Kapat

Evet bu sözü bir vatandaş açıklasa ne iyi olur?

Arkadaşlar şarkı dinlerken içlerindeki sözleri anlamayı çok severim kafamda ne anlama geldiğini anladıgım ama dile dökemediğim bir cümle var bunu açıklarmısınız :D sözümüz şudur " Dalalet olmasa delalet olmaz "

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Dalalet; “sapma, sapıklık, yanlış yolda gitme” gibi manalara geliyor.
    Delalet: Kılavuzluk, aracılık

Yani sapmalar, yanlış yolda gitmeler olmasa kılavuza da gerek olmaz diyor.

Şimdi gidip uyuyabilirsin :)

1|1
    0|0
    • Vay be bu kadar açıklayıcı yazan sen misin :D gözlerim yaşardı :)

• Evet işte ondan önce bizim yapmamız lazımdı ama anca merak ettik hiç bunları düşünemedik :D

• Teşekkürler :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• ben o nazı çekemem günaha giremem kötü söz edemem
    aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem

sen bnu acıkla söz acıklıcam onu :D

1|1
    0|0
  • Bu saatte bu kafalar harbi zor demek istemiş orada yazar

2|0
    0|0
  • Yani diyor ki ray ray malifalitikoo

2|1
    0|0
  • Yani diyor ki veren olmasa zzzzz olmaz

1|0
    0|0
  • Adalet olmassa adalet olmaz gibi ne o ya :) uyu sen uyu :)

1|0
    0|0
    • Evet dediğin gibi duruyo ama öyle değil malesef:) bu arada uykum yok :D

• Beynin yanmadan kaç kurtar kendini leyla :D

• Çalışacağım :)

• ''Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi, hareket edemem'' şu sözü açıklasınlar önce.

0|0
    0|0
  • Bu saatte alper mi dinliyoruz. iyimiş.. bende karaçalı modundayım..

0|0
    0|0
    • Ooo çok iyi :) sesindeki haziran şarkısının 2incisi çıkacak haberin olsun bilgisini yayınladı :D

• Yok hayır şu an dinledim :)

• Dalalet aracı ya da iz işaret demek galiba sen birini yanlış anladın hangi şarkı bu

0|0
    0|0
    • Hayır doğru anladım şarkımızın adı Alper Ayyıldız - kaybettiğinde ağla... ikinci verse de karşımıza çıkıyo sözlerine bakabilirsiniz :)

• Pardon çok pardon :) rap dinleyicisi oldugunuzu anlamayamadım birden sadece :D

• Ukala rap rep hepside aynı bunu ben demiyorum bu işi yapan sanatcılar diyor mesela kolera bu müziğin isminin ne olduğunu anlattığı bir proğram var dinle

• Valla gece gece beynimi yaktin ya aciklasin biri

0|0
    0|0
  • manasi cok derin cahillik olmazsa kafa karisikligida olmaz bilinmezlikten bahsetmis

0|0
    0|0
    • Kullanıcı adından yola çıkarak sözün Alper Ayyıldız'a ait olduğunu belirtmek isterim. Saian gibi usta kalemleri bile anlarken cidden bunu kavrayamamıştım :)

• bu resimdeki sen misin.
    kelime bilgisi olsa anlaşılır

0|0
    0|0
    • Kelime bilgim zaten var kelimelerin tekil olarak anlamlarını biliyorum fakat birleştiremiyorum

• Evet hayranıyım şarkılarını severim:) teşekkür ederim kıymetini bilmeye çalışıyorum :))

• adalet li bişey mi acep :)

0|0
    0|0
  • Seks olmasa aşk ta olmaz 😁

0|0
    0|0
  • çok farklı anlamları var baktım da :D

1|0
    0|0
  • Adalet işte yalan dolan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• burada bestekarımız dıyor kı zıktır et herseyı cay var mı cay?

1|0
    0|0
  • dalaletin anlamı Kılavuzluk, aracılık.

1|0
    0|0
    • Dalalet olmasa delalet olmaz. adalet olmasa hak konuşulmaz. Kem gözü doymaz. hor gören insana hoşgörü koymaz. Boş boş bakma ! Hedeflerine varmak için koş ama sapmadan amacını kurtar gel. “ne olursan ol gel” demem yanlış, amacın uğrunda ter ve emek ver. Başarısızlıkların adı; rehber. Yol gösteren; iblis, yolu; çember. Daralıyor vakit. ŞARKI HERŞEYİ AÇIKLIYOR ZATEN SÖZLERİ ONDAN SONRA KILAVUZ YOL GÖSTERİCİ BİRİSİ OLMAZSA BİRŞEY OLMAZ DİYOR

• Bende ilk senin gibi düşündüm ama yukarı baktıgında 3 tane falan oldukca kafaya yatkın cevap var biri egoist tavşanınki diğeri kanımdahiphop adlı kişiden gelmiş :D mutlaka birinden biri doğrudur yani inşallah :D yoksa bu gece uyku yok :D

• bakayım bir :D bende düşünüp duruyorum ne bu diye beni de meraklandırmıştın.

Yükleniyor...