Kapat

Çerkes gelenek ve görenekleri nelerdir?

Aranızda Çerkes tanıdığı olan var mı?

Çerkezlerin gelenek göreneklerinden bahsedebilir misiniz?

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Has çerkez var. (Adige)

0|1
    1|0
    • Bilgileri alayım o zmaan :)

• teşekkür ederim :)

• Ver şukumu yüzsüz. :D

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Çerkez bir arkadaşım var... Ruslardan at çalmayı beceremeyen Çerkez erkeğine kız verilmezmiş, eğer sevgilin Çerkez ise Ruslardan derhal bir at çalmasını söyle.

Çanakkaleli Çerkezler biraz kafadan kontak olabiliyor ayrıca, bunuda göz önünde bulundur.

0|2
    0|0
    • Sevgilim değil :) Ayrıca Çanakkale çerkezi de değil :)

• Çerkezleri severim az çok tanırım benim için özeldirler bir çerkez arkadaşım kadınlarının her yönden iyi olduğundan erkeklerin hain olduğundan bahsetmişti bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Geç evlenirler , tavuklu yemekleri çoktur . Bulundukları toplumu benimser onları korurlar . Nabza göre şerbet uydururlar . Övünmeyi ve palavrayı çok severler. TAnıdğım çerkezlerin hepsindeki ortak özellikler

0|0
    0|0
  • Rusları kötülemek ata sporları gibi bir şey.

0|1
    0|1
    • ruslar soykırım yaptı çünkü bi araştırın az bi tarihe bakın.

ÇERKESLER BURAYI İŞGAL ETMEDİ.

• 0|0
    0|0
  • Çerkez tanıdığım var ama Çerkezlerin de kendi içinde ayrımı var.Yani her Çerkez'in gelenek ve görenekleri benzeşmez.

0|1
    0|0
  • Var bir kaç çerkes arkadaşım fakat çerkeslikleri düğünlerden ibaret

0|0
    0|0
  • Çerkez gördüm ama tanımam etmem :D genelde bir yere gittiğimde Türk, Kürt yad Alevileri görüyorum.

0|0
    0|0
  • beni bir çerkez öpmüştü. tadını tarifinde bazen zorlanırım...

0|0
    0|0
  • ev arkadaşımdı

0|0
    0|0
  • Sana bir kötülük mü ettiler içlerine mi sızmak istiyorsun.

0|0
    0|0
  • çekirdek severler

0|0
    0|0
  • ben varım

0|0
    0|0
  • Tavukla besleniyorlarmış :P

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• 1/4 çerkesim.

Valla onu bunu bilmeme de haluj isimli yemekleri en sevdiğim yemektir.

link

0|1
    0|0
  • Babalarının yanında çocuklarını sevemezlermiş, birinin düğününden bir gün önce genç kız ve erkekler sabaha kadar oturur eğlenirlermiş, böylece birbirlerini tanır, evlenebilecekleri kişileri seçerlermiş .Çerkez tanıdığım bu tip şeylerden bahsetmişti.

1|0
    0|0
    • türklerin saygı anlayışındada var babanın yanında çocuklarını sevememek hatta hamile bayanlar karınlarıının şişliğini büyüklüğünü bile saklamaya çalışırmış eskiden büyüklerden

• evet eskiden varmış öyle şeyler, ama sanırım çerkezlerde daha çok.

• Benimde çerkez arkadaşım var çok severim kendisini ama kendi milletini övmekten adetlerini anlatmaktan zevk duyardı tabi bi yerde haklı yurtlarindan vatanlarindan olmuşlar geleneklerini bi nebze olsun yaşatmaya çalışıyorlar cirdingiş diye bi yemekleri var çok güzel kasenlik diye bi şey var düğünlerde beğendiğin kişiyle sevgili gibi oluyorsun dugun bitince bitiyor kasenlik

0|0
    0|0
  • fazlasıyla yakışıklı olurlar benim tanıdıklarım : espriyse espri maçoluksa maçoluk sohbetse sohbet bence uygun kişiler :) eşine ismiyle hitap etmezlerdi galiba takma ad falan :)

0|0
    0|0
  • Çok zor insanlar.Farklı adetleri falan var.Bir de genç evleneni çok nadir.Tanıdığım çoğu Çerkes kadın kırklı yaşlarında evleniyor.

0|0
    0|0
  • al bak biriki şey var . kaşenlik felan biliyodum ben link

0|0
    0|0
  • Var ama gelenek görenekleri için internetten araştırma yapman daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • benim o.

işin zor.

0|0
    0|0
  • güzel yemekleri vardır ve çok güzel yemek yaparlar.Kızlarıyla ünlüdürler

0|0
    0|0
  • Çerkezi çerez diye okudum desem yalan olmaz :D Evet var ama eminim o da bilmiyo göreneklerini :))

0|0
    0|0
  • çerkesim ama hiçbişeylerini bilmiyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...