Namaza baslamak istiyorum?

Namaza baslamak istiyorum hatta sabah alarmi ayarladim ama yattakdan bir turlu kalkamadim devam uyudum nasil baslaya bilirim namaza veya siz nasil basladiniz bikere basladimda 5 vakit kilmak cok zor geldi ertesi gün kalkamadim bile

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• namaza namazın amacını manasını ögrenmeden ve bunu hayatına yansıtmadan baslamanın bır manası olmaz sadece spor yapıyor olursun.. sana bu konuda eren erdemın 15 dakıkalık çok önemlı bır vıdeosunu gönderıyorum ön yargısız dıkkatlıce izle namazın manasını önemını anlayacaksın... aksı takdırde maun suresının 4.5. ve 6cı ayetınde ' Vay haline o namaz kılanların ki, Namazlarından gaflet içindedir onlar! Riyaya sapandır onlar/gösteriş yaparlar.'işaret edılen namazın içerısınde bulursun kendını.https://www.youtube.com/watch?v=KOE-QsbGow0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Çok güzel düşünmüşsünüz inşallah en kısa zamanda başlarsınız.

Sabah namazında şeytan insanı üç zincirle bağlarmış yatağa, birincisini kırmak için yataktan kalkmak, ikincisini kırmak için abdest almak ve üçüncü için ise namaza niyet edip durmak gerekirmiş.

Bende ara ara kılmaya çalışırım inşallah bir gün başlayacağım bunun için hep bize annemiz nasihat eder ilk sorgu namazdan ne olur başlayın ben sizin yaşınızdayken başlamadığıma çok pişmanım der.

Hatta şöyle bir laf söylemişti bana hiç unutmam gençlerin yaptığı ibadet çok çok daha değerlidir çünkü insanın genç iken nefsi daha fazladır, onu meşgul edecek daha fazla şey vardır. Gençlerin yaptığı ibadet bir lüküs kadar aydınlatırken yaşlıların yaptığı ibadet bir mum kadar aydınlatırmış..

Hatta bir dua varmış yatmadan önce okursan sabah namazına melekler uyandırırmış şimdi ismi aklıma gelmiyor bende üzerinde durup ta sormamıştım daha detayını ama umarım namaz kılmaya bende önce başlarsınız çok güzel bir karar.

0|0
    0|0
  • akşam erken yatacaksın. Alarmı ezan saatine kur ezana uyanmış olursun ilk 2 -3 hafta zor olur ama daha sonra ezandan önce uyanırsın :D

0|0
    0|0
  • Hayırlısı başla

0|0
    0|0
  • namaza başlamak istiyosan şeytan daha çok uğraşır vesvese verir namazı ezan okunup bitince hemen kılmalısın ezan okunup bitince sen namazı kılmazsan zaman geçer şeytan üstüne çöker namaz kılasın gelmez o yüzden ezan okunup bitince namaza dur sabah namazına da saatini ayarla kalkmaya çalış şeytan kalkma uyu der ama sen kalk uyma şeytana sabah namazını kıl öyle yat

0|0
    0|0
  • Sabah namazına alisinca kalkarsin

0|0
    0|0
  • Erken yat gece

0|0
    0|0
  • Ben başladım çok şukur sabah namazlarinda zorlaniyorum bir başla daha bırakamiyon kıyameti duşun para pul yalan geçici sevinçtir obur dunya ise ebediyen... Unutma bunu hesaba çekilince ilk namazdan sorgulanıcaksın 😊

0|0
    0|0
  • 40 yaşından sonra kılarsın

0|0
    0|0
  • Boş ver, şekle dayalı ibadet bence anlamsız.

0|0
    1|1
  • herşeyin bir zorluğu var elbet.. sevabı da burada zaten

0|0
    0|0
  • Gün içindekileri vaktinde kılabiliyor musun?

0|0
    0|0
  • başlaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kılmalısın tembelliği birak

0|0
    0|0
  • 40 gün üst üste kıl istesende birakamazsin artik

0|0
    0|0