Kadın ve erkeğin bağı?

“Sizi bir tek nefisten yaratan, onunla sükûnet bulsun diye eşini de ondan yaratan Allah'tır.” (Araf 7:189)

havvadan bu yana kadın erkeğe ait, erkeğin sözünden çıkmaması gereken, adem ilk yaratıldığı için geride durması gereken biri çoğu kişiye göre. ( metin erksan- kuyu filmini izlemenizi tavsiye ederim. hasan fatmayı dağa kaldırır ve ona sahip olur. fatmanın hayatı kararmıştır ya onunla ya başkasıyla ama muhakkak başında bir erkek olmalı annesine göre. bu arada anneside fatmanın ilk sahibi. ) bir de şöyle bir hadis var; "Kadın kaburga kemiği gibidir. Onu doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Eğer ondan faydalanmak istersen bu hâliyle de faydalanabilirsin.” yani kadına şekil veremezsin, hükmedemezsin anlamı çıkmıyor mu buradan ki kadına iyi davranmayla ilgili ayet ve hadislerde var. siz ne dersiniz?

insan bu dünyada birçok şeyin eksikliğini çekiyor ama en çok da sevginin eksikliğini yaşıyor. sevginin her türlüsünü eşinden görebilir ve huzur bulabilir. eşiyle kendini bulur ve tanır. öyle değil midir kendini nasıl bulur insan. ancak bir başkasıyla. yani gerçekten de erkek kadın ile kendini bulur bu yüzden de ona ait olur. aynı şey kadın için de geçerli. yaratılıştan dolayı kadın erkeğe aitse bile erkekte kadına aittir nihayetinden canından bir can, kadın ile tamamlanıyor. ben böyle bakıyorum duruma siz nasıl yorumlarsınız?

0|1
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır kendini bulman başkasıyla özdeşleşmiş bir durum değildir. Yanlızca kendi içindeki fırtınalara tanış. Ancak ozaman bulursun kendini. Guvendigin gölge bir bakivrrirsin artik yok olur. İnsanoğlu yanlız geldi yanlız gider. Görev insan gelişine vesile olmak. Kendini ruhunu bulmak istersen cekil refaha huzur dolu sessiz bir köşeye yanlızca düşün kendini... Etrafındakileri kaybedeceğini. Ve bir unlu sözle sonlandirayim. Bir nefesti sana tüm sahip olduklarını veren, Yine bir nefes olacak tüm sahip olduklarını alan. Umarim anlayabilmiş indir arkadaşım. Çok saol bu soru için.

0|0
    0|0
    • hepimizin ruhu bir :) ben ancak bir başkasıyla varım yalnızlığı kabul edemem.

• peki bu sitede olman hakkında ne diyorsun ben buraya girmek istemiyorum aslında ama yine de geldim. çok kötü şeyler yazmıyor mu etkilemiyor mu seni.

• İki uç günde bir giriyorum. Çok ilgimi çeken soruları cevaplandırıyor um. Çoğu insana yazışarak görüşlerle yardımcı oldum. Kotu paylasimlarla ilgilenmiyorum. Hepimiz insansız. Kusursuz değiliz.

Erkekler Ne Diyor 8

• Kadın ve erkek, bir elmanın iki yarısı gibidir.
    Kadın olmadan, erkek; erkek olmadan, kadın; yarımdır.

Bu durumu en iyi anlatan sembollerden biri; Yin-Yang sembolüdür bana göre.
    41.media.tumblr.com/...lg4q6xG5Ye1qzmrleo1_500.jpg
    upload.wikimedia.org/.../1024px-Yin_yang.svg.png

0|0
    0|0
  • Çok sıkıcısın

1|0
    2|1
    • sanırım saçımı mavi siyaha boyatıp nasılım diye sorsaydım baya ilgini çekerdim. biraz sıktım ama ben de senin cevaplarında ve sorularında sıkıldım bir şey olmaz.

• senin sorunun din ile sanırım. ben dinsizim ama dini hikayelerde insanın ortak öyküsünü görüyorum bu yüzden dinden yola çıkıp düşünmeyi ve sormayı seviyorum. konuya sen de kendi bakış açınla cevap verebilirsin. ya da ne beni ne kendini sık hiç cevap verme.

• Biraz karışık olmuş ama birbirimizsiz yapamayız gibi bir şey mi çıkıyo?

0|0
    0|0
    • :) evet ama kadını geri plana atan bir anlayışı da kabul etmiyorum. yani bence sevmeli ve sevilmeliyiz ama bu olmuyorsa da illa başımda bir erkek olmadan yaşayamam denmemeli. ama sevmek zor olmamalı hepimiz bunu istiyoruz zaten. :)

• Katılıyorum doğru bu zaten

• tamam zaten söylemişsin, soruyu alalım? soru nerde?

0|0
    0|0
    • siz nasıl yorumlarsınız? siz ne dersiniz? :) sizin düşüncelerinizi duymak istedim.

• bence sen toparlamaya çalıştıkça batıyorsan. 60 yaşında hiç yüzümüze bakmayın madem o yaşlı halinizle dışarda ağzı beş karış açık genç kızların peşinden bakan adamlar olun kendinize yakıştırıyorsanız ne diyim.

• gidip uyuman lazım saçmalamaya başladın bile,

• Fikirlerini mantıklı buldum

0|0
    0|0
  • Mutluluk ve huzur kapiysa anahtar kadindir :)

0|0
    0|0
  • 2 milyon hadis var öyleki bunların çoğu kuranla çelişir inancı hadislerle şekillendirmeye çalışan bir gurup var

0|0
    0|0
    • yanlış bulduğunuz bir şey varsa sorumda düzeltebilirsiniz.

• kadın şöyle biridir çoğu kişiye göre dedim ya gerçekten bu anlam çıkıyor mu kuranda soruyorum. yaratılıştan bu anlam çıkarılabilir mi? yani kitaba göre budur demiyorum ben ama o tür yorumları duyuyoruz hep :) yanlış anlaşılma olmasın.

• bilemiyorum pek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...