Tek başına tatile nereye gidilir?

Özellikle Avrupa'da bir bayan olarak güvenli bir şekilde tek başına nasıl seyahat edilir? Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Seyahatlerimi genellikle tek başıma yapıyorum. O yüzden zorluklarını ve avantajlarını iyi biliyorum.
    Öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Kimisi müzeleri sever kimisi eğlenceyi ve gece hayatını. Soğuktan mı sıcaktan mı hoşlanıyorsunuz. Bütçeniz nedir benzeir bir çok tespiti yapmalısınız.

Avrupa gezmek için dünyanın en güvenli bölgelerinden birisi. Her yer zaten turist kaynıyor ve kanunlar geçerli.
    Yalnız olmak şöyle zor, her zaman kararları siz veriyorsunuz ve arkanızı kollayacak kimse yok. Her an tetikte olmak zorundasınız. Dinlenmek bile zor. Bozuk paranın hesabından nereye nasıl giderime kadar herşeyi düşünmeniz gerekiyor. Kimse size "bak şuna" bile diyemeyecek. Hastalanmak veya rahatsızlanmak gibi bir lüksünüz dahi yok. Herşeyi kendiniz kovalayacaksınız.
    Avantajları ise kimse size ayakbağı olmuyor. Canınız ne isterse onu yapıyorsunuz. Örneğin karnınız acıkmadıysa yemek için durmazsınız. Ya da hovardalık mı etmek istiyorsunuz, hay hay. Para sizin. Kimsenin dırdırını dinlemek zorunda değilsiniz. Kulaklığınızla bütün gün gezebilirsiniz. Kendi müziğiniz ve temponuzla.
    Yine de gezerken 2 kafa dengi insan çok iyi oluyor. En ideali 2 kişi gezmek. Bir yerde bir şey görseniz en fazlasından fotografını çekip gelince millete gösteriyorsunuz. Halbuki beraber görüp tadını çıkartmak bambaşka.
    Dünya üzerinde nereye giderseniz gidin mutlaka seyahat sağlık sigortanız bulunmalı. Allah göstermesin, binbir türlü durum var.
    Avrupanın içinde seyahat etmek çok rahat. Eğer böyle bir düşünceniz varsa gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediğiniz bir husus varsa memnuniyetle cevaplarım...

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• En büyük hayalim. aslında şu andada gerçekleştirebilirim fakat, Bu özel hayalimin içerisine eşimide dahil etmek istediğimden süreci biraz erteliyorum. Tabi önce evlenmem gerek. Avrupa, afrika, uzak doğuda önemli lokasyonlar var belirlediğim.
    Eğer daha önceden tecrübeniz yoksa, Kalabalık gitmenizi tavsiye ederim.
    Ama seyahat tecrübeniz sırt çantasıyla günlerce yolda kalma beceriniz kabiliyetiniz varsa, turlardan uzak durun...
    sevgiyle kalın.

1|0
    0|0
  • Gezecegin mekanlari iyice bakmak lazim sanirim ve turlarla ilgilen

0|0
    0|0
  • Londra
    Roma
    Avusturya
    Almanya

0|0
    0|0
  • Londra, Münih, Madrid

0|1
    0|0
  • bosna hersek, karadağ gittiğim yerler bir erkek gözüyle bayan için güvenli sanıyom

0|0
    0|0
  • senin yerinde olsam iskandinav ülkeleri seçerim

0|0
    0|0
  • bayan olarak deyilde
    bir bay tek başına tatile avrupada cıplaklar kampına gidebilir

0|0
    0|0
  • Bizim eve

0|0
    0|0
  • Amsterdam 😍

0|0
    0|0
  • Parissss

0|0
    0|0
  • vur kafayı yat işte ne işin ar tatilde otur evinde koy filmini takıl :D

0|0
    0|0
  • Neden avrupa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çoğu yer güvenli zaten aksam bile. Almanya ingiltere ispanya falan tercih edebilirsin. Fransa'yı önermem sadece. Ben de bazen zorunluluktan yalnız geziyorum ama eğer yapabilirsen iki kişi gitmek çok eğlenceli

0|0
    0|0
  • Almanya

0|0
    0|0
Yükleniyor...