlara karsi kiskirtmak icin. Video baya söz konusu oldugu icin bir arastirma yapildi ve yanlis oldugu ortaya cikti.

Ve evet dogum orani ile alakasi var. Filistinde bir Müslüman kadin 8 cocuk yaparken, Avrupada bir Hristiyan kadin 1-2 cocuk yapiyor.

Sen inanmak istedigine inanmisin, gerceklere degil. Birde buraya gelip baskasina kör cahil diyor.

• Ben mi inanmak istediğime inanmışım yoksa sen mi? Sen eğer bilimsel istatistiki yok sağcılar yaptı yok solcular yaptı diye reddersen bu senin entellektüel kılıflı cahilliğinin göstergesidir. Ayrıca o bahsettiğim araştırmayı Avrupalılar değil Amerikalılar yaptı aptal herif, bundan dahi bir habersin. Yahu hadi istatistikleri bir kenara bırakalım Avrupa'da kiliselere gidecek insan bulunamadığı için kiliseler satılıyor birer birer, buna da yalan dersin sen değil mi? Araştır real estate sitelerinde bak bakalım kaç kilise satılık. Kendi gözlemlerinden bahsetmişsin (ki at gözlüğünle baktığın gözlerin onlar) benim dünyanın bir çok yerinde arkadaşım vardır ve müslüman arkadaşlarımdan hristiyanlığa deçen kimse görmedim, fakat hristiyan olup müslümanlığı seçen arkadaşlarım oldu, işte gözlem budur, senin o cahil, yanlı misyonerlik safsataların burada sökmez, dinimiz bile oku der ama senin gibi iq'sü düşük insanlara ne desen boş, dediğim dediksin çünkü, insan önce kendi bilmeli

• Fasist bir goruse sahibim bu konuda , diger insanlarin hristiyanliga gecmesi beni ilgilendirmez aksine musluman kesimi cogaltmaya calisirim elimde olsa.

0|0
    1|0
  • günde 16.000 kişi müslüman mı oluyormuş afrikada ben buna gülerim işte bence tam tersi avrupa amerika batı hep islamı seçiyor hemde en seçkin elit tabakadaki aydın düşünür deilenler bütün dünya islamın altın çğını yaşayacak kaçış yok

0|0
    0|0
    • Hayir 16.000 kisi Hristiyan oluyor. Ve Avrupada 20 sene yasamis birisi olarak ordaki Islami gelisimin durumunu biliyorum.

Dedigin yanlis ve sadece Islami propaganda, emin olabilirsin ;)

• oturup düşünmesi lazım islam coğrafyasının ciddi ciddi. düşünmek mi dedim pardon pardon

0|0
    0|0
  • İnsan olsunlarda dini fark etmez benim için, düzgün olsunlar vicdanlı iyi temiz ahlaklı olsunlar gerisinde isterse maymuna tapsın

0|0
    0|0
    • Aynen öyle.

• @-Rose sen şakamısın arkadaşım? sana tüm söylediklerini çürüttüm, saçma sapan şeyleri önüme koyup dayanamayıp engelliyosun bide saçma bir yorum daha yapıyosun ; "Şaka misin l*n sen? Bu nasil bir zekadir? Allaha ortak kosmak nedir? İstedigim boku derim kim ne hakla karisiyor buna? Ben ALLAHA İNANMİYORUM. Hah oldu mu oldurecek misin beni simdi?" ben sana böyle bişey olmadığını ispatlıyorum, kitapta yok diyorum ısrarla ölüm korkusu almış sanırım seni :) ben seni niye öldüreyim istersen muza tap bana ne

• Günde 16.000 ?

0|0
    0|0
    • Evet.

2010 civari Libyanin bir bas Müftüsü bunu TV'de söylemisti ve insanlari uyarmisti. Libya TV'sinde tabiki. YouTube'da bu Video bulunmasi gerekiyor istersen ara.

Yükleniyor...