Sizce evlilikte din, örf ve adetler önemli midir?

Bence önemlidir dinimizi biz seçmemiş olabiliriz ama her dinin her yörenin kendine has özellikleri vardır, örf ve adetlerimiz farklıdır o yüzden ben kendi dinimdem biriyle evlenmeyi tercih ederim.

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Onun gorusleriyle benim goruslerim catisma haline girmiyorsa, aileler tarafinda zitlasma olmuyorsa, evde siyasi tartismalar kavgaya donusup evlilige zarar vermiyorsa sorun olmayabilir. Dinden cok siyaset zarar verir bana gore. Farkli dinden olan biriyle tamamen zit siyasi goruse sahip birinden daha iyi anlasabilirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• ismi Rachel Corrie yahudı asıllı ve amerıkada yasıyo fılıstınlılere yapılan zulme tepkı göstermek için fılıstıne gıdıyo ve ısraıl askerlerıne aıt bır askerı buldezerın altında kalıyo hatta uzerınden 2 defa gecıyo bu sırada evlerı yıkılmasın dıye fılıstın halkına vucudunu siper etmişti... şimdi bu kız yahudi allahın nazarında 5 vakıt namaz kılıp hacca gıdıp oruc tutup aç olan komsusunu zulme ugrayan ınsanını görmezden gelen mi daha degerlidir? yoksa herseyını kaybetme pahasına kral cıplak dıye haykıranmı? bence ıkıncısı eyleme dökemıyorsan hıç bır nusuk (namaz hac oruç. g. b. rutueller) ibadet değildir... ve bende allahın ızınden gıder ıkıncı olanı secerdım dını ırkı tenı ne olursa olsun...

0|1
    0|0
  • Aslında sağlam karakterli, kişilikli ve arif bir kişi için pek zor tarafı olmaması gerekir.. Ancak çoğu zaman bu dinsel yönden çıkmaza girebilmekte..

0|0
    0|0
  • fark yapmaz panpası oda insan bende insanım, farklı yerlerde farklı şekilde farklı ortamlarda büyümüş yaşamış olabilir. sonuçta insanız. o alien ben predatör değilim yani birbirimize kin besleyip düşman olmanında anlamı yoktur. ben böyle düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • evvvet tabi

1|0
    0|0
  • adet orf bence cok onemlı

1|0
    0|0
  • Sizce önemli değilse bilemem ama
    bizde temelinde din, iman, örf , adet var.

1|0
    0|0
  • Dinini bu coğrafyada bulunmana rağmen araştırıp neden inandığını bilerek tekrar seçmen gerek. Din öylesine kurallar değil, örften adetten değil Allah'tan korkun bir şey yaparken

0|0
    0|0
  • karşınızdaki kişi ile kültürel düzeyde anlaşmanı zönemlidir.
    Bu cok kültürlü olmalısınız anlamına gelmiyor. :)

0|0
    0|0
  • Uygulanması makul adetleri uygularım.

0|0
    0|0
  • Böyle şeylerden anlamam.

0|0
    0|0
  • Bence önemli ataerkil bir aile toplumundayız dışarının yorumları bizim için önemli

0|0
    0|0
  • Malmısın kaçıncı yüzyıldasın. ya senin örfün adetinden olmayan senin için daha hayırlı seni daha çok mutlu edecekse... Boş yeri doldur

0|0
    0|0
  • Sadece evlilikte degil genel olarak onemli bunlar

0|0
    0|0
  • bence olmazsa olmazlardandır bu

0|0
    0|0
  • Mantık birlikteliği çok önemli kültür değil ama dini önemseyenler için çok önemli bir etken bence

0|0
    0|0
  • bence önemsiz dini ile evlenmiyoz ya

0|0
    0|0
  • Kesinlikle önemli

0|0
    0|0
  • Bende öyle

0|0
    0|0
  • kesinlikle önemli değildir

0|0
    0|0
  • benim için sadece din çok önemli digerleri değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• o kadar da değil bence

0|1
    0|0
  • tabiki önemlidir yani

0|0
    0|0
  • Tabiki değil :)!!!

0|0
    0|0
  • önemlidir ama iki tarfta birbirine karşı anlayışlı olduğu sürece ne sorun olabilir ki..

0|0
    0|0
  • önemli bence

0|0
    0|0
  • önemlı oldukca en onemlı krıterler

0|0
    0|0
Yükleniyor...