Kitap okumanıza engel olan nedir?

Neden kitap okumuyorsunuz?

• Ev işleri
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Spor
    4% (2)9% (3)6% (5)Oy Ver
  • Derslerin yoğunluğu
    30% (16)3% (1)20% (17)Oy Ver
  • Televizyon
    9% (5)15% (5)11% (10)Oy Ver
  • Bilgisayar
    57% (31)73% (24)63% (55)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bende bağlanma sorunu var ondan :=) Kitap kendini okutturacak kadar bağlayamıyor kendisine beni ondan.

Şaka bir yana sürükleyici akıcı bir kitap olucak ki okuyucu eline aldı mı yarısını okumadan bırakmıycak. 15-20 sayfa okundu mu bitmiyor ve bir zaman sonra atılıyo bir kenara.

Ama diğer faktörler de var tabi; bilgisayar, tv, dersler vs vs. Ama bunlar okumak istedikten sonra etken değil bence. Ben de 91283457 yıl sonra tekrar az da olsa elime kitap alıp bir şeyler okumaya başladım, umarım sonunu getiririm...

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• F- Hiçbiri.

Sayfa çevirmeyi sevmiyorum. Bilgisayarımdaki PgDn düğmesi daha kullanışlı olduğu için e-kitap okuyorum. (Bu yüzden E seçeneğini seçtim ankette)

2|0
    0|0
  • bilgisayar

2|0
    0|0
  • okumadığımı kim söyldi, genelleme yanlış.

bölümüm gereği okumak zorundayım. ve ayrıca kitap okumak insana çok şey katıyor. bakıyorum babam hayvan gibi kütaphanesi var. çok okuyor. konuşması, ikna etme yeteneği ayrı bir güzel...

1|0
    1|0
  • hayat be güzelim, yaşamak zor geliyor yazdıklarından hiçbiri, bırak engel olmayı o la mı yor lar bile :(

0|0
    0|0
  • tv...

1|0
    0|0
  • ekşi sözlük..

1|0
    1|0
  • kitap okumayı severim, eğerki tv yoksa,internet yoksa,halı saha maçı yoksa, gidilecek eğlenilecek bi yer yoksa, yaz değilse denize giremiyosam, alışveriş yoksa,sex yoksa :)) yada askersem :) (en çok askerde kitap okudum sanırım)

0|0
    0|0
  • sevmiyorum canım sıkılıyor

0|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum, eksikliğini hissetmiyorum.

1|0
    1|0
  • C: Derslerin yoğunluğu

0|0
    0|0
  • Genellikle iş hayatı ve aile...

0|0
    0|0
  • İş hayatı çok yoruyor, akşam kitaptan iki sayfayı zor okuyorum. Gözlerim çok yorgun luyor.

0|0
    0|0
  • kesinlikle bilgisayar. ancak internet kesildiği zaman kitap okuyabiliyorum

0|0
    0|0
  • Spor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• hiç bişey engel olmuyor. 2 ufak kızım var. akşamları işten sonra onlar uyuyana kadar onlarlayım. sonra ortalığı toparlıyorum işlerimi hallediyorum. eşim geç geliyor. onu bekliyorum. derken yatmam gece 1-2 yi buluyor. gece kızlardan biri uyanmamışsa kendimi şanslı sayıyorum tabi :) sabah 5 te kalkıyorum. bu koştumacaya rağmen işe gelirken serviste kitap okuyorum.

bana da bilg.dan okumak hiç bir zevk vermiyor. ben de kitabın sayfalarına dokunmalıyım, çevirmeliyim... kitap kokusunu duymalıyım.

2|1
    0|0
  • Kitap okumayı çok seviyorum ama şu liseden sonra derslerle hep ilgilenmekten dolayı pek okuyamıyorum.Kitap okumaya başlayınca hiç elimden bırakmıyorum bu yuzdende derslerım aksıyor :/

2|0
    0|0
  • Okurum.

Kitap okurum. Sıkılırım.

İnternetten okurum. Sıkılırım.

Gazete okurum. Sıkılırım.

Dergi okurum. Sıkılırım.

Pencereden dışarı bakıp insanları gözlemlerim; yani insanları okurum. Sıkılırım.

Okumak üzerine düşünürüm. Sıkılırım.

Üç beş satır bir şeyler yazarım. Sıkılırım.

Böyle bir döngü vardır bende.

Okumak için yaşarım.

2|0
    0|0
  • uyku harici tüm zamanım pc başında geçiyor.. tam bi bağımlıyım denebilir...

2|0
    0|0
  • bazen kendime gore kitap bulamiyorum, bazen de sadece bir kitaba basladigim zaman baska hic bir ise konsantre olamadigimdan islerimi aksatmamasi icin okumuyorum.

2|0
    0|0
  • Hiçbir şeyin engel olduğu yok. Kitap okuyorum.. :)

2|0
    0|0
  • Kitap okuyorum , kendime kota belirledim (en az 100 sayfa) . Daha fazla okumamı engelleyen şey ise maalesef Bilgisayar

0|0
    0|0
  • Hepsi bahane...

Bir aydan fazla süredir aynı kitapla cebelleşiyorum tek suçlusu da benim...

Kitap da sürükleyici aslında.. Ama bitireceğim..Bunu başarabilirim..

0|0
    0|0
  • c d e diyorum:)

0|0
    0|0
  • teknolofinin ilerlemesi telefon bilgisayar teleizor derken hic vakit kalmiyor hep ailede bu yuzden sorun oluyor insanin heveside kaciyor yaa cok sikiciii

0|0
    0|0
  • Bilgisayar yüzünden

0|0
    0|0
  • kim demiş okumadığımı bayılırım :)

1|0
    0|0
  • zaman olmamasi

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum, bir engelim yok.