Evet bu sözü bir vatandaş açıklasa ne iyi olur?

Arkadaşlar şarkı dinlerken içlerindeki sözleri anlamayı çok severim kafamda ne anlama geldiğini anladıgım ama dile dökemediğim bir cümle var bunu açıklarmısınız :D sözümüz şudur " Dalalet olmasa delalet olmaz "

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Dalalet; “sapma, sapıklık, yanlış yolda gitme” gibi manalara geliyor.
    Delalet: Kılavuzluk, aracılık

Yani sapmalar, yanlış yolda gitmeler olmasa kılavuza da gerek olmaz diyor.

Şimdi gidip uyuyabilirsin :)

1|1
    0|0
    • Vay be bu kadar açıklayıcı yazan sen misin :D gözlerim yaşardı :)

• Evet işte ondan önce bizim yapmamız lazımdı ama anca merak ettik hiç bunları düşünemedik :D

• Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 15

• ben o nazı çekemem günaha giremem kötü söz edemem
    aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem

sen bnu acıkla söz acıklıcam onu :D

1|1
    0|0
  • Bu saatte bu kafalar harbi zor demek istemiş orada yazar

2|0
    0|0
  • Yani diyor ki ray ray malifalitikoo

2|1
    0|0
  • Yani diyor ki veren olmasa zzzzz olmaz

1|0
    0|0
  • Adalet olmassa adalet olmaz gibi ne o ya :) uyu sen uyu :)

1|0
    0|0
    • Evet dediğin gibi duruyo ama öyle değil malesef:) bu arada uykum yok :D

• Beynin yanmadan kaç kurtar kendini leyla :D

• Çalışacağım :)

• ''Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi, hareket edemem'' şu sözü açıklasınlar önce.

0|0
    0|0
  • Bu saatte alper mi dinliyoruz. iyimiş.. bende karaçalı modundayım..

0|0
    0|0
    • Ooo çok iyi :) sesindeki haziran şarkısının 2incisi çıkacak haberin olsun bilgisini yayınladı :D

• Yok hayır şu an dinledim :)

• Dalalet aracı ya da iz işaret demek galiba sen birini yanlış anladın hangi şarkı bu

0|0
    0|0
    • Hayır doğru anladım şarkımızın adı Alper Ayyıldız - kaybettiğinde ağla... ikinci verse de karşımıza çıkıyo sözlerine bakabilirsiniz :)

• Pardon çok pardon :) rap dinleyicisi oldugunuzu anlamayamadım birden sadece :D

• Ukala rap rep hepside aynı bunu ben demiyorum bu işi yapan sanatcılar diyor mesela kolera bu müziğin isminin ne olduğunu anlattığı bir proğram var dinle

• Valla gece gece beynimi yaktin ya aciklasin biri

0|0
    0|0
  • manasi cok derin cahillik olmazsa kafa karisikligida olmaz bilinmezlikten bahsetmis

0|0
    0|0
    • Kullanıcı adından yola çıkarak sözün Alper Ayyıldız'a ait olduğunu belirtmek isterim. Saian gibi usta kalemleri bile anlarken cidden bunu kavrayamamıştım :)

• bu resimdeki sen misin.
    kelime bilgisi olsa anlaşılır

0|0
    0|0
    • Kelime bilgim zaten var kelimelerin tekil olarak anlamlarını biliyorum fakat birleştiremiyorum

• Evet hayranıyım şarkılarını severim:) teşekkür ederim kıymetini bilmeye çalışıyorum :))

• adalet li bişey mi acep :)

0|0
    0|0
  • Seks olmasa aşk ta olmaz 😁

0|0
    0|0
  • çok farklı anlamları var baktım da :D

1|0
    0|0
  • Adalet işte yalan dolan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• burada bestekarımız dıyor kı zıktır et herseyı cay var mı cay?

1|0
    0|0
  • dalaletin anlamı Kılavuzluk, aracılık.

1|0
    0|0
    • Dalalet olmasa delalet olmaz. adalet olmasa hak konuşulmaz. Kem gözü doymaz. hor gören insana hoşgörü koymaz. Boş boş bakma ! Hedeflerine varmak için koş ama sapmadan amacını kurtar gel. “ne olursan ol gel” demem yanlış, amacın uğrunda ter ve emek ver. Başarısızlıkların adı; rehber. Yol gösteren; iblis, yolu; çember. Daralıyor vakit. ŞARKI HERŞEYİ AÇIKLIYOR ZATEN SÖZLERİ ONDAN SONRA KILAVUZ YOL GÖSTERİCİ BİRİSİ OLMAZSA BİRŞEY OLMAZ DİYOR

• Bende ilk senin gibi düşündüm ama yukarı baktıgında 3 tane falan oldukca kafaya yatkın cevap var biri egoist tavşanınki diğeri kanımdahiphop adlı kişiden gelmiş :D mutlaka birinden biri doğrudur yani inşallah :D yoksa bu gece uyku yok :D

• bakayım bir :D bende düşünüp duruyorum ne bu diye beni de meraklandırmıştın.

Yükleniyor...